Není ani lehce šokován

I na Velký pátek máme klienta. A i v další velikonoční dny. Nikomu to ale nevadí. Je učitel a tak využívá už od včerejška svého učitelského volna, protože je zdaleka.

A já se s ním míjela na chodbě se svou smečkou v patách. Právě u naší toalety. Zrovna ve chvíli, kdy natahoval ruku, aby odhrnul ten zelený sametový závěs, co tam visí místo dveří, které tam nejsou, protože nějaká dřevožravá houba sežrala futro a ono je od té doby nenahraditelně sežrané.

Houbu jsme ale snad vymýtili, protože od té doby už nic nesežrala a to je už požehnaně let.

Chvíli jsme si tam roztomile velikonočně dávali přednost. A já až pozdě pochopila, že by bylo bývalo pro nás oba lepší, prošla bych-li napřed já s těmi čtyřmi psy.

Než ten muž, jehož potřeba ho nutila k sotva postřehnutelnému přešlapování, která já ale postřehla, skončil konečně v klidu za závěsem, nastala ještě jedna chvilka. Pro něho ale nejspíš dlouhá chvilka.

Nesla jsem plnou náruč vajec, na kterých byl černým fixem, zvaným lihovka, kterým píšeme na CD, namalován mým snaživým rukopisem velkými číslicemi datum 5.4.. To, jak jsem dávala včera velikonočně pod tu naší kvočnu ta oplodněná vajíčka.

Jenže ty naše zbylé hloupé slípky se cpou k ní do té její kukaně a snášejí u ní další neoplodněná vajíčka a jak se tam mačkají, tak to jedno prasklo a ušpinilo ty druhé. A já teď nesla ty budoucí kuřátka vykoupat.

A ten mladý pan učitel se se zdvořilostně velikonočním úsměvem ještě stačil zeptat s podhledem upřeným na ta vejce a na ty obrovské černé číslice na nich: „ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, už malujete vajíčka?“ Takhle nějak to Á znělo.

A zapadl za ten závěs. A s ním dva naši psi. A já tam stála bezmocná s horkými vejci v náhle ještě více zvlhlých dlaních na druhé straně toho závěsu. A jen slyším: „Kuš! Kuš!“

Což tedy neslyšeli naši psi, protože už několik let nadobro ochluchlí.

A před chvílí, když jsem ho vyprovázela, jsem cosi omluvně chtěla začít vysvětlovat. Ale ten pan učitel mě s nefalšovaným náhle úsměvem přerušil:

„Je to můj nejoblíbenější záchod v Praze“.

A já jen teď lituju, že jsem neprosadila to, aby mohl u nás i spát.

Reklamy

One comment on “Není ani lehce šokován

  1. anina píše:

    Mirko,hezké velikonoce,a taky dobře nesoucí slepice přeju 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s