Oleg čistí zbraně

Jsou chvíle, kdy mě Oleg dojímá víc, než jindy. Třeba právě teď.

Z gymnasia, na kterém André studuje, přišla zpráva na mail. Mysleli jsme, že třeba něco o tom prospěchu, kterému nepřikládáme zas až tak velkou váhu.

Ale došla jiná zpráva.

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 21.6. se uskuteční již tradiční Vodní bitva (dobrovolná) o vrch Petřín. Sraz je na zastávce „Švandovo Divadlo“ dole pod Petřínem přesně v 16:00 (možný společný odjezd rovnou ze školy). Bitva končí mezi 18. a 19.hod u Petřínské rozhledny.

S sebou: zásobárna vody (pet lahve), „vodní zbraň“ (pistole, mikrotenové sáčky, kbelíky, apod.) a náhradní oblečení v případě úplného zmáčení se. Jako munice slouží voda z petřínských jezírek, kterou je možno nabrat.

S pozdravem

Karel Kudláček (vedoucí akce), František Tichý

František Tichý, je úžasným ředitelem téhle úžasné Přírodní školy. I on bude bojovat v téhle bitvě o vrch Petřín.

Včera jsem viděla část dokumentu, který posledních čtrnáct dní natáčela Andrášova skupina na expedici v Lomech u Kunžaku. Pozvaní odsunutí Němci hovoří se studenty nad troskami svých už neexistujících domů, své už neexistující rodné vsi, o svém odsunu. Nad střepy zarostlými v trávě. Třeba hrníčků, nebo pečících forem svého dětství.

Ten malý sestřihaný kousek mě rozbrečel.

 

Vejdu do koupelny. A tam Oleg rozebírá, vodou proplachuje a drátky pročisťuje veliké barevné vodní pistole.

S naprostou vážností. A naprosto zodpovědně.

Reklamy

4 comments on “Oleg čistí zbraně

 1. Veronika píše:

  No prostě milujeme své muže někdy, že?! Právě jsi svým článkem vyvovala na mé tváři široký úsměv. Díky. 🙂

 2. Gomba píše:

  Co se dělá,má se dělat pořádně, i když je to pošetilost!(To není z mé hlavy, ale je to tak!)

 3. ema píše:

  když vás tak dojímá dokument o hrníčcích odsunutých Němců, jestli vás taky dojímá osud např. obyvatel z Lidic? no ale ti už nad troskami vesnice neměli šanci se sejít – byli zavražděni všichni muži nad 14!!! let a většina žen i dětí (mě rozbrečí každoročně pomník lidickým dětem od sochařky M. Uchytilové); jedna žena z Horákova statku byla těhotná, tak ji nechali na živu do porodu a pak ji popravili a dítě dali do německé rodiny (chlapec se vrátil do Čech a jeho osud je svědectvím této zvrácenosti) – dovedete si vůbec představit tu hrůzu nastávající matky čekající na porod a na popravu? ať se taky ti vaši chlapci zajímají o to, jaké plány měl Hitler s naším národem po případné vyhrané válce; můžu vám prozradit, že po Židech měli přijít na řadu Slované, z toho Češi jako první

 4. Mirka píše:

  Emo?„když vás tak dojímá dokument o hrníčcích odsunutých Němců, jestli vás taky dojímá osud např. obyvatel z Lidic?“ Takovouhle otázku mi skutečně pokládáte? Věřím, že nečekáte na mou odpověď. Pro mě váš komentář nastoluje otázku jedinou. Otázku principu kolektivní viny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s