Takový informativní jen zápisek

Díky Bláže, na jejíž přání odmazávám její vstupy pod svým zápiskem o vztahovačnosti, tedy díky Bláže, která mě po šesti letech navštívila „jako bychom se viděly včera“ a zaměstnala, píšu místo svých webových zápisků:

Adrien Opravdu to chceš udělat?
Adrien Děláš to poprvé?
Marie Jo.
Adrien Určitě to chceš?
Marie Jo.
Adrien Víš, jak se to dělá?
Marie No jo.
Marie Píchá to.
Adrien To je normální.
Adrien Nech to bejt…tak.
Adrien Hej!…co je?…co je ti?… Marie!
Adrien Marie! Co je s tebou? Mluv na mě! Do háje! Marie! Marie! Marie! Co je s tebou?…Marie!…do prdele!… co se děje?…co je ti?…Marie?! Sakra! Sakra!

Protože…helfuju s tím francouzským seriálem.
Dokonce jsem
letos ani nešla na:

AKADEMIE Přírodní školy, 18.2.2009, divadlo Za Plotem, začátek 17:00.

Srdečně Vás zveme na AKADEMII Přírodní školy, která se uskuteční ve středu, 18. února od 17:00 hodin v divadle Za Plotem. Je pro Vás připraveno několik animovaných a hraných filmů a již tradičně i divadelní představení. Všechny „kusy“ jsou z dílny studentů Přírodní školy. Těšíme se na Vás a Vaše přátele.
Vlastně mě to teď mrzí. Tak si alespoň ten kus, na kterém pracoval André, nechám pustit doma.

Ale jinak do sebe všechno zapadá. Já mám čas! Atanáš, Hanuš a Tea odjeli totiž se svými rodiči na statek. A mně se začalo stýskat, ještě dřív než odjeli a když jsem ráno necítila na svojí tváři ty nejjemnější z doteků a pak, když jsem otevřela oči a neuviděla nad sebou rozzářené obličejíčky nad novým dnem, skoro mě píchlo u srdce.
Mých závislostí jsou přehršle.
Odjeli i dva psi a Dag tu zůstal úplně zmatený a já zase měla pocit, že my dva se podobáme.

Ale! Změna je prý život! A život je plný proměn!

Večer jsem byla už tak upsaná, že jsem ani číst nemohla a ztuhla jsem do takové podivné tuposti, že jsem zůstala tupě trčet před: TOP STAR magazín. Hvězdy, o kterých chcete vědět víc…já nechtěla vědět nic a stejně jsem zůstala v tom křesle. A pak se cítila podobně, jako po vstupu @Tea na můj web. Když tedy @Teo pocítí nutkavou potřebu komentovat /tedy rozhrnovat hráběma, jak sám píše/ pro něho neuchopitelné a já pak chvíli nesmyslně odrážím stále stejně opakovaná nesmyslná útočení.
Je to stejný, jako když někomu půjčím chalupu a on v té chalupě nechá ležet BLESK. Byť u kamen k zátopu připravený. To pak zatápím ještě divočeji.

Ale v tom TOP STARU jsem viděla Ivetu Bartošovou a vybavila si docela jasně, jak jsem ji uviděla poprvé, když vešla s Petrem Sepéšim do naší kanceláře. A taky jsem tam viděla Daru Rolins, tu malou Darinku, co ji jednou přivedla její slovenská maminka za ručičku.

Mám narozeniny. Ne, že by to znamenalo, že je dnes nějaký oslavný den. Já výročí neslavím, ani nějaké jmeniny a tak.
Já si slavím jakýkoli podařený den.
Je mi tedy padesát dva let!?…právě dneska…a mně nezbývá než nad těmi léty nevěřícně žasnou.

Na kolik já se cítím to snad raději ani nenapíšu.

Dneska tedy připíjím. Né sobě, ale mojí mámě, která si mě narodila a mému tatínkovi, jehož vůni nezapomínám a mým babičkám a dědečkům a jejich babičkám a dědečkům…

6 comments on “Takový informativní jen zápisek

 1. Bláža píše:

  No a teď si zase užívám legraci s tou starou dobrou Mirkou, která slezla ze slonovinové věže. S tou legrační Mirkou, která zápolí s technologií ještě víc než já. Naši synové nám musí vypomáhat, tohle taky prozradím. A teď budu muset velkého guru donutit, aby v den svých narozenin makal na přihlouplém francouzském seriálu. Když to chtěla, má to mít.

 2. Mod. píše:

  Tož všechno dobré Mírko!:-)

 3. ola píše:

  vše nejlepší;s pokorou nahlížím do blogu, protože to je přece jen něčí deník, sice „položený“ tak, aby si v něm mohl číst i cizí, ale přece jen deník, takže se mi trochu příčí ty komentáře, které rýpou do pisatele. Mirko, píšete moc krásně, je to Váš život a mám pocit, že většina těch negativních poznámek od čtoucích lidí je závist. Líbí se mi, jak vychutnáváte svůj život, vždyť to je to jediné co máme …

 4. aleff píše:

  bingo !při čtení o nedůstojném osudu společenského magazínu BLESK jsem si vzpomněl na neméně dehonestující osud inzertních novin anonnce. jelikož se už dnes netisknou noviny na tak savém papíře jako kdysi rudé právo, kupuji čas od času anonnci, s níž se výborně čistí přední sklo u auta (což musím činit často, když si chci užívat cigaaretového kouře). kupujji ji většinou u benzínové pumpy a pumpař si myslí „svoje“ – netuší ale, že teprve až za několik týdnů/ měsíců přicházejí na řadu rubriky hezké chvíle, sex po telefonu apod., takže se přední sklo stává průhledným pod třeníím a dotyky vyfotografovaných stovek nahatic lákajících toužebně solventní pány do svých provozoven :o)tedy všichni do „toho“ vidí a každý má svou pravdu, a to je skvělé, no ni ? p.s. alles gute zum deine geburgstag :o)

 5. sam píše:

  Mirko,čtu tady občas a Vaše psaní, ač zajímavé, zdá se mi poněkud jak z jiné planety. Madam, nedivte se, Vy neprdíte, nekrkáte, jste stále v oblacích. A tomu mají čtenáři věřit?Nepřekvapíte mne asi už ničím, ani když se prohlásíte za nesmrtelnou.

 6. Mirka píše:

  Same, možná překvapím.

  A k tomu „co nedělám“ – vůbec mě nenapadlo, že právě popis takovýchto ehm…záležitostí by čtenáře zajímal. Nenapravím to ale.

  Posílám pozdrav z oblak!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s