Vpité myšlenky

Mluvila jsem včera se svojí kamarádkou a mluvila jsem dlouho. Zbytečně. To, co jsem chtěla říct, jsem neřekla.

Otevřené ohniště v maštali z kamene. Stará litinová vana z Dobrušky. Voda, která pramení z podzemního jezera hor. Lidé leželi přede mnou v té vaně. Jiní lidé pili přede mnou ze sklenic od hořčice, ze kterých právě piju svoje víno.Mám ráda věci s historií.

Prostrčila jsem ukazováček železným kroužkem u koryta vedle vany.

Na dlouhé hodiny se tu nořím. Nejlepší myšlenky mě napadají ve vaně. Dřív ale, než z té vany vystoupím, rozpustí se v horké lázni. Vpily se do mého těla. Vím o nich.

Vyslovit je ale neumím.

2 comments on “Vpité myšlenky

  1. sonja píše:

    je, mirko, tak tyhle pocity mam taky. ve vane. a nejlepsi je, kdyz je venku chladno, jen voda ve vane je tak horka, ze z ni stoupa para a ta se usazuje nad zrcadlem a na okne. jakoby se tam usazovaly ty myslenky…

  2. Calme píše:

    VYLITÉ MYŠLENKY Mluvila jsem včera s mými myšlenkami. Ve snaze myslet o pocitech a bytí, mluvila jsem dlouho. Nevím, zdali zbytečně. Nevím, zdali zbytečně dlouho. Nevím, zdali jsem chtěla říct to, co jsem neřekla. Otevřený prostor kůže. Na známém těle. Pro nekonečné množství doteků. Někteří se v něm procházeli. Jiní hledali dveře, kterými lze vejít do jiného světa, rozestřeného za mě tak známou kůží. Ráda vnímám svět uvnitř i navenek. Pohladila jsem si tvář dlaněmi, pak šíji a ramena. Rozprestřela nenuceně ruce, napla až po konečky prstů, uvolnila pro další dotek. Ráda dlouhé hodiny nepřemýšlím, procházím se otevřeným prostorem kůže. Vnímám doteky a pohlazení. Nechávám je projít do světa za kůží, do mých pocitů, nejen cestou prstů. Vpíjí se do mého nitra. Vnímám je. Vyslovit je dokáže pouze pocit nebo dotek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s