Sado maso předehra?

Mívám nutkání zasahovat do věcí, do kterých mi nic není.

***

Ještě, že jsem ovládla svoje nutkání zasáhnout a tu neforemně vyhublou staropanensky ošklivou ženu, která nadřazeně buzerovala mladší půvabné kolegyňky a vyhrožovala jim jejich společným šéfem, jsem neoslovila.

„Prosím, mohla byste mi zavolat svého šéfa? Chci podat na vás stížnost pro obtěžování zákazníka. Vaše nevlídné veřejné projevy vůči vašim kolegyním mě totiž natolik obtěžují, že mám problém dokončit ve vašem obchodě svůj nákup,“ chystala jsem se totiž říct. V tu chvíli byla, naštěstí, žena vyžívající se v ubohé důležitosti odvolána tlampačem.

Tak tomu jsem unikla. Nakonec bych jistě mladým půvabným prodavačkám ještě pohoršila.

Vyjdu z Palladia, oblékám si nové červené vlněné návleky na ruce s dírkou na paleček, které jsem si právě zakoupila, přikládám s požitkem měkoučkou hebkost k tvářím, ne nekoušou, a prohlížím se ve svých nových červených návlecích v odrazu reklamy na koncert krásné vyholené Anny K. V té chvíli netuším ještě, že ladná vyholená hlava Anny není sympatická výstřednost. Bulváru se nedotýkám, můj vztah k němu je fobicky štítivý a nečtu, s výjimkou respektu, ani žádné jiné časopisy. Ne z nějaké snad zásady, ale tak to je.

 Že je vyholená hlava Anny K. následek chemoterapie, zjistím docela náhodně až večer doma, když si pustím Krausovu show.

A stávám se svědkem další  scény.

Žena, nejvyplašenější z myšek, ustupuje před rozzuřeným mužem. Muž, ruce zaťaté v pěsti, vztekle prská z dvaceti centimetrů do její strachem zkřivené tváře. Pláč na krajíčku, mrkajíc, žena couvá. Cukavě uhýbá ranám, které nepřicházejí zřejmě jen díky faktu, že se scéna odehrává na ulici.

Už jsem nakročila. Návleky vzteky zrudly, připraveny k boxerskému úderu.

V tu chvíli se k ní on opovržlivě prudce otočí zády a ignorujíc ji, odchází. A ona? Místo úlevy za ním cupká, prosebně dotýká se ho zezadu ukazováčkem. Tak dlouho až se on zase nepříčetný otočí. Zase jí vztekle syčí do tváře a ona zase couvá, vychutnávajíc si svou chvilku ponížení. Docela cítím to vzrušení.

Čtrnáctka, můj vyhlídkový vláček za 18 Kč, nejela dlouho. Dlouho jsem tedy zůstala svědkem podivné podvečerní předehry.

4 comments on “Sado maso předehra?

 1. ŠVM píše:

  Nekecej Palladium?!Svět je naruby! Mirka v nákupním centru!Vidím že jsi mladá a naivní. Ten zuřící, to byl chudák vláčený po obchodech, ta nejvyplašenější z myšek byla nejrafinovanější z koček. Vím o čem mluvím.Jsem též vláčen. Občas, když mne osloví smyslná prodavačka co si přeji, lha pípnu že nic, že jsem jen kreditka. A tak to jde obchod za obchodem. Cítím v sobě rostoucí nelibost, potřebuji se napít, kolkolem jen konfekční poušť. Pak to přijde. To jak tak mylně interpretuješ. To se mi v Hornbachu stát nemůže. Tam je to krásné, pozorně si prohlížím šroubky, vruty, dráty, vše tak krásně voní olejem. Jen Irenka se tam občas rozeštká, ruce zaťaté v pěst, šermuje mi zaťatými pěstmi dvacet centimetru před obličejem…

 2. Mirka píše:

  Ano.Svět je naruby a já mladá a naivní.Do toho labyrintu vstoupila jsem v touze zakoupit si taneční boty. Na ZUMBU. Místo s tanečními botami odešla jsem s těmi úžasnými červenými návleky.Boty na ZUMBU objednala si pak pokojně z tepla pokoje. Ty, co jsem si ale přála, měli na skladě až v Británii. K dodání do 14 dnů. Pozdě! Už ani jednu ZUMBU neodtančím bez pružné podešve pro absorbci otřesů. Objednala jsem si tedy levnější, v Čechách nejprodávanější. Radost z toho ale nemám. Já maximalistka chtěla ty nejlepší! Ty, co absorbují otřesy maximálně.Protože já tančím ZUMBU s šílencem.To s tou Irenkou Ti ale, milý ŠVM, nevěřím. Nikdo, kdo Irenku zná, Ti to neuvěří.

 3. Mod. píše:

  AnnaKdnes v 13. komnatě.

 4. Mirka píše:

  Nemám televizi.Ale v pondělí si to pustím na netu. Díky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s