Asi proti sobě popudím ženy

Ale já prostě nejsem feministka. Právě naopak. Nejspíš to bude tím, že si to můžu dovolit.

Žiju s feministou.

 

Začala jsem překládat tu svojí knížku. Dave měl pravdu. Stačí se do toho pustit.

dala mu

tělo a duši

za osm dní

vrátil

duši

Měla bych začít litovat tu ženu a lát na muže s jeho chtíčem bez porozumění pro ženinu duši. Já si ale vybavila pár člověčích párů, které znám a být těmi muži, taky bych vracela.

33 comments on “Asi proti sobě popudím ženy

 1. muris píše:

  ač to tak asi nevypadá, tak nejsem feministka. Pořád sice prskám, to ano, ale osobně si mylsím, že feministky jsou tak trošku hloupé a jdou samy proti sobě. Mě strašně baví ty chlapy využívat (a tvářit se že ne) 😀

 2. Anonymní píše:

  Mirko,to je dobře, že nejsi feministka.Myslím si, že ony nám tak docela nepomáhaj, spíš naopak…Mám ráda pocit nezávislosti na chlapovi, ale nikdy jsem chlapem být nechtěla. A už vůbec ne něčím mezi :)Jsem ráda,že jsem ženská.

 3. Sára píše:

  Díky za to ráno..Už dlouho čtu Tvůj blog,Mirko.Je to nádherná směsice citlivosti,tajemné moudrosti a rošťáctví.Umíš v lidech vyvolat emoce,vzpomínky,umíš je dovést k zamyšlení nad svým životem a to je vážně vzácné. Je úsměvné a dojemné pozorovat,jak se v odpovědích Tví přátelé sami objevují.Je také překrásné,že to, co dáváš přitahuje jak ženy tak muže,je dobré vědět,že takové atributy v dnešní době stále hrají svou roli.Je to zkrátka radost,číst Tvůj blog a myslím, že se denně těšíme,co nového v nás odkryješ.A tak Ti chci za to poděkovat.

 4. radka píše:

  Nejsem feministkaZeny jsou rovnopravne. At si vemou co jim nalezi. Aemusi se nikoho ptat. Jsou svobodne. S pravy jdou i odpovednosti.Nelze chtit jen prava a odpovednost prenechat jinemu.

 5. Mirka píše:

  Sáro, já mám husí kůži. Po celém těle…

 6. Sára píše:

  Já taky,Mirko:o)Vždycky když Tě čtu.Proto Tě čtu.Pro tu husí kůži.

 7. radka píše:

  a kdo to je feminista?Zajmaly by me nazory feministu :o) Co to je?

 8. Mirka píše:

  Radko…Co to je feminista? No přece stoupenec feminizmu.Ale taky třeba muž nakloněný ženám vůbec.

 9. radka píše:

  a jak se rika zene naklonene muzum?Proste mi to skripe :o) Feminismus a naklonenost zenam (v pripade ze je nekdo muz) mi prijde jako dve ruzne veci :o)Ale uz jsem zticha. Asi mi feminizmus nahani hruzu nebo co. Da se velice lehce zneuzit. na obe strany.

 10. Olísek píše:

  Pěkné… Tak jsem před dvěma dny objevila Tvůj blog. Je to “ hrůza “ ( v tom nejlepším smyslu slova), poslední dva dny chodím spát až s ranním rozbřeskem. Nedá mi to. Musím číst stále dál a dál a čas tak rychle letí.. Díky za krásné noce

 11. Olísek píše:

  MurisChlapy je třeba využívat a nemusí o tom vědět. S tím tedy souhlasím beze zbytku.

 12. Sára píše:

  Zvláštní .“Využívat chlapy“ vede podle mě k tomu, že pak sedíš a do rána s dojetím,nadšením a okouzlením čteš slova někoho,kdo to nikdy nedělal.A přitom sníš o tom, být jako ona:o)

 13. radka píše:

  nevyuzivam chlapyNe, nevyuzivam chlapy. Povazuji je za velmi citlive a zranitelne bytosti. A desim se toho az budou moji kluci jednou vyuzivani. Ale to nese doba. Feminizmus.

 14. Tosk píše:

  Mirko,místo ve Wordu piš raději v Notepadu (Poznámkovém bloku) a ukládej ve formátu TXT (nikdy rtf / doc / htm), pak to stačí jen překopírovat a zkontrolovat konce odstavců. A k samotnému Tvému blogu – je to fakt „hrůza“ :-)), taková lehce návyková :-))). T.

 15. Laco píše:

  Ještě jedna technickáMirko, z pohledu „nezvaných znaků“ je nejjistější psát přímo v editoru systému Bloguje.cz, což dle mého soudu ve většině případů děláš. Pak jistě víš, že nemusíš napsané ihned publikovat, ale uložíš si to jako „Rozepsané“. Jen si dávej pozor na to, že systém Tě zhruba po půlhodině automatický odhlásí. I když bys ani v tomto případě neměla o napsané přijít, je dobré napsaný text do zmíněné půlhodiny pro jistotu uložit.

 16. Laco píše:

  DodatekDva výše uvedené „technické“ příspěvky berte milé dámy třeba jako jistou formu „využití chlapů“.

 17. Daves píše:

  Davemá samé dobré rady:))

 18. Aja píše:

  Konečně :-))Sáro děkuji, děkuji teď vím, že nejsem sama s těmito pocity. :-))

 19. Mirka píše:

  Děkuju…mužům za rady.A ženám za nečekanou přízeň.

 20. Mirka píše:

  Sáro…já…je mi teď trochu trapně.Ale když se tak zamyslím, i já je „využívám“. Ty muže.Rozhodně ne nějak cíleně. Ale přesto.Nabízejí mi svoje služby. A já je neodmítám.Působím tak na ně. Tak nějak bezbranně asi. Jak nejsem ta bojovná feministka.

 21. Sára píše:

  Já vím,Mirko.Já taky..asi.A došlo mi to téměř vzápětí.Ale už to bylo napsané.Jen jsem asi myslela na něco..že často toužíme po něčem,co sami máme.Jen otevřít ty oči.To je často to nejtěžší..

 22. Sára píše:

  Omlouvám se,Olískovi.Mám trochu nepatřičný pocit viny.Že jsem chtěla být lepší než jsem.

 23. Mirka píše:

  Sáro!Jsi skvělá!

 24. Sára píše:

  :o)jen mě ještě napadlo..přijímat něco ,co pro mě někdo dělá rád ,není využívání ne?Mě taky nikdo nevyužívá,když pro něj s radostí dělám..COKOLIV :o)

 25. Mirka píše:

  Sáro…to proto jsem to slovo „využívám“ dala do uvozovek.

 26. radka píše:

  neuhybat prosim :o)))O vyuzivani se mluvi v pripade, kdyz delam neco na ukor toho druheho!!! kdyz z toho maji oba radost, nejedna se o vyuzivani :o) Pak jsou to normalni rovnopravne vztahy.

 27. haask píše:

  dušeMůžeme někomu vzít duši? Můžeme ji někomu vrátit? Jsou některé duše lepší a ty jiné horší? Máme rádi Ty lepší? Proč? Můžeme si svoji duši vybrat? Jsme za ni odpovědni? Měli bychom se za ni stydět? Měli bychom pochopit že tu „naši“ duši nelze milovat? Je to věcí našeho rozhodnutí? Naše krása, naše inteligence, naše duše…Jsou lepší otázky nebo odpovědi? Mají podobný význam či smysl? Hezké dny návštěvníkům.

 28. radka píše:

  HaaskDusi nemuzeme vzit, sebrat, darovat a ani nikomu vratit :o) Tak jako nemuzeme odevzdat nebo darovat sebe a pak se zase nechat vratit :o) jsme porad sami se sebou i kdyz zavreme oci a nechceme se videt.

 29. oliskova píše:

  Sáro,nemusíš se omlouvat, já si to tak neberu. Nejsem feministka. Chlapy musíš využít a ne zneužít. V tom je rozdíl. Já jsems tím svým už takových dobrých…. no počítat to už radši ani nebudu. Tak vím o čem mluvím. Kdybychom je nevyužívaly, myslím, že by pěkně zvlčili ( ti muži). Já jsem jinak celkem normální, jen celé noci trávím tady na těch stránkách.

 30. Mirka píše:

  Haasku…Duše a tělo…obojí je tu zmiňováno jen jako přirovnání.Dala-li žena mužovi tělo…tedy tělesnou lásku.Dala-li mu duši…tedy své myšlenky převedla v slova. S cílem převést je v činy.Třeba.

 31. radka píše:

  oliskoTak to jo :o) Pokud chapes vyuzivani jako vzajemne vyuzivani, tak to beru. kdyz uz se mame, musime se vyuzit.

 32. Jiřina píše:

  Tak jsem se Mirko, začetla do Tvé úžasné tvorby a nemohu se od ní „odlepit“ 🌞 Krásné povídání 😘🍸🌞🌻

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s