ŠTĚSTÍ MI PRYČ NEULETÍ, ALE…

MĚLA JSEM ZKONTROLOVAT, JESTLI NEDOŠLA ČOČKA.
PROTOŽE DOŠLA.

Dobrou finanční situaci jsem rodině tedy nezajistila. Tohle zvládnu…ale!!!…večer se mi pak stala taková nehoda a já dala prát prádlo. Bezmyšlenkovitě jsem ho šoupla do pračky a tu pračku spustila. A teď na to musím myslet…na to, že tohle věstí do roka smrt někoho blízkého. Ale zase jsem to prádlo nepověsila. Tak nevím. A taky jsem nesnědla žádného ptáka s křídly. Tak by mi to štěstí přeci jen uletět snad nemělo…
Nakonec bych se i mohla radovat. Jak na Nový rok, tak po celý rok…a mně se přihodilo několik moc příjemných věcí. A jedna tak pozitivní věc, že přímo jásám při představě, že jí budu žít ještě jeden celý rok.
Ale prožila jsem včera i něco, co bych žít už další rok nechtěla. A taky to žít nebudu. Já totiž na pověry nedám.
Nebo dám?

9 comments on “ŠTĚSTÍ MI PRYČ NEULETÍ, ALE…

 1. Anonymní píše:

  Měla jsem chuť na husuale neměla jsem chuť stát na konci té řady. Bezmyšlenkovitě jsem to prádlo také vhodila a dokonce ho i pověsila, když jsem vhodilala druhou várku, zaslechla jsem z chodby známý hlas ,, na silvestra bys neměla, už nevím co praví, ale je to taková pověra“. Já seru na pověru, když musíš tak musíš !!

 2. Vojtěch píše:

  Jsme Slovani…Tak na pověry dáme…No ne?Jinak by to byla fakt nuda. Včera v noční tramwayi jsem usmířil Srby a Chorvaty tak…,že nakonec jsme všici bečeli jako starý hurvy.A ta Slovinka z Harvardu taky bečela,a dokolečka dokola mi děkovala.Takže si ze mě vemte příklad,děcka!

 3. Inka píše:

  Já prala, věšela prádlo a dokonce i žehlila. I když na to žehlení se ani žádná pověra nevztahuje. Čočku jsme neměli, jelikož se neradi nadýmáme. Prostě nepojistila jsem to ničím. Přesto věřím v lepší zítřky. Alespoň si to namlouvám…

 4. Klára píše:

  Já čočku měla, byla jsem na návštěvě, tak jsem k čočce a stěstí v novém roce přišla jak slepá k houslím. Jen mě v noci, když byly pelíšky hostitelů všelijak přemístěny a novomanželé nespali spolu, aby to nebylo – jak na nový rok, tak po celý rok. Přemlouvala jsem je, at leží spolu, neleželi – sváděli to na čočku.(čočka nadýmá:-))

 5. Mirka píše:

  Jsme Slované?Co to vlastně znamená být Slovan? A podle čeho vlastně poznám, že já jsem Slovanka? Možná podle těch pověr. Bráním se statečně všemu, co by mohlo svazovat mou svobodomyslnou mysl. Nejen mysl. Co by mě mohlo svazovat. V tom nejzásadnějším se bráním statečně, někdy i za cenu vlastních útrap…a pak na sebe nechám útočit nějaké pitomoučké pověry. Ale když babička říkala… A jak jsem napsala ten článek, hned jsem se, zase o trochu víc, od těch pověr osvobodila. Proto jsem ho napsala. Protože vím, co mě osvobozuje… A taky jsem si myslela, že na husy se už fronty nestávávají…?

 6. Anonymní píše:

  fronty se už nestávávajíNebyla to fronta na husu, začalo to již na velkém parkovišti, nemohla jsem zaparkovat v tom chaosu se střetly dvě auta a řidiči se ,,samou láskou odjali“ 😦 čekalo se na nákupní košíky a to všechno mě odradilo a zahnalo do tepla a klidu, ten chaos zahnal i mou chuť. Dnes však musím říct, že věřím ! Příští rok nebudu prát a ani věšet prádlo.

 7. Mirka píše:

  ???Ta poslední věta mě moc pobavila. Vzhledem k tomu prvnímu komentáři…

 8. Anonymní píše:

  Včera nebylo dnesMluvila jsem dnes se svou milou příbuznou.Nádherná, roky nepoznamenaná, milá, veselá, děti milující žena vyprávěla úžasné příběhy a já vždy jako děcko pozorně a se zájmem naslouchala. Nikdy už se nedozvím jak to dopadlo, nikdy už nebudu se zájmem naslouchat.Náhle uprostřed veselého příběhu, uprostřed věty, uprostřed slova neměla sílu mluvit opravdu chtěla, ale mozek už nechtěl. Budu mít tento pohled doprovázený hrůznými pocity navždy v paměti.

 9. Mirka píše:

  A já?Zůstala jsem tu němě ztuhlá před monitorem.Ještě znovu a znovu ještě četla Tvůj komentář.A zapomněla, o čem měl být můj dnešní článek…i můj mozek na chvíli přestal…Mohlo mi dojít už včera, že se muselo stát něco hrozného…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s