Aneb čím to, že muži krásní

K rychlému uzdravení vypocením nedošlo. Na třídní setkání jsem večer k Medvídkům rozumně nedorazila a místo srazu si pouštěla Všechnopárty a Bolkoviny. 

Zřejmě jsem přeci jen při tom pocení nebyla zas až tak důsledná.

Ráno se mi ale zdálo, že jsem už skoro zdravá a vyšla jsem na neodkladné pochůzky. Ta první mně způsobila lehký emoční otřes. Měla jsem předat muži jménem Juan nějakou tyč ke kameře. Došla jsem ke dveřím činžáku u letenských plání a zazvonila. Dveře se po chvilce otevřely a v nich stál rozcuchaně probuzený s nadšeným známým úsměvem Ivan. Naštěstí jsem držela v ruce tu tyč a nevrhla se mu do náruče. Ten by asi koukal.

Nebyl to můj španělský amigo s nešpanělským jménem, které mu jeho matka nedala z nějakých politických pohnutek, ale po sousedově psovi. Nebyl to Ivan, byl to Juan. Neuvěřitelná podoba.

Pak jsem odvezla tři vzorky trusu, jeden králičí a dva kozí, do Lysolaj do veterinárního ústavu. Ve vrátnici seděl tam milý příjemný člověk, ale ani při nejlepší vůli jsem nedokázala rozeznat, zda muž či žena.

Když jsem vzorky odevzdala, požádala jsem laboratnku,  jestli by mě nepustila do ústavu na toaletu, cesta byla dlouhá a dlouhá ještě bude.

„Tak já vám to odemknu, ale bude z toho průšvih.“

„Tak já si poradím jinak…“ nechtěla jsem způsobit průšvih laborantce.

Ale poradit jsem si musela hodně rychle.

A protože já už se před nějakým časem přestala bát čehokoli a kohokoli, vešla jsem, v celé své výstřednosti, do budovy vchodem jiným, náhodou odemčeným, skupinka laborantek kouřila u zdi na léty udusaném v trávě plácku. Vešla jsem, jako bych do té budovy patřila odjakživa. Lidé v sterilně bílých pláštích se pokaždé na vteřinku zarazili, když jsem je míjela, já ale nezaváhala a s rychlým sebevědomým přátelským pokynutím jistými kroky pokračovala za svým cílem.

 

Při zpáteční cestě jsem zatoužila zkrátit si cestu přívozem a projet úžasným podzimním Městem jinak. Když jsem se ale v Podbabě chystala vystoupit z autobusu, neviděla jsem tam nikde žádnou loď a taky jsem měla už označenou jízdenku za 26 Kč, která na přívozu neplatí a opustila jsem tedy nádheru Šáreckého údolí stejně, jak jsem do ní vjela.

Co mě ale včera zaujalo, stejně jako už mnohokrát v poslední době, při projíždění dopravními prostředky Prahou, kolik je v tom krásném městě krásných mladých mužů. Takové jsem, když jsem byla mladá, v Praze nepotkávala.

5 comments on “Aneb čím to, že muži krásní

 1. Mod. píše:

  Víc o sebe dbají muži současnosti, napříč všemi věkovými skupinami. Ne všichni, ale většina. Mimochodem, neměl přiletět Martin s rodinou, včera?

 2. Mirka píše:

  To nebude jen tou péčí. Je to v uvolněném výrazu tváře, v lehkosti pohybů, v přirozeném sebevědomí, v něžné opravdovosti, která pro mě z nich vyzařuje.

  A Martin?
  https://mirka19langerova.wordpress.com/2010/10/04/865435-informativne/

 3. Mod. píše:

  Květen, to je dost vzdálené datum, nevím, jestli si tohle zapamatuju:-)

 4. Mirka píše:

  To datumje tak vzdálené proto, protože až to vyjde, přebukuje se jen jednou (dopředu jak věřím) a ne jako dosud v marném doufání měsíc za měsícem.Když jsem před pár dny byla v Emirates přebukovávat, oslovili mě dva mladí (taky krásní) muži:"Nejste maminka Martina?"A právě se vraceli do Afriky. A že mu máme poslat balíček, rádi ho předají.Já zprvu, že ne, že Martin nechce nikdy nikoho ničím zatěžovat a oni, že on jim taky přivezl…Jenže chudáci netušili, co je čeká. Já chtěla poslat fakt jen malý balíček, ale Oleg!…když si přijeli pro balíček, dostali rovnou dva sice nevelké, ale narvané batůžky.A tak si představuju, jak se dětičky budou radovat. Alespoň.

 5. Mod. píše:

  Do Afriky bych měla tendenci zabalit návěs kamionu:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s