Teď tedy riskuju!

 

No, tak já to tedy risknu.

Mám čtyři syny. Takhle to tedy vnímám a cítím. Porodila jsem tři z nich. Mám ale čtyři. Vždycky jsem o sobě věděla, tedy myslela jsem, že vím, že nejsem zrovna rodinný typ. Přesto, já má čtyři syny! Každý z nich volí určitou cestu a prostředí, ve kterých se pohybují nejsou totožná. Jen se prolínají. Všechna ta prostředí jsou na hony vzdálena kravatovému světu manažérů. A to jsem opravdu strašně moc ráda.

Kdybych se o nich měla teď rozepsat, vyznělo by to určitě hloupě trapně. Nejenom, že je samozřejmě bezmezně miluju. Já je bezmezně obdivuju! Jsou totiž úplně úžasní! Stejně tak, jako všichni jejich úžasní přátelé. Přátelé rozdílných životních stylů. Lidsky lidské lidi! A já je miluju všechny. Protože takoví jsme my nebyli. Ani nemohli být. Žili jsme ve lži. Moje generace? Generace mých rodičů? Ne! Ať už nikdo nekritizuje dnešní mládež!

Proč ale riskuju? Protože o nich píšu. Nejsou totiž ani zdaleka takoví extroverti jako já. Právě naopak. A jediným konfliktem mezi námi je právě tohle. Něco mi svěří. A já? Prostě mluvím o všem.

Nejmladšímu z nich je patnáct. André. Část odpoledne po škole tráví se svými kamarády. Včera na nádražní lavičce si všimli nezdravě vychrtlého vysokého muže. Hladově okusoval jablko. Bezdomovec. Ačkoli někdy sami na něj nemají, koupili mu sendvič. Muž ho, překvapen, strčil do batůžku. Teprve pak si všimli, že je docela normálně oblečen a má docela úhledný batůžek.

A právě takhle nějak by se mi líbilo psát!

6 comments on “Teď tedy riskuju!

 1. Lorrain píše:

  Že by pan podnikatel, co nestihl skočit na oběd?.-))

 2. Mirka píše:

  No…podle batůžku soudě…to asi přeci jen ne.

 3. muris píše:

  to byl batůžkář, čili levičák a těm se sendviče kupovat musí…

 4. Mirka píše:

  Já taky…nosím batůžek…

 5. Olísek píše:

  já taky…batůžek nosím snad už odjakživa. Bolí mě stále záda, skolioza je totiž prevít!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s