BÁLA JSEM SE NA BÁLE

Že ztrácím tvář.
Naštěstí nebyla moje
.

Nechala jsem se profesionálně nalíčit. Bálově. Maskérem hvězd.
Pohled do zrcadla zastavil mi dech. Byla jsem to já a nebyla jsem to já. Byla jsem krásná i zbavena své krásy.
Ten pohled na mě proměněnou v Ni zastavil nejen můj dech. Vzal i moji řeč. Vzal přirozenost mým pohledům, mým pohybům. Mému všemu.
Moje tvář proměnila bál na karneval.
Slavila jsem karnevalový úspěch a neztrácela ho, ani jak se nocí, tancem a vínem smývalo mé nalíčení. Muži už stačili ztratit svoje hlavy.

Ženy líčí nalíčené pasti nalíčenými tvářemi. Na muže. A muži do těch léček padají.
Napadlo mě… že to vážně funguje.

4 comments on “BÁLA JSEM SE NA BÁLE

 1. Billy píše:

  Což je smutné

 2. Sára píše:

  Naštěstí ,ne na všechny.Já se tímto způsobem v opravdu raném mládí učila oddělovat ty které zajímám já a ty, kteří touží po mnou zprostředkovávané iluzi.

 3. Minois píše:

  MĚLA JSEM NA MÁLE Na bále masek.Byla jsem bez pozvánky.Jednoho zimního večera stála jsem tváří v tvář bálové masce. Byla dokonalá, mistrovské dílo, jenž vzalo mi dech. Zpoutala všechny mé smysly, mé myšlenky, svým zvláštním zjevením. I přesto, že nebyla krásná, vedla mě kouzelnou nití do pastí z neviditelných sítí.Na bál masek, kam neměla jsem pozvánku, do noci plné hvězd. Kde spatřit jste mohli podivné masky, krásné smrtelné agonie, mistrně vyrážející hostům dech. Na nebi zářili jejich hvězdy, některé dlouho, jiné pouze krátce, jejich světlo oslepovalo. Zavřela jsem oči, přesto viděla obrysy masek, stíny duchů vynářejících se ze tmy. Bděla a snila jsem. A pak se probrala. Když světla zhasla, hudba ztichla, ustal vír tance. Duchové bez masek zůstali, dělíc si úlovek z mistrně utkaných sítí, do konce.Tehdy jsem ji spatřila, tvář bálové basky, jenž vedla mě kouzelnou nití. Tvář, na kterou nezapomenu, jenž právem si uřízla ten největší díl. Na barvu jejích očí, bez masky, červenou jako krev. A probudila jsem se.

 4. Sára píše:

  Alekdybych šla dnes na bál( a to byl klidně šla), určitě bych se s radostí nalíčila..snad už jen proto , že to k sobě tak nějak patří..stejně jako na karneval masky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s