Jediná ejakulace by oplodnila celou Evropu

 Mirko, kdyby ta moje spermie neměla nejrychlejší bičík, ale měla ho jiná rychlejší, myslíš, že bych třeba vypadal stejně a měl jen jinou povahu?

Seděli jsme naproti sobě v křeslech u tepla kachlových kamen.

„Taky bych tu klidně zůstal navěky.“

Díval se upřeně do mé tváře, jakoby chtěl proniknout až do mých myšlenek. Vnímala jsem jeho nehybný pohled, jako nějakou tíhu a pod tlakem té tíhy i já znehybněla. Dívala jsem se bez hnutí, pohnutě, malinkatým okýnkem do snové krajiny, kde vedle sněhu bělely se lány bledulí.

Bál se úplňku.

Díval se tak na mě i ráno a mně stydla bílá káva. Přála jsem si mít pro jeho třináctileté oči i já třináctiletou tvář. Nebo šestnáctiletou. Nebo dvacetiletou. Nebo…měla jsem ale jen tu svoji. Se všemi těmi i těmi jinými lety.

Nesmím tolik jíst, pomyslela jsem si pod tíhou toho pohledu a v poledne znovu tolik jedla a jedla tolik po celý den.

Ondra mi svýma třináctiletýma rukama čaroval nad hlavou a tahal ze mě všechno špatné a za tu moji hlavu to házel. Moje myšlenky byly čím dál, tím lehčí, zatímco on celý těžkl únavou a stejně říkal:

„Zůstal bych tu takhle navěky.“

„Proč jsou všechny planety kulaté? Proč já jsem já a ne třeba pes? Proč se pes jmenuje zrovna pes? Myslíš, Mirko, že všechno je náhoda, nebo osud?“ usmíval se smutně Filip, kterého jsem před pár dny ještě neznala a já si říkala, že mým osudem bývají budoucí muži a myslela na všechny svoje chlapečky, se kterými jsem nebyla, když jsem teď byla s jinými, taky už vlastně mými, protože já se stala jejich.
Setkání se nezapomínají.

„Jsi Filipe smutný?“
„Ne, nejsem smutný, to jen, když se uvolním, smutně vypadám.“

Já taky vypadám smutně, když se uvolním, napadlo mě. Jen dřív jsem vypadala krásně smutně.

„Měla bych zhubnout,“ pronesla jsem nahlas nahlouple nahlouplou větu.

„To si nemyslím. Už bys to nebyla ty“ reagoval, protože mě nepoznal jinou.

4 comments on “Jediná ejakulace by oplodnila celou Evropu

  1. rulisa píše:

    Hezký. 🙂

  2. jenia píše:

    Na tomhle textu je zajímavé, že přes svou zdánlivou otevřenost vlastně tak málo sděluje. Jak to kdo vezme, buď říká vše, nebo nic.

  3. radka píše:

    Samozrejme me napadla hned odpoved na tu prvni spermiovou otazku :o) Byl by to nekdo jiny. Ale pak jsem se zarazila a uvedomila si, ze to neni tak jasne. Ze pokud by to byla jina spermie a mela uplne stejnou genetickou vybavu a v ten samy moment se nahodne nakombinovala s genetickou vybavou vajicka, tak by mohla teoreticky vzniknout uplne stejna kombinace. Stejny genofond vajicko, uplne stejna spermie a ta sama nahodna kombinace. Predstavuji si to tak, ze hodime treba kostkami a dostaneme urcitou kombinaci. Zda zalezi, ktere kostky jsme vzali. Predpokladejme ze jsou balicky identicke. Identicke kostky, identicky moment i sila vrhu. Uplne vsechno bude stejne. POuze molekuly a atomy danych kostek budou nahodne vyloveny z more elementarnich castic. Vysledek asi bude stejny :o)) Omlouvam se za tuto uvahu. Asi by fakt mohl odpovedet pouze genetik. Zda jsou spermie identicke. Nebo zda jsou mezi nima nejake odchylky. Zda si treba kazda nese svoji vlastni genetickou vybavu nebo jsou uplne stejne.To by pak znamenalo, ze je jendo jestli se dite pocne ze skumavky nebo bylo pocato viteznou nejsilnejsi a nejrychleji spermii. Pokud by byly spermie stejne. Pokud je ale kazda jina, tak musi byt i kombinace s vajickem jina. Jeeejda, to jsem se zamotala po ranu. NO, snad to nejaky odbornik rozlouskne a vysvobodi me neznaleho amatera.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s