Zralé ženy vypadají víc nahé

Nepochybuju o pravdě toho, co mi lidé říkají.

Vojta říkal, že ať člověk napíše cokoli, vždycky je to nějakým způsobem pravda.

Včera jsme seděli ještě chvíli po půlnoci, při sedmi hořících svících. Lehce pršelo na široký bordó deštník nad námi a my si říkali, že prostě všechno vypsat nejde.

Vojta přinesl víno v barvě toho deštníku. A bylo to hodně dobré víno a připíjeli jsme jím na Hanuše, co se právě narodil.

Vojta byl moudrý a jeho tvář odpovídala jeho náladě. Byl hladce a voňavě oholen. Tak, jak to nemám ráda. Během toho zahradního času mu ale stejně tvář lehce zmodrala. Možná to bylo i tím zahradním mžením. Začal se zase podobat Tomášovi Hanákovi před tím, než začal Tomáš Hanák jinak stárnout. Nesnáší, když někdo na tuhle podobnost poukazuje.

Než zarostl, Vojta, využila jsem jeho bezbranného obnažení a začala ho poučovat. Chvíli poslouchal, pak natáhl svoje tělo na lavičku a díval se do noční oblohy.

Loučili jsme se mezi vrátky. Vojta se brání loučení mým navyklým způsobem. Žádné nablblé doteky tváří!

Dojal mě i svými kalhotami. Jako vždy, ležérně elegantní. Jenže navíc zaštepované. Umělecké dílo! Takové maličké štepování od některé z babiček. Má dvě. A je jim přes devadesát.

Někdy si představím, jak kráčí Vojtěch po pražské dlažbě, do každého rámě zavěšenu jednu babičku. Na divadelní premiéru svého bratra.

Dnes půjde MEZI PLOTY.

A já dnes vyšla jsem ven snídat třešně. Kam jsem se hnula, všude za mnou psí smečka a slepičí houf. Začala jsem tedy chodit po zahradě dokolečka a zvířata za mnou. Ta zvířata to nevzdala a to vzdala v obavě, že mě pozoruje Honza Kouba z okna přes ulici.

Zahlídla jsem před pár dny kousek dokumentu s Petrem Hapkou a spoustou koček a taky krásnými slepicemi. Přiblížilo mi ho to.

 

Sundala jsem si župan. Mám napuštěnou vanu. Vybavila se mi slova, která napsal Jean-Paul Sartre:

Zralé ženy mi nejsou protivné, když jsou svlečené, vypadají víc nahé, než ostatní.

10 comments on “Zralé ženy vypadají víc nahé

 1. muris píše:

  Já bych si teda dovolila požádat o číslo na Vojtu, protože T.H. je kus i teď! 😛

 2. Sára píše:

  No vidíš, Mirko,zrovna jsem tuhle na to myslela..že si teď nahá připadám víc nahá..ale přesto, že zralá, tak stokrát líp než mladá. A on to Sartre už napsal..

 3. @Teo píše:

  Nejnazeji pak musí vypadat ženy přestárlé! 😉

 4. @Teo ;) píše:

  Tisková oprava:PŘEZRÁLÉ…

 5. Mirka píše:

  Muris, Vojta čte můj blog v tištěné podobě. Ne, že by neměl počítač. Jeho kamarádka mu ho /pro mě dojemně/ v té tištěné podobě předává. Ale, Muris, cesta s Vojtou vede do pekel. Táhnou ho do ní všechna nadání, co dostal do vínku. Dostal jich víc, než se dá na této Zemi unést. Včera se nevrátil ode mě do svého libeňského nenáviděného bytu, ale nechal se ve svých touhách zas a znovu vtáhnou pražským podsvětím. Do předpeklí. Ale, jak ho znám, s předáním čísla by docela jistě souhlasil.

 6. Mirka píše:

  Teo!Tohle přeci napadne nejspíš každého.Proč zrovna ale Ty to musíš napsat..?!Pravda je ale taková, že nahota přestárlých žen, stejně tak jako mužů, se podobá nahotě dětí.

 7. @Teo píše:

  Proč?Protože jsem primitiv!

 8. radka píše:

  aTeo, propominas mi meho manzela :o)))

 9. Vojta píše:

  Ahoj! To je zajímavé – příspěvek se nějak dostal mezi ‚dnes nejčtenější‘, těšil jsem se na ty ‚zralé a proto nahé (ženy)’…, a dočtu se, namísto právě zmíněných, o sobě – a takový ‚až tak‘ věci…

  Dostal jsem tudíž paradoxní chutě se k tomu krátce vyjádřit:

  Nálada asi byla dobrá, a tudíž Tvoje fantazie zřejmě ‚hořela‘ – spolu s tím svícnem…
  Ponecháme-li stranou moje sporné talenty, důrazně se ohrazuji proti jakým-koli ‚techtlům-metlům‘ s ‚podsvětím‘!!!
  Pokud jde o nějaký ten ‚polo-svět‘, tak ten byl (a je!) v noci v Praze přítomen téměř všude – nelze mu nijak jednoduše uniknout – a mě z tohoto ‚stavu‘ spíše jen bolí duše, a v očích pak cítím smutnou bolest, jakoby způsobovanou palčivou sítí jakákýchsi tenoučkých ocelových vláken…

  Pokud pak jde o to ‚peklo‘, věru výtečná propagace…
  Je asi pravda, že ženám jsem nedával příliš možností používat na mě ony ‚obmyslné ženské zbraně‘, což dotyčné často vyvádělo z míry (a ‚nebavilo je to‘).

  Jinak samozřejmě chápu, že článek by vem-koncem koncipován jako Vojtěchovi ‚pozitivně nakloněný’…

  V

 10. Vojta píše:

  Příspěvek překrásný, vystihuje to překrásně tu všecku náladu…

  Takové však čtenářky, které by si třebas snad představovaly, že mě někde nachytají s mojima babičkami po mých bocích (v tom podsvětí asi!), musím s jistým sentimentem seznámit s prostým faktem, že obě moje babičky – relativně teď nedávno – ‚tento zdánlivý svět‘ zdánlivě opustily směrem k zdánlivýmu Nebi…

  (Však nic proti tomu pornu všemu…, nic nic…, no nic…., ach jo…!)

  P.S. V mojim předešlym komentáři tam místo ‚jakákýksi‘ mělo být samozřejmě ‚jakýchsi‘ (tudíž ta slabika navíc to pro-tentokrát nebyl žádnej ‚uměleckej záměr‘ /nicméně ‚u mě‘ ‚to‘ nikdo a nikdy a nic a nikdy… – nemá míti za definitivní/). (V@W)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s