Tramvajová jízda

To není pro mně jen jízda odněkud někam.

Autobusem jezdím, když už není jiné volby. Metrem, když jedu na čas. Zato Tramvají! Tramvaj to je pro mně vyhlídková jízda. Nejkrásnějším z měst. Je to pro mně vstup do osudů a povah lidí. Vždycky se najde někdo, kdo s někým hlasitě mluví o něčem. Jedno jestli do jeho tváře, nebo do mobilní krabičky. Ty věty vypovídají. Mnohem víc, než je řečeno. I tváře lidí vypovídají.

A já potřebuju tu výpověď. Abych se dokázala zorientovat sama v sobě.

Často alevolím nesprávné směry. Nutí mě to vracet se. A přejíždím. Pravidelně. Dokonce i tu stanici, která je mojí domovskou. S nádherným jménem Líbeznická.

One comment on “Tramvajová jízda

  1. sunfreedom píše:

    Metrem jezdím vždycky, tramvají do kina a autobusem z Dejvické k sobě domů. Víš co jsem zjistil? Před rokem jsem pracoval u McDonald’s nahoře na Evropské. Ještě jsem neměl v Praze byt, a tak jsem bydlel s bratrancem na Hostivaři na kolejích UK. Ze Šárky tam jezdí přímo 26. Tak jsem udělal test – jednou jsem jel tramvají na Dejvickou, přestoupil na metro, dojel na Skalku, počkal na bus a dojel ke kolejím. Cca hodinka cesty. Jaké bylo moje překvapení, když druhý den jsem to celé jel tamvají a cesta byla +/- stejně dlouhá, ne-li kratší 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s