HA HA ZRALOST JE V NIHILISMU

tedy kdybys byla o něco více zralejší

…odepsal mi jeden, velmi, velmi mladý muž, který mě zná jen z mého psaní, a který mi nabízí, abychom „noc obětovali spolu“.

Odepsal mi takto po té, co jsem na jeho otázku, zda o nás dvou přemýšlím, odpověděla: „Kdybych byla o něco méně zralejší, jistě by tomu tak bylo.“

A mně se od té chvíle, co jsem si přečetla jeho reakci, honí hlavou ta slova:

ZRALOST JE V NIHILISMU

V každém případě mě občas napadá:

V ŽIVOTĚ NENÍ MOŽNÉ DOHLEDAT SE PRAVDY a ŽÁDNÁ ČINNOST NEMÁ VYŠŠÍ HODNOTU NEŽ KTERÁKOLIV JINÁ.

9 comments on “HA HA ZRALOST JE V NIHILISMU

 1. Marcela píše:

  Zralost není v nihilismuV životě možná není možné dohledat se pravdy, ale abychom nepropadli nihilismu a mohli dále zrát, musíme její střípky stále hledat – a dávat dohromady…

 2. radka píše:

  a proc ne? Jsou mladi muzi, co se jim libi zejmena zrale zeny. A me se mladi muzi taky libi. Svet je plny krasnych mladych muzu.Jedinou prekazkou v obetovani noci vidim max. v partnerovi co by treba mel namitky :o))

 3. reny píše:

  Snad jen malá polemická otázka.Má skutečně sadistická vražda malého dítěte stejnou hodnotu jako záchrana stejně malého dítěte na operačním sále díky skvělému výkonu chirurga ??? Snad jsi psala o činnostech a já to přesmykla do činů. Protože nerozlišovat hodnotu a význam činů, to je podle mě pravý nihilismus. A i když tvá poslední věta zní romanticky a intelektuálně, v reálu se všechno zdravé v mysli proti některým činům bouří a musí bouřit. Pokud je tedy mysl opravdu zdravá….

 4. TS píše:

  Přemýšlím, čím bych v té věci momentálně přispěl a na nic nového jsem nepřišel. Jsem rád, že tu jsi, Mirko.

 5. Mirka píše:

  Reny,ty profláknuté věty jsou pro mě jen jakýmsi zkráceným vyjádřením nihilismu.Přesto, že mě tyhle věty občas napadají, k nihilismu…tam jsem tedy ještě nedozrála.Právě teď tu jásám s jedním maličkým chlapečkem, který ze své ohrádky loví maličkatou ručičkou psí oháňku.

 6. TS píše:

  Není nezbytně nutné se zabývat vším, co k člověku přijde. V tom rozlišení je právě známka zralosti. Příjde mi občas podivné, že někdo jen tak napíše větu a pak o tom jiní zbytek dne přemýšlí a diskutují. Někdy k tomu stačí ještě míň..

 7. Mirka píše:

  TrendSpotterea mně to přijde úžasný.Myslím, že zas tolik myšlenkově hravých lidí, kteří o „té větě“ přemýšlejí, není.Ale…zabývat se vším, co k člověku přijde, to ani nelze, podle mého, zvládnout.Zabýváme se jen tím, co nás něčím z nějakého důvodu zaujme.

 8. radka píše:

  priznavamze jsem TU vetu rozebarala a opet smazala. Z duvodu ktere zminil TS. Prislo mi to moje zamysleni takove to podupani slonem v procelanu. Cloveka napadne spontanni reakce. Pak si uvedomi, ze by treba znehodnotil vznesenost a lehkost puvodniho zameru. (to je psano s usmevem) Takze to nakonec neodesle :o)))

 9. Marcela píše:

  Jak člověk zraje, stejné činy jako by nabývají různého významu a hodnoty… Chápu Vaši zdrženlivost (a nezájem 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s