Mimo obecně platné.

Jak se zbavit komplexu jinakosti? Napsat do blogu. A někdo, kdo prožívá stejné, odepíše.

Kdybych o těch řezaných květinách nezačala psát, nikdy bych se nedozvěděla, že tu jistou nelibost vůči těm pugetům nežiju sama.

A tak je to se vším obecně platným. Sdělím svůj neobvyklý pocit a zjistím, že není až tak zdaleka neobvyklý.

Hodně pomůže i uvědomění si toho, že, co bylo obecně platné v minulosti, dnes už neplatí. A to, co obecně platí dnes, nebude nejspíš platit zítra. Bude platit zase něco jiného, pro někoho nepříjemně obecně platného.

Původně jsem měla lehce už trapné nutkání zase opěvovat to dnešní nádherné ráno v předtuše překrásného dne. Protože těch krásných dnů prostě nebude nekonečně.

A pak jsem si vzpomněla na jednu rodinu, co se v sobotu věnuje sobotnímu úklidu. Každou sobotu a každý člen rodiny. Tak k tomuhle zůstávám beze slov.

Ale taky jsem si vzpomněla na mojí rodinu mého dětství. Každou druhou neděli jiný hrad či zámek. A nedělní oběd v podhradí nebo v podzámčí.

Hlouček sunoucí se v obrovských pantoflích z filcu. Monotónní slova průvodkyň. A pak ten podhradní řízek.

5 comments on “Mimo obecně platné.

 1. Sára píše:

  A na druhou stranu,odepíše i ten,co prožívá jiné,jinak.To se mi strašně líbí.Protože často jsme v kontaktu s lidmi, kteří jsou nám víceméně podobní..a takhle je všechno náhle barevnější.Jsem moc ráda za Tvé každodenní příspěvky, dost jsem si na to zvykla..:o)

 2. Sára píše:

  Taky jsem jezdili s rodiči po hradech a zámcích.A proto já s dětmi asi nejezdila.Jenže teď by se mi docela chtělo,jen nevím s těmi průvodci…ráda bych nějaké alternativnější pojetí,tak nějak se do té historie víc zanořit než těmi daty.

 3. radka píše:

  Mozna je to tak, ze v necem jsme vsichni jedinecni. Ze se kazdy odlisuje v necem. Je podivin a original :o)))Z okoli vim, ze hodne zen rezane kytky nemusi. Ze co je standard pro jedneho neni standard pro druheho. kdyz ja nekdy tu kytku dostanu, tak se nakonec tesim!Ze si nekdo na me vzpomel s nejakou pozornosti.Vlozim si ji do vazy a pozoruji po ocku jak vadne. Pak zvadne cela a ja kolem ni chodim jako kolem mrtvolky treba jeste dva mesice dal. Je mi lito ji vyhodit. Kdyz uz byla utrzena a darovana. Je mi lito vyhodit tu hnusnou suchou smradlavou kvetinu.

 4. anina píše:

  Mirko,kytky – mám je hodně ráda, taky spíš ty luční, než ty okázalejší pugéty. Taky je netrhám. Ale když dostanu kytku od někoho, kdo mi je milý, mám radost a mám ji co nejdýl, nebo radši usuším, aby mi zůstala.A málokdy uklízím, když se mi nechce, samozřejmě, pokud někoho čekám, pak jsem radši, když je v uklizeném. Ale většinou mám známý, kterým nevadí, jestli mám zrovna uklizeno.

 5. Liška píše:

  Radko,tvoje poslední věta vystihuje hodně! To je přesné. A když se vracíme k pugétům – včera jsem dostala tulipánový. Tak jdu sledovat své reakce na něj. Tu první už znám: „Kdybyste mi nikdo nepřinesl na včerejší večírek u mě doma kytku, trochu byste mě popudili.“* * *A k blogům: hurá, dávají potvrzení i jiné úhly pohledu; a krom toho díky blogu pozoruju, že začínám líp vnímat rozdíly ve stylu jednotlivých lidí a to i v realitě, při setkání! Hurá! Už bylo načase…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s