Kráva blbá

Jen tohle! A já se z toho hned opotím.

Přecházela jsem přes zebru. Tedy chtěla jsem přejít. Ale na zebru já vcházím, až když je jistý, že široko daleko nikde nikdo nejede nebo že všichni mi jasně dávají přednost.
Přecházím pak přes zebru a zvedám ručku s úsměvem …díky!

Dnes jsem se před jednou tou zebrou náhle zastavila, protože bylo jasný, že řidička s mobilem přilepeným na uchu mi přednost nedá.
Vůbec by mě ani nenapadlo se jakýmkoli způsobem skrze tu nepřednost znervóznit. Pochopím si snadno každého…pospíchá…chudák.
Když za mnou…nejen mých uchem, celým mým tělem, projede:

„Kráva blbá!“

Jen to. Nic víc.
Utěšuju se. Nejspíš to nebylo na mě. Nejspíš to nebylo, protože jsem té dívce za mnou zatarasila cestu. Nejspíš to bylo na tu mobilovou řidičku.

„Taky asi někam pospíchá, vynervovaná…“ snažím se chápat i tu dívku za mnou…

Ale ten nepříjemný pocit, co mi tělem projel, ve mně ještě nějakou dobu zůstává.

Ulevovat si tímhle způsobem…no dobře…chápu to.

Jenže ti, co si ulevují, sobě uleví a mně pokazí kousek vzácného času…

Reklamy

17 comments on “Kráva blbá

 1. Billy píše:

  Kašli na ni, na krávu. Ty přejdeš vždy bezpečně. Ji někdo přejede. Tak. A má to.

 2. buteo píše:

  Neboj,jednou bude mít děti /možná/, dorostou do puberty a dostane to i s úroky.

 3. Jessie píše:

  Asi bychom měli být proti takovým vulgárním útokům nějak trénovaní, abychom byli připravení. Fakt to člověka zasáhne, vím to sama, stačí nějaký takový výlev od anonyma v komentářích a člověk má po náladě. Ale žes to napsala, Mirko, to zas zvedne náladu, že to takhle neprožívám jen já sama, díky :-).

 4. @Teo von Chucpe píše:

  Taky je docela dobrá obrana nebejt blbá kráva. 😀

 5. ratka píše:

  Kravy jsou hezka zvirata, zajimava. nadavka „Blba krava“ by me asi neurazilo. myslim ze ne. hned bych si predstavila kravu :o)) Treba by se ta krava urazila vic :o)

 6. Mirka píše:

  Ratko,tyhle výlevy ulevovací…ty neurazí! Ani nemůžou. Jen zanechají nepříjemný pocit. Z toho člověka. I jistou lítost nad ním.Rozhodně v kůži toho útočícího bych být nechtěla. Za touhle útočivou potřebou bývají ukryty mindráky nejrůznějších forem…

 7. ratka píše:

  muzou byt, ale nemusi. Nekdy je to jen takovy odpal prebytecne energie. Nekdo reaguje cholericky, odpali a je v klidu. A nekdo treba totez dlouho prezvykuje, travi a trepe se jeste vecer. Zalezi na povaze.

 8. Mirka píše:

  Je fakt,že já na to nadávaní reaguju…no prostě takhle. Takhle citlivě.A vůbec nemusí být ta nadávka adresovaná mně…jako vlastně i v tom mém „přecházecím případu“.Vidím to asi takhle:Ta slečna za mnou, uškrcená ve svých příliš nízkých bokovkách a příliš krátké bundičce, promrzlá…Zatímco ta druhá v pohodlně protepleném luxusním voze, obě pospíchající…No a hned je důvod k ulevení si…A pak já…/taky jsem zrovna měla příliš nízké bokovky/…která bych měla reagovat přesně stejně jako Billy.A pomyslet si stejné jako Buteao. Protože já, stejně jako Buteo, věřím, že každému se všechno jednou vrátí.Jenže…já prostě miluju pohodu! Pohodičku…

 9. ratka píše:

  ja taky :o) A proto je lepe se zasmat a negaci rozpustit legraci.

 10. Anonymní píše:

  napadlo me, ze ja zacnu v podobne situaci saskovat :o) Nekdo nadava a ja si vymyslim nejakou prisernou srandu. Treba udelam nejakou grimasu nebo reknu vip :o)

 11. ratka píše:

  to jsem byla ja. Beham mezi ukolem s deckem a PC. Hrozny zmatek :o))

 12. Mirka píše:

  Jessie.i přes svou přecitlivělost na „nadávky“, případné primitivně urážlivé vstupy na svůj blog, bez schopnosti diskuse, vnímám už spíš úsměvně soucitně.

 13. Mirka píše:

  Ratko,v pobíhání mezi něčím píšu z nutkavosti často.Je to chyba.

 14. ratka píše:

  MirkoDekuji. taky si myslim ze delam chybu.

 15. Tribun píše:

  Pes, který štěká, prý někouše(námitky dr. Vlacha teď stranou), ale platí i o lidech? Když je někdo schopen zařvat jako tur nějakou urážku, může se jeden spolehnout na to, že rána už nepadne? Nebo je to naopak a kdo řve, nejde pro ránu daleko?Ale osobně mi spíš než nadávky, které jsem se naučil ignorovat, protože chleba stejně nejedí, vadí to, že ta jediná a správná pádná odpověď mne napadne vždy až tři minuty poté. A pak jsem za blbce sám před sebou, což je mnohem horší.

 16. Tribun píše:

  To se vám to radí, @Teo,když vás se to netýká. Vy kráva blbá nikdy nebudete, vy můžete být tak maximálně vůl. Holt co se nadávek týče, rovnost pohlaví je zatím v nedohlednu.

 17. Mimo.ň píše:

  Prostě to chce přecházet mimo zebry 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s