Zanadávat si je prý zdravé

Jenže já se pak cítím tak nějak divně. Jakoby ušpiněně. Pokud to tedy jde, raději se vyhnu…

Já se v noci budila z nasládle chladných snů. Nepamatuju si vlastně víc, než tu chladnou nasládlost. Ale probouzela jsem se z nich slaně horká. Orosená tím slaným horkem.


„Vyspala jsem se ale dobře, protože dlouho…“ uklidňovala jsem se a šlápla v té chvíli bosou nohou do jednoho a jak jsem odskočila, hned do druhého…jak naši staří psi nezvládli mé neobvyklé pozdější vstávání. To nic. To je jen daň.


Já ani brvou nehnula, tedy já jen brvou pohnula, ale nic víc. Nelála jsem ani v duchu. Uklidila jsem všechno z podlahy i ze sebe. Naučila jsem se totiž v prekérních situacích, s výjimkou tří případů, ovládat své negativní emoce. Což prý zrovna nemusí být zdraví tak docela prospěšné.


Ale člověk je tak tvárný. Stačí jen nasadit úsměv do tváře a jen tahle grimasa zázrakem někdy dokáže vlít úsměv i do duše.

16 comments on “Zanadávat si je prý zdravé

 1. radka píše:

  Dobre rano :o)Slapnuti do hoven vlastich psu mi prijde vesele poucne nez mrzute :o) Slapla jsem do psiho hovna venku na silnici. To hovno jsem nic netuse prinesla domu a cele odpoledne nosila na noze. v pohode. vecer manzel otevrel dvere a zarval jak ranene zvire: Co jsou to tady za hovna!!!!??? Jaka hovna?…. :o) jeeeeee, hovno!

 2. Černobyl píše:

  VztekZadrzovat vztek neni zdrave!

 3. Billy píše:

  Chápu tvé pocity. Když mám pocit vzteku na konkrétního člověka, cítím se jaksi divně – reps.nepatřičně. Protože mi tloukli do hlavy, že nemám právo se zlobit, že vše je nutno přijímat s otevřenou náručí a poděkovat i jen za ten plivanec, který nám člověk či situace vmete do tváře.Pociť zlosti mi nenáleží, přála bych se odprostit od jakési falešné odpovědnosti za to, být „hodná“. Vztekat má nárok muž. Ale ženská? držím nám palce, aby se nám to povedlo. Zaklít bez následného pocitu provinění.

 4. Mirka píše:

  Radko,ani tolikrát vypsané v tak kraťoulinkém textu mi to slovo nezevšední…byť je tak přirozené.

 5. radka píše:

  Mirko :o)S nekterymi slovy se da pohravat jak s pingpongovym mickem :o) hezky klapou jako mlynek na horske bystrine…

 6. Mirka píše:

  Billy,myslím, že já necítím provinění. Jen to nepříjemně divné pošpinění.Ale…“vše je nutno přijímat s otevřenou náručí a poděkovat i jen za ten plivanec, který nám člověk či situace vmete do tváře“…z toho je mi šoufl rovnou!Pocit zlosti mi náleží. Mě nikdo neučil, že nenáleží. Jen ho sama nechci. Kazí mi náladu.Když někomu budu nadávat, nebo nadávat na něho v jeho nepřítomnosti…nebo ho nějak jinak „shazovat“…nepocítím satisfakci, úlevu. Právě naopak. Budu se cítit mizerně. A to nechci.Není to výchovou. Jen je to tak.

 7. anina píše:

  Hm,pokud to zvládám, raději se tomu taky vyhnu, protože vzápětí lituju, že jsem se nechala strhnout a cítím se taky nějak sama pošpiněná. Jo, ale někdy se to držet nemá..když už potřebuješ chránit sebe, před něčím negativním.

 8. radka píše:

  TAky mi je z toho komentare Billy divne. Nerozumim tomu.Billy, z jakeho duvodu si myslis ze jen muz ma narok na vztek a zena ne? Kdo zene ten narok odpira? A jak?Me prijde ze zkusenosti, ze je to casto naopak. Vzteka se a vyrabi stres zena, zatimco chlap je klidas.

 9. Mirka píše:

  Radko,mně ale není z komentáře Billy vůbec divně…rozumím mu naprosto.Myslím, že Billy si rozhodně nemyslí, to, cos ji přisoudila.Jen v takovém duchu byla zřejmě vychována. A brání se tomu. A v tom jí držím palce zase já…Ale jinak s Tebou souhlasím. Myslím, že ženy propadají více zlost, než muži. Že ženy se více vztekají. Tak to si myslím, i když jednoho, nebo dokonce dva vzteklounky muže i já znám.

 10. radka píše:

  MirkoMyslis ze jsem ji neco prisoudila? Puvodne jsem chtela napsat, ze mi je z toho komentare smutno. Ale neni to smutek. Je to divny pocit bezmoci. Taky jsem na tom kdysi byla podobne. Taky jsem byla podobne vychovavana. Proto ty sugestivni otazky. A radoby prisnost :o) Ktera zadnou prisnosti neni :o) (pouze povzbuzenim ke zmene)

 11. Mirka píše:

  Radko,to asi, že tahle Tvá otázka mě nějak popudila:“Billy, z jakeho duvodu si myslis ze jen muz ma narok na vztek a zena ne? Kdo zene ten narok odpira? A jak?“Vyzněla pro mě skoro tak, jako by ty názory Billy propagovala.To proto ta má zbytečná slova: vůbec…naprosto…rozhodně

 12. radka píše:

  MirkoPolepsim se :o) Nechci strasit na cimburi :o)

 13. Mirka píše:

  Nasládle chladné sny.Vzešly z těch mých sobotních a nedělních témat. To proto ten nasládlý chlad.Dneska to bylo lepší. Zdálo se mi jen o tom, jak jsem jela z nějakého vzdáleného města na kole a přidal se ke mně jeden, že pojede se mnou, tak jsem byla šťastná, protože se už stmívalo, dlouho jsme se dohadovali, kdo pojede ve předu a kdo za ním, až jsme z toho dostali hlad a žízeň a zastavili se v jedné hospůdce.A on tam potkal nějakou svou bodrou známou a nejspíš si řekl, že lepší vrabec c v hrsti, než holub na střeše, a že prý tedy zůstane na noc. A tak jsem vešla sama do tmy před hospůdku a zjistila, že mi ukradli to kolo.

 14. Billy píše:

  Holky nehádejte se:-))Je to přesně tak, že jsem v tom byla vychovaná, ne že si to myslím. S tím porovnáváním, kdo má větší „právo“ se zlobit, jestli žena nebo muž – to jsem jen uvedla zažitý stereotyp vnímání, protože mě učili, že holčička je hodná a sedí způsobně na stoličce, kdežto chlapeček může svobodně hodit autíčkem do kouta.Je to jistá bezmoc, změnit především pohled a vnímání sebe samé. Bez ohledů a bez pohledů z mnoha stran. Být jen sama sebou a zbavit se pocitů provinění, když vím, že cítit provinění je nesmysl.

 15. radka píše:

  Jsem rada Billy, ze jsi to uvedla na spravnou miru. JO bezmoc. Pocit svazanosti. Padajici strop. Neschopnost se nadechnout. Jen proto ze clovek chce delat dobro a nechce delat zlo. Chce byt hodny a nechce byt zly. chce pomahat a nechce ublizovat.Kdyz se pohybuje v techto kategoriich tak je uveznen. Zamrizovan a zabednen.

 16. honk píše:

  no to je teda pekne kruta dan 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s