Pateticky o banalitách

WATER CLOSET

Stavím se tam pokaždé jen na krátkou chvíli. Netrávím tam čas, i když od shora dolů pokrývají protější stěnu hřbety francouzsky psaných, papírově vázaných, knih. Ty hřbety znám ale i tak už nazpaměť.
Jednou, když jsem byla malá, vešla jsem na toaletu bosky a zábly mě nožky na chladných dlaždičkách. Tak jsem si přitáhla kolena k tělu, opřela si chodidla o prkýnko a přes ty kolena přetáhla triko. Kolena pak objala rukama. A tenhle posed, výsadně domácí, mi už zůstal na pořád.  Když mám tedy na sobě pohodlné triko. A to já mívám skoro pořád.
Já totiž jen výjimečně, sedím-li, mám nohy někde dole. To jen při chůzi. Nebo v kině a tak. I teď. Píšu na klávesnici a sedím tak, že mám nohy nahoře na tom, naštěstí prostorném, počítačovém křesle.
Nikdy jsem nepraktikovala jógu, ale vešel-li by někdo, mohl by mě za jogína považovat. Stejně jako tam naproti těm knižním hřbetům. A jak jsem tam dnes na tu malou chvíli spočinula v to mém posedu, za zeleným sametovým závěsem, protože my máme už dlouhý čas místo dveří zelený sametový závěs
/složitou cestou nám odpadl rám dveří a zatím ho nikdo ještě neopravil/, uvědomila jsem si, kolik bych toho o tomhle tématu mohla napsat.
Zvlášť jeden příběh mě láká! S panem Zoufalem. To, když jsem jedinkrát ve svém životě byla vědomě tak trochu sadistkou.

This entry was posted in Nezařazené.

5 comments on “Pateticky o banalitách

 1. Vojtěch píše:

  Bože, Miri…o tom panu Zoufalovi, to je skvostný…Snad se už konečně taky osmělím psát něco „ze života“…O Tobě ale až po pečlivé konsultaci s Tebou!Ahoj!

 2. Mirka píše:

  Vojto,už ses osmělil. Maličko sice, ale osmělil. Tak jen do toho! Když budeš psát o mně popis! žitého, konzultaci se mnou můžeš vynechat. To vydržím. Ale z Tvých úvah a fantasií, byť fantastických, by mi nejspíš jeblo! I když nevím, co to „jeblo by mi“ vlastně obnáší.

 3. Inka píše:

  To je zvláštní… já taky vlastně málokdy sedím s nohama dole, ale nikdy jsem si to neuvědomila. Až teď. No ale na tom záchodě.. tam je teda mám dole :o))

 4. Mirka píše:

  Inko, někdy si to zkus…Ale pozor! Několikrát jsem vyvrátila z pantů ten zvednutý poklop vzadu, o který se pohodlně opírám.

 5. rulisa píše:

  Ehm… a nebo takovou tu nádržku na vodu, co někdy bejvá vzadu… :-(:-))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s