VĚČNÍ NADÁVAČI

Oni si uleví.
Jenže otravují vzduch.
Který i já dýchám.

Znám jednoho. A ten nadávává na všechno a na všechny.
Když se dívá na televizi. Když řídí auto. Když…prostě ať dělá cokoli a ať se setká s kýmkoli.

V jednom kuse vzdychá a nadává.

Když se náhodou pro někoho nadchne, nadchne se do adorací až. Ale jen do té chvíle, než zjistí:

Je to taky blbec!

Reklamy

31 comments on “VĚČNÍ NADÁVAČI

 1. Alpinist píše:

  VĚČNÍ HOROLEZCI Oni si lezou.Jenže s rizikem pádu.Který i já vidím.Znám dva. A ti lezou na všechno a všude.Když jsou na horách, když jsou za domem. Když jsou doma. Když … prostě ať dělají cokoli a ať se setkají s čímkoli.V jednom kuse lezou a šplhají.Když se náhodou pro něco nadchnou, nadchnou se do vrcholu až. Ale jen do té chvíle, než zjistí:Odtrh se útes!Pak horolezec pesimista křičí: „Padáááám!“ A horolezec otimista křičí: „Letíííím!“ Viz WWW

 2. M píše:

  Lepší nadávat,než střílet.

 3. radka píše:

  napalo me, ze existuji takove ty klapky na usi. Nasadi se klapky a neni nic slyset :o) Taky znam jednoho, co furt nadava. Mizim z dohledu kdyz se ukaze :o))

 4. Kamio píše:

  Takového remcala mám taky v práci, dva metry vedle. Ti mají lepší to a oni zase ono. Složitá typologie frustrované a zhrzené osobnosti, co zlehčuje úspěchy jiných, ač sám nic podobného nedokázal. Nebo možná právě proto. A ještě ke všemu to je ženská… snažím se, abych měl svou vlastní kancelář a myslím, že se povede;-)

 5. Mirka píše:

  Kamio!Držím palce!

 6. Vojtěch píše:

  Mirka měla zřejmě na mysli mě…… jenže já neříkám „blbci“, já říkám „Mongolové“… (Jsem blbec).P.S. Ale držíme při sobě. Tak!

 7. anina píše:

  tací byli, budou a jsoua z jejich okruhu taky mizím, jo otraví to..ale zase jak je člověk rád, když je s někým, kdo na všechny a na všechny nereptá…hotový balzám pak…musí asi žít s pocitem, že se proti nim všechno spiklo, musí to být náročný. Nebo už nadávej tak preventivně, nebo to mají jako sport.

 8. TS píše:

  radkojakoby mi tvé řešení přišlo typické. Snad jsi ho napsala jen v žertu. Jinak bych se tu asi opět nemístně rozepsal… To téma je ale stejně o něčem jiném.

 9. Mirka píše:

  TrendSpottere,nevzpomínám si, že by ses kdy nemístně rozepsal.

 10. radka píše:

  TrendSpottereTaky by me potesilo, kdyby ses nemistne rozepsal. A naznacil o cem je to tedy tema.Nemyslela jsem to v zertu, nybrz uplne vazne. Hned jsem si to predstavila v realu. A jake mam moznosti. 1. Nejsem na tom cloveku nijak zavisla ani s nim nemam nic spolecneho a tak me nezajima. A pak neni duvod abych byla v jeho blizkosti.2. Mam neco s tim clovekem spolecneho a treba jsem na nem dokonce zavisla. Muzu byt decko a on muj rodic. Treba. Nebo to muze byt muj bratr nebo sestra a mam vztahy. Pak mam zase dve moznosti: muzu si myslet ze on keca a ja jsem svata. TAk ho muzu zacit poucovat ze to co dela on je bleeee.Nebo mu muzu rict, ze me to nezajima a nasadit si ty klapky.

 11. radka píše:

  JInak se omlouvam, pokud jsem to vzala prilis vazne :o) Protoze poznamka ze moje reseni je typicke se me asi trochu dotkla. Asi jsem jesitna :o) Ne nemyslim si ze je to typicke reseni, naopak. Spousta lidi je remcalu a radicu a nadavacu, kterym vadi jini radici, remclaove a nadavaci. A tak se nakonec trumfuji kdo je lepsi. Tento zacarovany kruh bych chtela pretrhnout a nepokracovat v nem a myslim, ze to neni typicke reseni. Typicke reseni je remcala prebit vlastnim remcanim.

 12. TS píše:

  radkopoznámka nebyla projevem toho, že bych tě automaticky zařadil k jiným. Pouze ta poznámka o vytěsnění toho, co nevyhovuje charakterizuje typický způsob řešení situací. Myslím ale, že to není dlouhodobě udržitelný přístup. To, o čem jsi psala je jistě nedůležitá drobnost. Jenže bývá sklon k používání zažitých stereotypů nedůležitostí i u jiných, důležitých věcí. Stejnými modely. S různými výsledky. Jsme na to tak ZVYKLÍ. Nevědomě nebo vědomě se chceme odstřihnout od toho, co nechceme, nebo co si myslíme, že se nás přece netýká.Tím, že věci, nebo události sebudeme vnímat, tak nezmizí. Bylo by krásné, kdyby to tak bylo. Je námitkou, že nelze být bezedným absorbcem všeho dění kolem nás. Ano, nelze. Nelze ale být ani selektivním ignorantem ze své vlastní vůle a součastě pak zůstat vnímajícím člověkem.Nelze být nekonečným mentorem tam, kde mentorství nepřispívá smyslu věci. Lze být ale příkladem, které však mnohdy stojí víc energie, než samotná ignorace. Moje řešení, které i sám hledám? Jsem POVINEN snažit se vnímat vše tak, jak ke mě přirozeně přichází. VŠE, včetně toho, co bych si nepřál nikdy vidět i slyšet. Jsem POVINEN tyto vjemy zpracovat alespoň tak, jak dokážu. Zpracování není vyřešení. znamená i to, že si s tím nevím rady, nebo nedokážu to řešit. Ale důležité je mé vyhodnocení AŽ PO, nikoliv předem, nebo vyhodnocení zkratkovité. Je to v dnešním světě šíleně náročné, skoro až nemožné. Bohužel. Jsme ale víceméně tvůrci tohoto světa. Když budem tvůrci s klapkami na očích, je jasné, že nebudem dobrými diváky, natož nějakými tvůrci. Je fajn, že si to uvědomuješ, to remcání. Změnit k lepšímu to, co změnit lze… je také jedna z těch osobních povinností. Někdo to nemá, někdo možná ano. mirko,téma tvého příspěvku jsem pochopil jako pozastavení nad logikou… častokrát je člověk tím, za koho má ty druhé… Řešení bývá v nás. Ne v nich. Opět to bývá ale těžké pochopit. Vím, že tu píšu jako ufon, přiznám se, že v těchto myšlenkách nemám kde konfrontovat svůj pohled. Kdybych měl, kdybych je překonal, nebo získal jiné lepší, pravděpodobně na web psát nikdy nebudu.

 13. Ufon píše:

  TSNe-pi-se-te-ja-ko-u-fon. To-by-pak-by-li-u-fo-ni-rov-nez-ti-kte-rym-ad-re-su-je-te-sva-slo-va. Po-kud-ov-sem-nep-la-ti-ze-jste-tim-za-ko-ho-ma-te-to-ho-dru-he-ho-a-si-ce-jste-vy-jim-kou-po-tvr-zu-ji-ci-pra-vid-lo-vcet-ne-sve-ho. :-))

 14. Ufon píše:

  TSOm-luv-te–pro-sim-mo-ji-gra-ma-ti-ku-to-vi-te-u-me-la-in-te-li-gen-ce. A-ni-ta-ko-va-myc-ka-na-do-bi-ne-fun-gu-je-pou-ze-bez-chyb-ne-a-ni-my-u-fo-ni. Re-se-ni-v-nas-jiz-hle-da-me. 0:-)

 15. TS píše:

  Ufone,vpohodě,…:)možná, že zákon symetrie platí nejen ve Vesmíru, ale také v některých výrocích o tom, kdo je kým… dobrou noc.

 16. Anonymní píše:

  TSAle ja je prece zpracovavam vjemy, ja je neignoruji. Ja se nechci nevedome odstrihovat nybrz vedome. Je to nejlepsi volba pro danou situaci. I proto ze vzhledem k memu veku jsem ruzne varianty odzkousela v praxi a videla take vysledky ktere prinesly. REkla jsem dat klapky na usi (kdyz treba huci pilinak, ale neublizuje a je jinak „hodny“) ne na oci.Myslim TS ze to bylo nedorozumeni. Je dulezite nejen rozeznat dulezite od neduleziteho, ale zvolit taky cestu k reseni ktera je optimalni pro toho kdo rusi a pro toho ktery je ruseny (ve smyslu jeho poznani). Ten ktery rusi je vydelen z kolektivu (jako ve skolce) V praci jsem mela jeden podobny pripad. Nereagoval na upozorneni a uz tam nepracuje. Nelze zalepit hubu lepici paskou, kdyby to bylo mozne tak je to samozrejeme ucinne reseni.To co pisu je selsky rozum, to neni zadna veda.

 17. radka píše:

  to jsem byla predtim ja :o)

 18. TS píše:

  radko, ok.. je možné, že jsem ten tvůj příklad špatně pochopil. Jinak ale pozoruji, že mám odlišný přístup k popisu situace. Hledám nejvyšší možné zobecnění, k tomu vyjádřím myšlenku a tu pak přibližuji konkrétní věci. Ty vyjádříš velmi konkrétní zkušenost, z které pak vychází myšlenka. Tu je pak v kontextu možné pochopit jako speciální, obecnou, nebo hypotetickou. Netvrdím, že jeden postup je lepší, než druhý, k tomu mám málo informací. Problém ale je, že bez znalosti o tom druhém, nebo bez rozeznání co je co si nemusíme rozumět.

 19. rulisa píše:

  Trendspottere!Teď jsi krásně vystihl nejčastější rozdíl v myšlení o věcech mezi muži a ženami! :-))

 20. radka píše:

  jo, je to takvyslovuji hypotezu na zaklade urciteho souboru pozorovani (praktickych reseni). Pricemz netvrdim, ze tahle hypoteza je pravdiva. Jini pozoruji totez a treba pak vyslovi jinou hypotezu. A testovani techto hypotez v pratelskem rozhovoru pak muze nalest konsenzus :o) Ale to pratelske testovani hypotez je furt jen overovani fiktivni. Museli bychom si opet najit nejakeho remcala, urcite jeich tady je dost a na nem to odzkouset :o) Zda funguje varianta 1 nebo varianta 2. Tvoji variantu TS jsi stejne jeste nerekl tj. jak by jsi to ty resil, kdyby nekdo kolem tebe furt remcal a plival :o)

 21. TS píše:

  ruliso,ano, já vím… 😉 (a vím, že to zní troufale)Mám ještě vzkaz pro ostatní Ufony. O tom, v čem jsme my lidé zváštní… Usilovně hledáme jiné bytosti tady i tam venku. Usilovně hledáme sami sebe. Někdy si to však nemusíme přiznat. Zároveň však své pracně stavěné mosty k nim i k sobě nedokážeme používat, nebo je dokonce ničíme. Takoví jsme my, lidé.

 22. TS píše:

  radko, má obecná teze k tvému témmatu je naznačena v bodu 10:http://trendspotter.bloguje.cz…10v poslední větě: Teprve naplněním v činech u mne dostávají slova smysl.dále v bodu 10:http://trendspotter.bloguje.cz…10Když nemáte co říct, raději mlčte. a k tématu jsem psal i zde: bod 1-10http://trendspotter.bloguje.cz…hpa pokračoval jsem v dalších článcích. Myslím si, že už neexistuje jednoduché a zároveň správné řešení. Na to je svět, v kterém žijeme už příliš složitý. Existuje podle mne ale správné, přestože složité řešení. K němu se můžeme dobrat jedině osobní odpovědností za své chování, cílevědomostí a důsledností. Čili zrovna tím, co dnes není vůbec in.

 23. TS píše:

  av odkazu www jsou fotky z mé vycházky. Snad příklad, že taky nějak žiju.

 24. radka píše:

  TSTohle ale nebylo o nas :o) Predpokladejme, ze neremcame, nepliveme a nenadavame :o) Ze jsme jakztak cilevedomi a dusledni a ze jsme celkem fajn.Budme radi ze je to tak :o) Zdravim a preju hezky den!

 25. rulisa píše:

  No a to je druhej typickej znak, ty mužský hypotézy jsou do praxe prakticky nepřenositelný. :-))Jak se začne na chlapa tlačit, aby to svoje myšlení teda zkonkretizoval, tak uteče jinam… :-(Jsme ženská, bližší je mi Radčin postup. Není sice neomylný nebo stoprocentně validní, ale je aspoň k něčemu a něco se z něj dá použít.

 26. TS píše:

  ruliso,dobrý postřeh. Život taky není jen o myšlení. Poznávám, že kvalitní výsledky můžou vzniknout nejspíše jen z kombinace obou přístupů. Jak se taková kombinace mezi lidmi dělá, už umí vysvětlit dítě od devíti let. 😉

 27. rulisa píše:

  No jasněééé, předáváním informací! :-))

 28. Mirka píše:

  TrendSpottere,děkuju! za odkaz na album.Jen…procházíš se v budoucnosti?

 29. TS píše:

  odpovím ti svou básní.Jak poutník bez cestyjak stádo bez hřebcebloudím tu bez cíle krajinou.Na duši pokora, s poklady bez cenys příběhy bezeslovmiluji svou zemi.Nemyslím na jinou.

 30. TraLL píše:

  Jsem nadávačVěčně nadávám – ne sice na lidi, ale na svět okolo ano… Nemám sílu svět změnit, a tak na něj nadávám- a přiznám to.

 31. Mirka píše:

  Volba presidenta.Včera se i já trapně stala nadávačem. Spolu s Olegem a Márou.Dívali jsme se na přímý přenos jako tři nadávající pitomečkové. Za chvilku se budeme dívat zase.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s