Možná jsem opravdu z jiné planety

Napadlo mě včera při postupném sledování zpráv ze všech tří mně dostupných kanálů. Televizní k a n á l…trefné?

***

Konec první epizody“, napsala jsem poslední slova překladu a nadšeně si uvědomila, že se těším na epizodu druhou.

Měla jsem před sebou ještě celý večer, když se tiše za mými zády objevil Mára. Dosedl před hořící krb a měl debilní náladu, prý z lidí. Celý den vystavoval motorky a motorkářské doplňky na nějaké výstavě.

„Neboj! Za chvíli budeme mít skvělou náladu, počkej, jen co to dopíšu,“ a pobavila jsem ho komentářem, na který jsem zrovna odpovídala.
Pak jsem mu sdělila, že Martin se ještě neozval a oba jsme pár vteřin mlčky smutnili.

Chtěla jsem sedět s Márou před krbem a veselit jeho i sebe, ale dopadlo to trošku jinak.

Pustili jsme si zprávy, to neskutečné panoptikum! A já, kdybych nevěděla docela jistě, že je devatenáctého února, myslela bych si, že je prvního dubna. Nebylo to dívání k rozčilování, ani k dojímání, ale k smíchu!

A já v jistém smyslu zase ocenila naše nenapodobitelné češství!

Reklamy

12 comments on “Možná jsem opravdu z jiné planety

 1. aleff píše:

  jo jo klaus zaboodoval – výborně jsem se bavil. dnes totiž nikoho nezajímá, zda máš dodstatečné kvality a schopnost myslet, abys rozhodovala. důležitější je:- vhodně (politicky korektně) se prezentovat- neštítit se jakékoli špíny a prosazovat ji jako ctnost, mravnost či spravedlnost- zviditelňovat se za každou cenu- nechat se vynášet vzhůru tím, že ze sebe dotyčný uděllá co největšího kreténa s rysy sociopatické, příadně psychotické osobnostijako třešničku na dortu jsem si dal x-tý díl ordinace v růžové zahradě, z níž jsem si odnesl, že všichni protagonisté se snažili brát ohledy na všechny ostatníí, empattie teekla z obrazovky až na parkety, ale ve výsledku to působilo jako zmatené snahy několika looserů, které mělly vytvořit dojem komunikace silných osobností.diví se pak ještě někdo, že blbec se cítí jako pán tvorstva ? nemohl jsem jinak, než se usmívat, místy jsem i vyprsknul smíchy, zeejména nad tím pocitem, že po klapce dotyčný odejde do šatnyy, kdee si vezme svůj nevkusný „civil“ a odjede domů socku, přičemež zmatený maniakkální divák jej prosí o autogram aoslovuje ho doktore / doktroko, zřejmě pro ten pocit, že příímo na obrazovce vidí, jak i největší blb má onen toužebně chtěný společenský respekt :oo)))

 2. Mirka píše:

  Aleffe,„třešničku na dortu“…bych nezvládla.

 3. aleff píše:

  cha cháápravý test duševní integrity je the crazy dave tape part II – je to ale jen pro silné povahy; slabší kus vrhne hnusem, intelektuál bud emít flash backy při každé reklamě v tv a jen skutečný znalec projde očistným restartem vlastního mozku 😀

 4. Mirka píše:

  Alefe,tak to si tu svoji duševní integritu musím jednou prozkoušet…

 5. Janek píše:

  🙂Zprávy v tv jsou občas opravdu panoptikum. Ale je internet a třeba projev Klause si jde dohledat a přečíst. Líbí se mi, i když nejsem zastánce teorie, že cíl je růst HDP a já bych se zaměřil na zanesení zápornách externalit do nákladů, které by měli nést jejich producenti (např. znčištění vzduchu dopravou, cenu silnic a podobně) a hlavně bych se nsažil o nalezení nového filosofického směru než je HDP a individualismus. Ale Klaus končí projev takto:“Zřejmě nejdůležitější pro tuto chvíli je požadavek, aby svobodná diskuse o těchto věcech nebyla považována za útok na samotnou myšlenku evropské integrace. Vždycky jsem si myslel, že smět o těchto vážných otázkách diskutovat, být slyšen, hájit prostor každého k prezentaci jiného než „jediného správného názoru“ – byť s ním třeba nesouhlasíme – je právě ona demokracie, která nám byla po čtyři desetiletí odpírána.“ To si mylsím taky a nelíbí se mi, že Aleff bučí a odchází ze sálu.Tedy né Aleff, ale politici, co jsou placení za vyslechnutí, námi.

 6. aleff píše:

  mirko,crazy dave je spíše takková pánská záležitost. když jsem se doma pokusil pustit to mé nebeské, prskala jako kočka, že na takovou prasárnu se koukat nebude, ale máš-li zájem o tento druh hardcore, beze všeho ti ho zprrostředkuji.p.s. milý janku, nepokoušej se prosím o analýzu mé maličkosti, jsi vedle jak ta jedle a já s teebou nehoddlám rozebírat, čemu všemu nerozumíš, je mi to srdečně jedno.

 7. Mirka píše:

  Janku,až na toho Aleffa…souhlasím.

 8. Mirka píše:

  Ještě bych upřesnila:nezvládla…neznamená, že bych se jakkoli hroutila. Už dávno se nehroutím z ničeho…neboť v životě je všechno možný…nezvládla = neměla dostatek trpělivosti

 9. Janek píše:

  Jojoza Aleffa se omlouvám, pak, když jsem příspěvek odeslal, jsem zjistil, že jsem jeho příspěvku asi špatně porozumněl, myslel jsem, že je na straně těch bučících. Takže tuto část považujte za moji demenci:).

 10. Manželka píše:

  Zpráv v kanále jsme zůstali ušetřeni, ale zato jsme (podruhé) viděli na Arte Freres de Sang ( http://fr.wikipedia.org…_de_sang_(film) ) – kvůli válečným scénám by asi nebylo na místě říkat, že je to „hezký“ film, ale rozhodně jeden z těch které mě zaujaly nejvíc. Určitě lepší než večer s Václavem. 😉

 11. Mirka píše:

  Aleffe,včera, když jsem psala svoje poslední komentáře, jsem ty nad nimi „Má nebeská prskala jako kočka…“ přehlídla tak zběžně /nebudu už dělat dvě věci najednou/, že jsem přehlídla i tu Tvoji nabídku. Děkuju Ti! Ale kdybych ji přijala, připadalo by mi to už, že si z Tebe dělám nějakého dvorního zprostředkovatele.

 12. Mirka píše:

  Manželko,my máme na střeše dva satelity a ještě několik nějakých podivných odchytávačů. Nepoužívaným komínem vedou do té světnice, kde právě píšu, kabely od toho všeho. A za maličkými dvířky, která vedou do toho nepoužívaného komína, o kterých jsme jednou řekli Atanáškovi, že za nimi bydlí maličký skříteček kominíček a pak mu trapně vysvětlovali, že to byl jen žert, tak za těmi maličkými dvířky končí konečky všech těch všelijakých kabelů od těch věcí na té střeše. Má to tu výhodu, že z těch třech „kanálů“, co máme skutečně k dispozici si jen málokdy vyberu a tak jen málokdy zasvětím večer obrazovce. A tu nevýhodu…že přicházím o ARTE.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s