Už jednou jsem zvolala: Díky Blogu!

A díky tomu tajemnému, měnícímu se, kruhu kolem.

Výročí nemám ráda taky. Uslyším-li slovo výročí, ucítím vůni i karafiátů a to nevím proč. A navíc je to maličkost proti tomu všemu, co všecko ucítím.

Je to právě rok. Co si tady takhle každé ráno něco napíšu. Tedy ne docela každé ráno. Ty rána ve dvou letních měsících jsem vynechala. A taky spoustu těch víkendových. A to je nejspíš dobře, protože to by té romantiky bylo už asi nestravitelně.

A za tím vším je muž jménem Michal Chleboun, kterého neznám. A kterému bych chtěla poděkovat, protože jednoduše ovlivnil můj život. A začíná mi pomalu docházet, jak dalece. A já prostřednictvím tohoto způsobu zajímavé lidské komunikace poznala nejen kus sebe, ale i pestrou spoustu lidských lidí. A mě to všechno dává jakousi naději.

Své první krátké příběhy z mého života jsem vkládala, aniž bych četla jediný článek z jiných blogů a ukládala jsem, abych uložila.

A dnes, když se dívám na to měnící se číslo otevíraných stránek, nemůžu ani uvěřit. Vím, že velká část psaného je balast, který ale nevymažu, protože i ten sem patří.

Mění se lidé, kteří komentují. Jen pár sklaních, co vydrží všechny mé výlevy, mě neopouští a ty komentáře stávají se součástí těch mých textů a nejsem to jen já, kdo tvoří tenhle blog, ale celá ta skvělá sešlost kolem.

A ráda bych, aby alespoň na chvíli vystoupil z anonymity každý, kdo vstoupí, ale k takové výzvě nemám odvahu.

Děkuju všem, co doplňují mnou psané svými myšlenkami, i těm, co plní mé vzkazy autorovi. Ale taky všem těm, co jen otevřou a zavřou. Ale taky těm, co mě ušetří nechvalných kritik a zavřou, aby se nevrátili.

42 comments on “Už jednou jsem zvolala: Díky Blogu!

 1. radka píše:

  Mirko, patris k tem ktere ctu jako prvni. A ktera nastavila jasne zrcadlo mym slabostem a vlastni omezenosti. Ze zacatku jsem se nechapala co se to vlastne deje. A pak jsem pochopila cely ten rozsah vlastnich vzorcu chovani a mysleni. A i kdyz ti nekdo napise nechvalnou kritiky (neopevujici) neznamena to ze jsi neudela dobry skutek. Naopak tim, ze treba ja zde napisu neco kriticke tak me najednou prasti mezi oci muj vlastni komentar. A ja vidim sama sebe:o). Diky tobe. Protoze velkorysost je dar. Je to obdrovsky dar, kteri maji jen velkorysi lide. A lide mali a omezeni na tuhle velkorysost narazeji jako mury na svetlo.Takze hlavu vzhuru, tvoje maminka je skvela, ty jsi uplne uzasna a vlastne i ti co pisou obcas kritiku maji neco do sebe. Ono je fajn se poznavat a vzajemne obohacovat. Preji ti moc hezky den. Ja ho mam opet pracovni, ale nijak me to nestve. Pro sebe jsem si jiz rozhodnuti udelala. Vlastne jsi mi v mnohem moc pomohla. Pomohla jsi mi pochopit moji kamaradku, velice jemnou a krasnou bytost ktera zije podobne jako ty. Ale je nestastna protoze jejim muz je egocentricky mamlas. A ja tu moji kamaradku vidim ted vcele jejich krase a smyslnosti. I kdyz ji bylo padesat, je pokroucena nemoci a nestastna.

 2. anina píše:

  Hezký den Mirko, to by dnes chtělo hodně dobrý víno, důvod je 🙂

 3. Mirka píše:

  Radko!Děkuju.I Tobě Anino, jenže já nemám právě na víno.Tedy na to dobrý.Radko, tou kritikou nemyslím opačné názory, než mám já, nebo nějaká trefná zkritizování mého textu. Myslím něco v tom smyslu: „Fuj, tohle jsou ale hnusné stránky!“

 4. rulisa píše:

  Ježíš, Mirko, snad jsi ten koment tenkrát nebrala vážně! Já u něj málem lehla smíchy! Byla ses podívat na stránky jeho autorky, abys věděla, proč jsou tvoje stránky hnusný? :-)))A vůbec, nějak to naplánuj. Dyk víš, že pár jich je pro. 🙂

 5. Daves píše:

  🙂My děkujeme! :-)A co jinak? 🙂 Jak jde překlad?:))Myslím, že kdybys překladala tak moc a tak dobře jako bloguješ, tak by jsi za svůj život toho přeložila více než Vrchlický 🙂

 6. Rowdy píše:

  Mirko,tak k výročí, výjimečně…Jsi jiná. A umíš to na sebe prozradit. S lidmi, kteří jsou stejní jako my, se utvrzujeme v tom, jak jsme dobří. S těmi jinými poznáváme, že to není pravda.Tak díky za ten rok.

 7. radka píše:

  Rowdy, to je genialni :o))) Pokusim se to zapamatovat.

 8. Bára píše:

  Bože!To už sem chodím rok? Připadá mi to jako pár dní… Mirko díky.

 9. Mirka píše:

  Ruliso,rozhodně jsem se nad tím zamyslela.Dokonce jsem si řekla, že ten závěr článku vážně vyznívá dost divně. Mluvím tam, myslím, taky o jednom malém bílém obláčku na nehtu mé ruky. A zrovna dnes jsem si ho keramickým pilníčkem konečně odpilovala. Ten rušivý obláček.Ale jinak plánovat nebudu, Ruliso, to určitě ne. Protože to je jedna z věcí, kterou nedokážu ani v těch neobyčejnějších věcech mého každodenního života.A nechci se to učit. Už zůstanu hazardérem.

 10. Mirka píše:

  Dave,stáváš se mým svědomím.Je to s Tebou stejné jako s mými syny. Vidím, že jdou domů a pokrytecky začnu v rychlosti třeba poklízet. I když mi kritizují stejně něžně jako Ty.A taky tak trochu utajeně.

 11. Mirka píše:

  Rowdy,to je úžasný, že jsi napsal. Dnes jsem na Tebe myslela. Stejně jako na pár dalších z té party mým blogerských začátku. Vaše vstupy mi hodně pomohly.Vážně Ti děkuju!

 12. rulisa píše:

  No jo, ale jak potom chceš zkoordinovat to případné setkání všech? Protože to jsem měla na mysli a nic jinýho. :-)Ale pakliže to setkání má zůstat jen hezkým snem, ideou, nic nenamítám a už mlčím. 🙂

 13. Mirka píše:

  Báro, i já takhle chodím k Tobě. Přesto, že napíšu jen občas. Někdy mám pocit, že bych tím svým komentujícím vstupem narušila tu Tvou skvělou partu.

 14. Mirka píše:

  Ruliso,„A vůbec, nějak to naplánuj. Dyk víš, že pár jich je pro. :-)“…Ruliso, teď v tuhle chvíli mi to došlo. Jen jsem špatně četla!!! Jak jsem přišla ze slunce…já četla „nijak to neplánuj“ a vůbec jsem neporozuměla!Takže je to jen na nás!Tedy spíše na vás…protože já jsem koneckonců pánem svého času.

 15. Mirka píše:

  Hele,a jak to, že vždycky tak obratem reagujete na moje komentáře?Je v tom nějaký blogersko-počítačový fígl, který neznám?

 16. rulisa píše:

  No, já mám například čtečku. Takže nemusím projíždět všechny blogy, jen si nechám načíst, kde co přibylo. Teď třeba zrovna dělám krémový řezy, takže vždycky mezi jednotlivýma etapama výroby (těsto – upíct – uvařit opuding do krému – nechat vychladnout – ušlehat krém – rozpustit polevu – atd.) vždycky projedu čtečku. A ono mi to vyhodí, co přibylo a přímo tam a jen tam se mrknu. 🙂

 17. Mirka píše:

  Musím,si jí nechat vysvětlit, čtečku. Znám to slovo. Ale nevím, jak to funguje.

 18. iren píše:

  tak se taky připojuju k ostatním a gratuliju k ročnímu výročí tvého blogu.Sice jsem ho nečetla od začátku,ale zato jsem ten rok vměstnala do jediného večera a vypila sedmičku vína,což je u mně odvaha,vzhledem k tomu jak mi potom je.Na naší půdě už řádí řemeslníci,tak je tady lehký chaos,ktrému předcházelo vyklízení půdičky a našli se tady věci i z 2světové,které jsem odvážela do místního sběrného dvora.Funguje to tak,že si zapíší spz auta,dáš občanku a můžeš vyhazovat.K mému zděšení se včera už jenom ozvalo,ááá vy jste paní Maredová,vy už víte.Takže,jenom malá pointa.Dřív si mně pamatovali v barech a kavárnách.Tak nevím,jestlo něco nesignalizuje.Užívej si zbytek dnešního skoro letního dne.

 19. rulisa píše:

  Ad čtečka:Stáhneš si nějakej prográmek, nebo rozšíření, který je označený jako rss čtečka. Nainstaluješ. Spustíš. Napíšeš si do něj (nebo z příslušných stránek necháš čtečku, aby si sama našla) rss kanály všech stránek, co ráda čteš, co tě zajímají. Některý blogy mají rss kanál jen jeden, pro články, některý blogy jich mají několik, pro články, pro komentáře, podle rubrik, atd. Záleží na tobě, co všechno chceš sledovat. No a pak si vždycky jen otevřeš tu čtečku a klikneš na nějakou ikonku, která znamená něco jako „prohledat kanály“. A ty kanály, na kterých je něco novýho (článek, komentář) se ti zvýrazní, třeba ztuční. Klikneš na něj – otevře se ti v okně prohlížeče neformátovanej náhled, jen text, klikneš na titulek v onom náhledu – a jsi přímo na těch stránkách. Zdá se to složitý, jen takhle per huba popis, ale není.

 20. rulisa píše:

  Oprava: Zkontrolovat kanály = hledat nové články a komentáře, kdežto Vyhledat kanály = najít na daných stránkách rss kanály, které by bylo možno do čtečky uložit k načítání.

 21. Laco píše:

  Jsem TADYNenavštěvuji mnoho blogů, spočítal bych je na prstech jedné ruky. A ještě méně je těch, kam přidám komentář. Vím totiž, že vždy se najde někdo, kdo se vyjádří lépe než já. Díky za Tvůj blog, kam zavítám v případě, mám-li chuť na VÍNO, ŽENY, BLOG.

 22. Janek píše:

  Zajímavé výročí…Tak ať slouží:)!

 23. Mirka píše:

  Iren,takový sběrný dvůr, ten má větší kouzlo než nově otevřený obchoďák. Zrovna dnes jsem říkala Olegovi, jestli by se tam nezajel podívat, nenašly-li by se tam nějaké krásně staré židle.Tak jen věřím, že jsi tam i Ty neodvezla žádné skvosty!!!Ale jinak, nemám o Tebe strach. A taky! Bary už nejsou „těmi bary“.Zašla jsem tuhle neuváženě, když jsem nenašla ten, co jsem hledala, do jednoho na suché Martini s olivkou a jediná já tam mluvila česky.Všichni ostatní včetně barmana sázeli rusky na koníčky.

 24. Mirka píše:

  Ruliso,díky.Ale já tu čtečku budu nejspíš tak dlouho odkládat, až na ní zase zapomenu. I když?

 25. Mirka píše:

  Laco!!!Jen si myslím, že té chuti máš čím dál, tím míň. Nejspíš i moje chyba.Tak snad Ti zvýším časem apetit!?

 26. Mirka píše:

  Janku, myslíš zdraví? nebo zdravý rozum?

 27. Bára píše:

  Mirko!!!Už zase! Ale máš to mít: komentuji méně, protože mám pocit, že bych ti zde narušila atmosféru… ale čtu vše a souzním..

 28. Janek píše:

  Zdraví, rozum, blog Tobě, Ty blogu…

 29. Aja píše:

  Víc nestíhám, tak jen zdravím a přeji mnoho dlaších let a článků s komentáři. Ahooooj a zas letím

 30. Aja píše:

  Jo a ještěnejsem v anonymitě, každý kdo mě zná ví kdo je Ája D.

 31. Liška píše:

  Zase tolik pěkného:VÍNO, ŽENY, BLOG! – to je pěkné.O čtečce se dovídám poprvé – to je tedy pěkné.A při četbě se mi chtělo až brečet z toho povídání, jaká skvělá blogová sešlost existuje. Úplné společenství. Na blogu si dost užívám to přijetí různých lidí různými jinými lidmi, tu jemnou pestrost stylů… mám velkou radost, že všichni jste.

 32. Magrátka píše:

  Krásné výročí … hlavně proto, že je toho v něm tolik ukryto. Myšlenky, sny … čtu tě teprve krátce, ale vydatně 🙂

 33. Happy píše:

  🙂přicházím občasně, jsem ráda, když jsem schopná psát 😉 … všechno se změnilo… koemntovat už tolik neumím, ale čtu ráda… když najdu čas, projdu si to u tebe vždycky ráda… z vodnářských důvodů 😉 tak jen tak dál a díky 😉

 34. Inka píše:

  Mirko, já tě objevila teprve nedávno. A jsem ráda, že se tomu tak stalo. Doslova tu každý článek hltám. Já výročí mám ráda a se svým blogem to táhnu už na čtvrté, ale i když ty je ráda nemáš, přesto přeji: ať ti to píše! ;o)

 35. Mirka píše:

  Inko,děkuju Ti.Myslím, že jsi to byla právě Ty, kdo mě nejvíce zpopularizoval.A mám už dlouho v plánu reagovat článkem na Tvůj komentář s radou od souseda řezníka: „Kdo zdrhne z tohohle buranova, zachránil holý život!“

 36. Mirka píše:

  Happy,přemýšlím nad tím „všechno se změnilo“…a napadá mě, máš-li na mysli všechno ve Tvém životě, ve vztahu nás dvou, nebo všechno na mém blogu.Mě napadá jediné: můj věk.Ale jsem ráda, že jsi tady. Byly dlouhé měsíce, kdy jsi byla jediná, kdo ty komentáře k mým článkům tady psal. A ty komentáře mi hodně pomáhaly. V tom mém pro mě tehdy novém, tedy nově pojatém, psaní.

 37. Mirka píše:

  Magrátko, já vím.A číst mě vydatně, to je právě to, co já „potřebuju“. Tedy vydatně a vydatně do hloubky. A to Ty umíš. A neumí to každý. Prostě každý neumí číst. Opravdu číst.

 38. Mirka píše:

  Liško,„Na blogu si dost užívám to přijetí různých lidí různými jinými lidmi, tu jemnou pestrost stylů… mám velkou radost, že všichni jste.“Liško, cítím stejné.Mám opravdovou radost, že jsi!

 39. Mirka píše:

  Ajo,nemyslela jsem vystoupit z anonymity svých přezdívek, ale z anonymity vůbec. Jen tak na malou chviličku. Nejen vstoupit, ale i říct: „Byl jsem tady.“A tak tohle se Tebe samozřejmě netýká. A jsem ráda, když najdeš čas. Ale taky bych byla ráda, kdybys našla čas sdělit, proč poslední dobou ten čas ztrácíš.Jakým studiem čeho ho ztrácíš?

 40. Aja píše:

  MirušDiky jedné slečně, která mě podrazila a uvedla do dob trápení, otázek atd. jsem našla svůj smysl života atento mě fakt naplňuje, ve kterém vím, že když dnes nemám sílu a připadá mi vše na nule VÍM , že zítra to bude na 100% a pokud né na 100 tak na 50 určitě a to za to stojí ! Otevřela mi okno a pomohla tím i lidičkám kterým život nestál ani za 30 % a protože je miluju snažím se mít potřebná osvědčení, razítka a hlavně vdělání

 41. Mirka píše:

  Ajo,držím palce!

 42. Eliza píše:

  Chci se jenom zastavit, pozdravit a říct, fajn. Vzpomínám na chmel, kde jsem byla asi v době s tebou, vzpomínám na podobné peripetie života, které byly v době, kterou jsme asi podobně prožívaly. Díky, hezké čtení a vzpomínání.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s