Feromony

Slyšela jsem, že hormonální antikoncepce ničí ženské feromony.  Ženy sice  získají  svobodu klidného volnéh  sexu, zato ale ztrácejí pro muže přitažlivost.
První s tím ničením začaly parfémy. Muži jsou mateni.  Přirozené vybuzení se nekoná. Zákon přirozeného výběru vhodné partnerky je narušen. Místo feromonů rozhodne něco jiného.

A potomci se pak rodí dvěma, kterým se narodit nejspíš vůbec neměli.

This entry was posted in Nezařazené.

9 comments on “Feromony

 1. Mirka píše:

  Docela náhodou.Jak jsem si chtěla o tom něco přečíst dostala jsem se na blog Procházka Srdcem.A poslední komentář k tomu článku na tomto blogu /z odkazu výše/ se maličko dotýká i toho, o čem jsme dnes diskutovaly.

  http://prochazkasrdcem.mujblog.centrum.cz/

 2. ratka píše:

  nikdy jsem nebrala HA. Takze netusim. Akorat se mi zdalo, ze muzi si moc hlavu vyberem vhodne partnerky nelamou. Kdyz je moznost tak berou :o))Chce to zeptat se nejakeho muze, zda ho odpuzuje zena s HA.

 3. rulisa píše:

  Ad feromony: Ano. Zcela určitě. Utlumení a posun ovariálního cyklu souvisí i se změnami pH v těle a se složením inkretů i sekretů. A ať je HA jakkoli mírná, je to zásah do těla na úrovni rozvratu v základech. Jsem proti HA poté, co jsem ji sama zkoušela roky, v různých formách. Ze všech jsem byla nešťastná až nemocná. Bez nadsázky. Fyzicky i psychicky. Děkuju osudu a vstřícnosti svýho doktora, co mi vyrobil takovej malej podpis na takovej malej, ale důležitej formulář, že jsem pak mohla tohle vyřešit úplně jinak, nafurt, a přitom daleko zdravějc, a teprv od té doby si užívám sama sebe. Jo, a jak mění HA ženu, mění i její vnímání feromůnů mužů. Je známá věc, že složení skupin mužů, kteří ženě voní a kteří jí nevoní bez antikoncepce, se po nasazení HA naprosto přeskupují.

 4. rulisa píše:

  Feromůny. Feromůnky. Maličký. Hezoučký… :-))

 5. Sara píše:

  Doufám,že moje holky nikdy nebudou jíst HA..jen nevím, jak to přesně udělat..v době, kdy je to prostě norma.Já to nikdy neměla..tak nějak intuicí a myslím si , že to je jedno z těch fakt zvěrstev, na který lidi budou doplácet.Na tu svou blbost..ale to bychom skončili u vlivu farmaceutických firem -potažmo medií na lidstvo, a to je jiný téma :o).O vlivu HA na feromony nevím, ale myslím,že to je docela možný(viz Rulisa).Je to prostě něco nepřirozenýho-být stále tak trochu “ těhotná“.

 6. rulisa píše:

  Sáro, je to legrace, ty jsi doktorka, já jenom cosi přes zvířátka. 🙂 Ale spousta těch věcí je právě u zvířat sledovaná jinak než u lidí – nebo jen jinak nahlížená, podávaná… Sledovaná…Ano, pořád tak trochu těhotná. Pozorování vzájemných vztahů a reakcí zvířat ve stádu je třeba pro chovatele docela přesnej indikátor, který samice už mu zabřezly. Může to z toho odhadnout dřív, než mu to přijede určit veterinář ultrazvukem. Nebo dokonce jinými, ještě pozdnějšími testy.Když budeš mít stádo nebo smečku zvířat, žijou tam společně samci i samice. A samci velmi spolehlivě rozpoznávají, o kterou samici se mají snažit (rozuměj o kopulaci) a která už „je“. A proti té březí se drží v daleko lhostejnějším odstupu (nejen vzdáleností, ale opravdu lhostejností) než proti té, co březí není, ale zrovna ani neovuluje. Tu si aspoň – i když je k sobě a na sebe zrovna teď nepustí – zpovzdálí hlídají. A u lidí… V čem se fyziologicky lišíme? Tak to prostě je. 🙂

 7. ratka píše:

  Ru, skoda ze to o tech kobylach a hrebcich jsem nevedela v 18 :o) BYla jsem uplne blbe tele.A ono je to pritom fascinujici priroda :o))

 8. Mirka píše:

  Tak proto!možná…tolik, i krásných, žen marně čeká…či marně loví!

 9. Mirka píše:

  Na otázku PROČ?jsou samy…odpovídají často i samy sobě:Mě se muži bojí…Ze mě mají muži strach.A ono je to možná docela jinak. Možná je to daleko jednoduší. Možná stačí jen vysadit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s