Jak jsem se s Vojtou potkala

To se ještě Švandovo divadlo na Smíchově nejmenovalo Švandovo divadlo na Smíchově.

Nejmenovalo se ani už Intimní divadlo ani Realistické divadlo ani Realistické divadlo Zdeňka Nejedlého, ale divadlo Labyrint.

Právě tam, v tom Švandově intimním realistickém labyrintu, jsme se potkali.

Seděla jsem před půlnocí, celá v černém, nad sklenkou whisky. Když před na mě Vojtěch zastřeným hlasem promluvil, myslela jsem, že ke mně přichází jeho bratr Tomáš, se kterým jsem se, na stejném místě, seznámila pár dnů předtím, po představení, které bylo pro mě jedním z největších divadelních zážitků.

CHRISTOPHER HAMPTON: TOTÁLNÍ ZATMĚNÍ

Sebezničující vztah prokletých básníků. Herecké výkony Karla Rodena v roli Verlaina a Vojtěchova bratra Tomáše Petříka v roli Rimbauda byly strhující i pro mě.

Seznamuju se s lidmi lehce a rychle přecházím i na sbližující tykání. Vojtěch mi ale navzdory mé nabídce vykal a to i ve chvíli, kdy pár dnů po té co za mnou se svou přítelkyní, přicestoval do Normandie.

Ten večer, ve kterém jsme byli vzájemně sebou v divadelním klubu nadšeni, byl takový můj rozlučkový s Prahou. Když se k nám po půlnoci přidala i Vojtova přítelkyně, dala jsem jim adresu a řekla přijeďte.

Jednoho odpoledne v Cabourgu, kdy nám s Andrém bylo krásně smutno, já ležela zrovna ve vaně se sklenkou červeného a poslouchala blues, někdo zazvonil. Malý André, se zlatými vlasy do pasu, šel otevřít a tam stáli oni dva.

Dny, které následovaly, šťastně zachytila kamera, kterou jsem byla v té době ještě posedlá.

2 comments on “Jak jsem se s Vojtou potkala

  1. vojtěch petřík píše:

    No jo…Moc pěkný dny…To mohu rád potvrdit…Pořád jsem se tam taky pokoušel naučit se toho ‚Sedláčka‘ – ‚… starý ubrus mladým vínem polit… život je pes…’ÚSTŘICE JSEM (pravda) ZBAŠTIL, ALE ŠNEKY JSEM VŽDYCKY NECHAL… ŠNEKY NECHAL JSEM…. MIRCE (nebo možná Aleně)…NO JO…

  2. vojtěch petřík píše:

    Nový ubrus starým vínem polit… (tak to bude asi správně – to ani Zuzanna neví…)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s