Spím hlavou na sever

Dnes jsem se ale probudila hlavou na jih. Z pravé strany byl ke mně přitisknutý Atanáš, z levé Tea, dudlající mi hlasitě do ucha jak malá Maggie Simpsonová.

Vedle Tey spal Hanuš a nepouštěl mou, k němu nataženou, zdřevěnělou paži.

Mezi nohama na severu mi, jednu z nich objímaje, spal Marko.

Večer jsme všichni měli hlavičky správně na sever a usnuli jsme pěkně v řadě. Během noci jsem se ale i s polštářem, utiskovaná, přesunula a jak postupně, až na maličkého Marínka, zjišťovali, kde jsem, přesouvali se za mnou.

Je nádherný svěží den, slunce, teplo…někde v Čechách prý větší, než v Řecku.


Reklamy

10 comments on “Spím hlavou na sever

 1. Mirka píše:

  A to se mi ještě k tomu všemu /kromě jiného/ zdálo, že se mi narodil další rozkošný něžný chlapeček a když mě z toho snu přesunem někdo z dětí vzbudil, bylo mi teskno, opravdu svíravě teskno, že to byl jen sen.

 2. Kashika píše:

  To muselo být krásný spinkání, žjůůů! :-))

 3. Mirka píše:

  Krásněse na něj vzpomíná, když vím, že dnešní noci…

 4. ŠVM píše:

  Klasik k tomu říká:Když ve snu zbloudím mladistvém,zastavím se k nahlédnutí jen. Tvá hlava míří na sever – a Střelka ukáže mi Orient.

 5. Mirka píše:

  Saikakuto nebyl, že ne? Ten se v magnetické de-klín-aci nejspíš ani nevyzná. Střelka ví, kde Slunce vychází…jen…napsal klasik to velké ‚S‘ opravdu velké?

 6. ŠVM píše:

  Vím co píšu ne?Jsem přeci největší nepíšící básník!Ráno vykašlu hlen,nasadím zuby jen ajdu žít tu mrchu poezii ven.(No pokaždé se nezadaří)

 7. Mirka píše:

  I kdybychTě neznala, neuvěřila bych, krásný, stále mladý, ŠVM. To mi děláš naschvál! Tak teplý podvečer (tedy doma u krbu) a já si k básnické konverzaci přichystala čaj a lehké posvačení. Pro tento okamžik posvačení odkládám. P.S.A já, pošetilá, Tě mám celý život za jen romantického ekonoma.

 8. Mirka píše:

  Alerozumím Ti.Taky ji žiju. Jenže já i vevnitř.

 9. ŠVM píše:

  Psal jsem Ti tajně,aby Irenka nevěděla. Mrzelo by ji, že Ti píšu básně a ji odbývám kreditkou.

 10. Mirka píše:

  Irenka,když naposledy vstoupila nečekaně do našeho domu, škubaly a kuchaly jsme v uzavřené kuchyni (venku byla zima) zrovna s Lety kachny.Když navoněná vešla do – jak to popsat – no dovnitř, kuchaly jsme právě pátou.Pak jsem s vybraně!!! oblečenou Irenkou vyšla do zahrady, do chladného, ale čerstvého vzduchu a nemohla si nevšimnou přítelčiných soucitných pohledů.Takže…piš mi dál své procítěné verše, Iren mi kousek té poesie jistě ráda dopřeje.A já z těch Tvých veršů pro mě…načerpám naději a sílu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s