Jsem závislá na klávesnici?

A proč se mi vnucuje stále stejné téma?

Jen jsem vyšla do naší ztmavlé břečťanové zahrady. Město strašidelného baroka večerně hučící pode mnou. Vzduch vlhce vonící podzimem. Březovým kouřem krbu. Můj obvyklý zajíkavý pocit cítěného štěstí v tomhle živém domě. Vešla jsem nazpátek do jeho útulnosti.

Chtěla jsem dodělat rozdělané. Chtěla jsem dočíst rozečtené. Jsem ale tady. Nad klávesnicí. Před zářícím monitorem. Nechtěla jsem nic psát.

Píšu. O tomhle teplém domě. Žije nás v něm sedm narozených lidí a jeden, co se ještě nenarodil a čtyři psi a jedna bláznivá kočka a velký tlustý žabák a spoustu rybiček a kudlanek a strašilek a obrovských švábů a dva obří hlemýždi a cvrčkové a na zahradě v kurníku tři slípky liliputky. A občas ještě někdo jiný. Když jsem dnes nad ránem procházela kolem pokoje Martina, bylo za dveřmi světlo. Bylo slyšet zvuk závodících aut. Kamarád Marek nemohl spát. Hrál si. Tiše jsem prošla kolem dospat svou noc.

A pak u snídaně. Snídáme dlouho. Jen jeden z nás musí ráno pravidelně odcházet. Do školy. Pravidelná pracovní doba? Na to nejsme geneticky vybaveni. Asi nikdo z nás. Neznamená to ale, že nikdo nepracuje. Naopak. To jen já vedu svůj dolce vita.

A tak tu žijeme. Se zapomínaným darem smrti.

Reklamy

4 comments on “Jsem závislá na klávesnici?

 1. Rowdy píše:

  Taky rád snídám dlouho, jenže se mi to málokdy povede. Nerad vstávám a nerad odcházím a tak ty chvíle mezi nejsou obvykle v pohodě. O to hezčí je, když se někdy aspoň trochu povedou.

 2. Mirka píše:

  Kulatý Rowdy…je to tak! Když žiješ jen hezké…stane se to samozřejmostí a připravíš se o radování se ze vzácného.Ale stejně…přeju Ti hodně povedených „chvil mezi“!Teď obzvlášť Ti to přeju!!!

 3. sunfreedom píše:

  Dvě věci:1) nesnídám :-)2) nějak si nědokážu představit pevnou pracovní dobu – nechci být zaměstnanec, ale zaměstnavatel 🙂

 4. Mirka píše:

  Sunfreedome…1)zkus tedy nepoznané! Snídání je jedna z nejúžasnějších lidských činností. Začni třeba na terase nad mořem. Propadneš tomu.2)budeš jím! Když něco opravdu chceš, dokážeš to. O tom není pochyb!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s