TAK TOMUHLE ŘÍKÁM LUXUS

Sedět na přepychové židli za přepychovým stolem a pít patoky?! Popíjet dobra vína, třeba i na staré bedýnce od rajčat. Takový luxus mám ráda.

 

Hrnec vařených brambor na stole a kolem něho kopa hladových dětí. Od včerejška už na tenhle výjev hledím jinak.

Včera jsem totiž ochutnala b r a m b o r u.

Koupil je /už ho snad ani jmenovat nemůžu, nemá to rád té chvíle, co jsem začala psát, do teď jsem to ale moc nerespektovala/ u Mělníka od jedné zahrádkářky, 10 korun jedno kilo.

Večer jsme si je uvařili, jen tak s máslem a balkánským sýrem. Ale i bez toho másla a balkánského sýru, byla to delikatesa.

Už na první pohled se tyhle mělnické brambory liší od těch, co bývají běžně k mání v hangárech, co hýří slovem SUPER. Zůstaly na nich stopy země a touhle zemí voní.

Nebyly to první „bio brambory“, které jsem ochutnala, dostávám podobné od svých Horalů, ale neměla jsem tak dlouho dobrou bramboru, že mě ta chuť dovedla až k dnešnímu článku.

 

Ty brambory mi připomněly Vincenta van Gogha a jeho Jedlíky brambor a tak jsme si o něm začali povídat a já se dozvěděla, že si ucho van Gogh neuřízl sám, ale připravil ho o něj Paul Gauguin a Vincent ho jen chránil, nechtěl ho udat.

9 comments on “TAK TOMUHLE ŘÍKÁM LUXUS

 1. Mod. píše:

  My včera měli brambory od Roudnice, a přestože byly od hlíny, nebyly nic moc, ale kopa hladových dětí u stolu, je snědla tak jako tak:-)

 2. Mirka píše:

  Modono,znám ty od Roudnice…stejně, jako to pole vlčích máků…

 3. Mod. píše:

  a co tu chalupu se zelenou střechou?:))

 4. Mirka píše:

  Tu neznám.Ale budu si teď ještě víc všímat všech těch střech…

 5. Gomba píše:

  Dobrá vínajsem včera přivezl rovnou od vinaře, brambory dnes nebyly, byly bramboráčky, rovněž doporučitelná kombinace ,-)

 6. Mod. píše:

  Mirkotahle střechq je jen cestou odtamtud sem:-)

 7. Liška píše:

  Gauguin má jinou verzi. Vincent šel na něj s břitvou, v noci.

 8. Lívia píše:

  geniálníVidím ten luxus z úplně jiné strany .Dokonce nejde ani o ty brambůrky,nebo vínečko i když věřím,že vše dobroučké.Jde o to s kým.Jaké dušičky kolem nás krouží.Všechy je miluju a škoda jen ,že jich není víc.Chválím,je to tady OK pro ty,které baví myslet,ale vlastně pro všechny.Přeji zdraví,štěstí a lásku.

 9. Mirka píše:

  Letos,zasadil André brambory v Kobylisích. Někdo nám dal naklíčené za vrátka pro slepice.A asi díky počasí, úplně se rozbujely.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s