Naostro a bez

Nevidím důvod, kromě jediného, proč bych měla chodit jinak. Tím jediným důvodem je, že se připravuju nebo spíš že připravuju muže o svůdnou koketnost rafinovaných prádélek.

Třikrát týdně se svlékám v přítomnosti jiných žen. A pokaždé vnímám kradmé užaslé pohledy. Naostro? A bez?

Už dlouho mě podobné pohledy neuvádějí do rozpaků.

31 comments on “Naostro a bez

 1. Manželka píše:

  To já nežasnu. 🙂Když prádlo nemůžu najít (což se mi, ano stává) a muž je doma, takže si nemůžu půjčit jeho, chodím bez taky. Ale kamarádky by možna kradmě žasly víc nad ženou ve slipech, než nad ženou „na ostro“… 😉

 2. ratka píše:

  ted jsem na rozpacich. Zasnou nad Tvoji krasou?Priznam se ze zenska krasa me vzrusuje. Taky zasnu nad nadhernymi zenskymi tvary. Pokazde jsem fascinovana tou krasou.Divne je ze nad muzi takhle nikdy nezasnu. A podotykam ze nejsem lesba. S zenami me to nebavi a s muzi ano. Ale zasnu nad krasou zen.

 3. Raven píše:

  Ale to je přece normální 🙂Nahé ženské tělo je krásné. Je to estetický zážitek, umělecké dílo. A není pravda, že to platí jen pro dokonalé ženské tělo. Každá žena má prostě od přírody ty tvary tak nějak…pěkné. Ženské tělo se prostě svými liniemi a tvary povedlo. Kdežto nahý chlap je legrační :)))) Jo a jen tak btw, já někdy chodím naostro také a nestydím se za to. I když je mi jasné, že u chlapa to rozhodně nezní tak sexy, jako u žen :))))

 4. Mirka píše:

  Ravene,u chlapa je to velmi sexy….Píšeš pokaždé tak krásně! o ženském těle.

 5. Mirka píše:

  Manželko,taky už jsem vyzkoušela slipy…různé velikosti dokonce. Jsou ale daleko nepohodlnější, než to prádélko, které já vnímám taky tak nějak nepohodlně.Ale!!! nemůžu uvěřit, Manželko, že Ty to svoje prádélko v té své úžasné domácnosti někdy taky hledáš.

 6. Mirka píše:

  Ratko,dříve jsem taky nijak moc nad těmi těly mužů nežasla…ale…začínám žasnout!Čím dál víc!

 7. Raven píše:

  Re: MirkaPokaždé? Copak já už jsem o ženském těle někdy psal ?:)Tak pokud ti to připadá sexy, konečně se mi povedlo tak být :)))) Já totiž, hlavně v létě, chodím do šortek převážně naostro :))) Je to pohodlné a pokud člověk dodržuje hygienu, tak si myslím, že to není nejmenší problém.

 8. Mirka píše:

  Ravene, třeba tady.

 9. Raven píše:

  Klobouk dolů!Ty máš tedy paměť… 🙂 A nebo jsou moje komentáře na tolik děsivé, že zůstanou v paměti :)))))

 10. Mirka píše:

  Ravene,ve svém blogu se orientuju hravě. A v sobě samé, díky svému blogu, hravěji.

 11. Manželka píše:

  Mirko,máš pravdu, slipy jsou nepohodlné a trenýrky taky, zvlášť když je špatná velikost 🙂 — ano, ano, já pořád něco ztrácím a něco hledám, prádlo a ponožky zejména. Má domácnost je „úžasná“ jen nárazově, minimálně polovinu času se nachází ve stavu absolutního zmatku (prozatimním vrcholem je moje středeční cesta do bazénu… bez poloviny plavek. A v bazénu by mě naostro asi netolerovali… 🙂 ). Jestli jsi někdy viděla nějaký díl Zoufalých manželek: mám mnohem blíž k Susanne než k Brie (ale nevzdávám se naděje, že věkem zmoudřím a přestane mě to štvát).Ovšem z tvého blogu taky čerpám naději, že plnohodnotně a moudře žít se dá i bez košilek v komínkách a bez nových dveří (ve kterých by nebyly památeční STOPY).Raven: není pravda, že nahatý chlap vypadá vždycky legračně. Jsou i chlapi, kteří vypadají nahatí křehce… něžně… mužně… a krásně. Ale chlap to možná vnímá jinak.

 12. Mirka píše:

  Milá Manželko,já vím…i o cestě do bazénu.Jednou za čas vejdu do Tvého světa…otevírám stránky jako v knize a bavím se!…nejenom.Už mám vztah. S tebou, s Chotěm i překrásnými dětmi.Já neumím otevírat blogy, jako bych přepínala televizi. Zato jich mám pár, kde otevřu a čtu…

 13. Manzelka píše:

  Milá Mirko,Tak vidíš, o ztrácení spodního prádla mám i důkaz! :)A děkuju…

 14. Anonymní píše:

  Já nevím, nahoře bez – to mi visí prsa víc než mám ráda a to ještě nejsou moc visací. A dole? To bych si musela měnit kalhoty tak často jako slipové vložky a tolik jich fakt nemám. Mě to přijde prostě hlavně nehygienický…sorry, ony ty krásné černošky namazané kravským lojem a krví, které ukazovali včera v televizi, byly taky o moc scobodnější, než já ve spodním prádle a botách, ale neměnila bych.

 15. rulisa píše:

  Chodím nahoře bez celej život, ale nic mi nevisí. :-)A dole bez se chodí v sukni. :-)A proč se za svůj názor stydíš?

 16. ratka píše:

  nahore mi taky nic nevisi a i kdyby viselo tak je to prece prirozene. A dole naostro nemuzou byt kalhoty. To pak naostro neni :o)) To je pak v kalhotech.Naostro znamena ze tam nic neni. Ze je to hole. Naostro :o)))Naostro chodim bohuzel jen v lete a to jeste jen v satech (nic pod). Takze obcas.

 17. Anonymní píše:

  AHA! Mirka chodí celý rok v šatech bez spodního prádla.Za každého počasí. No to potom můžu jen obdivovat její otužilost zejména v mrazivých zimních dnech. Já z toho článku prostě pochopila, že chodí celoročně bez spodního prádla a ono to je jinak. Díky za vysvětlení.Jo a k tomu visu, asi jsem se nevyjádřila úplně přesně – moje prsa nikoli visí ale převažují, protože jsou prostě velká. Proto moje páteř oceňuje s povděkem podporu vystužené ovšem nikoli vycpané (to fakt nepotřebuju) podprsenky. To je fyziologická záležitost, kterou někdo s malýma prsama asi těžko pochopí. Nakonec každý hodnotí podle vlastních zkušeností. A představuje si taky podle vlastních zkušeností.

 18. ratka píše:

  tak pockame na Mirku :o) Treba to vysvetli

 19. rulisa píše:

  Ano ano. My s malými prsy jsme holt svobodnější. Už nám chybí jen namazat se kravským lojem a krví. :-))

 20. ratka píše:

  Jezkovivoci Ru, proc kravskym lojem a krvi? :o))

 21. Mirka píše:

  Je to tak. Celoročně bez spodního prádla. Někdy mrznu. Letos jsem ještě nemrzla.

  Ale, jak píše žena bezejména, nakonec každý hodnotí a představuje si podle svých vlastních zkušeností (tohle je ta největší pravda na světě).

  Takže: Ne každá žena si musí měnit často slipové vložky. Já třeba ani nevím, jak vlastně taková slipová vložka vypadá. Jednou moje máma před více lidmi prohlásila: Kdybych celý týden nosila jedny kalhotky, nikdo nepozná, že jsou použité.“ Umírala jsem trapností. Některé věci se ale nejspíš dědí. To právě proto jsem napsala: „Nevidím důvod, krom jediného, proč bych měla chodit jinak.“ Ten jediný důvod se periodicky opakuje.

  Ale tyhle super intimní komentáře, ty jsou tedy taky vážně pěkně „naostro a bez“. Ale já už jsem se tu otužila a nic lidského mi tu už opravdu cizí není.

 22. Mirka píše:

  9 pádných důvodů proč nenosit podprsenku:

  Důvod č. 1: Nižší riziko rakoviny

  Antropologové Sydney Ross Singer a Somai Grismaijerovi se dlouhodobě zabývají problematikou vlivu oblečení na lidské zdraví. Vyšetřili více než 4000 žen a ty, které nenosily podprsenku, měly nižší riziko vzniku rakoviny.

  Nejvíce ohrožené jsou ženy, které ji nesundají po celých 24 hodin. Rakovina u nich hrozí až ve třech případech ze čtyř. Ženy bez podprsenky mají riziko vzniku rakoviny až 125x nižší.

  Důvod č. 2: Hormony

  V současné době se hodně řeší hormon melatonin, který zajišťuje klidný spánek, ale také zároveň funguje jako silný antioxidant. Japonští vědci potvrdili, že nošení podprsenky snižuje hladinu hormonu melatoninu u žen až o 60 %. Pokud jste se už delší dobu pořádně nevyspaly, měly byste své oblíbené prádlo odložit do skříně a užívat si svobody.

  Důvod č. 3: Povislá prsa

  A jsme u typu prádla, kterému se říká push-up. Ty nejraději nosí mladé dívky a dělají velkou chybu. Vycpávky, které jsou ve spodní části, vše hezky nadzvednou a zvětší velikost i o dvě čísla, ale je tu jeden velký problém. Prsa jsou nepřirozeně stlačená. Časem se díky tomu z vašich hezky pevných dvojek stanou povislé padáky a je jedno, zda je vám 18 nebo 30.

  Důvod č: 4: Volný průtok lymfy

  V knize Dressed to kill píší manželé Grismaijerovi o nevhodnosti tohoto prádla. Prý znemožňuje volný průtok lymfy v oblasti prsou. Naše tělo se tak nemůže zbavovat toxinů a chemikálií, které se v takovém případe usazují do tukových tkání. Následně pak způsobují nemalé zdravotní potíže, jako je zánět, či dokonce rakovina.

  Důvod č. 5: Kožní problémy

  Špatně zvolený materiál může vést až ke kožním problémům. Přednosti se nám v neprodyšné látce více potí a velmi rychle se objeví různé vyrážky, potničky nebo dokonce plíseň. A je jedno, zda se sprchujete dvakrát denně, stačí pár horkých letních dnů a malér je na světě.

  Důvod č. 6: Pozor na gravitaci

  Nosíte podprsenky proto, že nechcete mít povislá prsa? Omyl! Opak je pravdou. Profesor Göran Samsioe ze Stockholmu je přesvědčený o tom, že bez prádla si poprsí přirozeně utváří elastické tkáně, které určují jejich pevnost a zaručují, že budou směřovat hezky dopředu. Naopak podprsenka tomuto přirozenému procesu brání. Dívky do 25 let by měly svému poprsí dopřávat více volnosti.

  Důvod č. 7: Aby záda nebolela

  Důvodem je nesprávné nastavení ramínek. „Pokud jsou ramínka moc utažená, jsou příčinou špatného držení těla,“ vysvětluje britská chiropraktička Lorna Milli pro web extra.cz. Tím se rozumí hrbení a kulatá ramena. V takových případech je prý lepší, když podprsenku vynecháte úplně a naučíte se od začátku držet rovně ramena a celkově si hlídat postavení zad.

  Důvod č. 8: Bolest hlavy

  Nepadnoucí a těsná ramínka se dokáží pekelně zařezávat do trapézových svalů, ty následně tuhnou. Je tedy pravda, že nepadnoucí prádlo (úzká ramínka u velkého poprsí atd.) může změnit postavení krční páteře. A jistě s tím máte i vy své zkušenosti, když ztuhne krční páteř, dostaví se šílená bolest hlavy.

  Důvod č. 9: Magnet

  Pokud nejste schopná nahnat super výstřih, aby si pánové všimli, jděte na to jinak, nenoste podprsenku a zvolte lehké tričko, které odhalí, že pod ním nic neukrýváte.

 23. vidoulsky píše:

  Já sice už paroží rozdal myslivcům na knoflíky, ale lahodné kuchyni bych neodolal. Zrovna včera jsme si v jinonické vinárně s chlapečky zevrubně líčili přípravu plněných paprik. Tolik k sexu.

  • Mirka píše:

   To ovšem tedy vysvětluje NOVÝ FENOMÉN: ŽENY PO PADESÁTCE OPOUŠTĚJÍ MANŽELE.

   „Mohlo by se zdát, že ženy ve zralém věku už mají to nejlepší v sexu za sebou, výzkumy ovšem ukazují pravý opak. Teprve po padesátce přichází doba, kdy si sexu mohou pořádně užít. A také to dělají.“

  • Mirka píše:

   Tak odtud tedy nejspíš pochází má pověstná těžko vysvětlitelná koumpounofobie – z přílišného soucitu se všemi těmi dvanácteráky.

   • vidoulsky píše:

    Mě naopak kapoun moc chutná, třeba na víně.

    • Mirka píše:

     S tím vínem to mám teď těžký. Odolat mu nemůžu a vlastně ani ještě nechci, i když mi o pár let mladší Sharon (ta Stoneová) radí:

     „Byla jsem zvyklá pít víno, ale teď ho nepiju vůbec. Myslím, že v určitém věku s tím ženy musejí přestat, protože po alkoholu nám velmi opuchne obličej, prsa a partie kolem břicha.“

     Život nám občas takové nástrahy naklade. Nedávno mě někdo vyfotil, já tu fotografii spatřila a:

     „Tohle přece nejsem já!!!“

     Nicméně nechala jsem ji, tu fotografii, viset, kde visela. Pro výstrahu.

     Teď ale spěchám k Číňánkovi – kdo by babí léto promarnit chtěl? Kolik se jich dá v životě prožít? I sto je málo!

 24. vidoulsky píše:

  Atˇ odolávají ti stateční, my slaboši si užíváme.

  • Mirka píše:

   Kam chodíš na taková prostomyslná moudra? To my jsme přeci ti stateční! To my se nebojíme riskovat a vrháme se nebojácně vstříc nebezpečím a nejistotám!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s