Rattus norvegicus

Pozoruju je oknem koupelny, zatímco zrzavý koucourek se rozvaluje v umyvadle. Na něho jsou moc velký a on je na ně zatím moc krátký.

Můj vztah k nim je zřejmě ovlivněn tím jedním, se kterým jsem se kdysi sblížila, o jehož překvapující inteligenci nebylo pochyb a jeho roztomilosti taky ne. Jmenoval se Schimanski a Martin ho bral sebou i do hospody.

Dneska vylezli ze svých děr, taková odrostlejší mládež a pohled na ně byl k nezaplacení. Jejich kolonie sídlí v kompostu u slepic, v dokonale promyšleném domově.

Pozorovala jsem jejich milostné hry, jeden páreček v předehře tančil na zadních a líbal se, zatímco jejich o něco mladší sourozenci nebo bratránkové roztomile běhali kolem nich, mezi poklidně klovajícími slepicemi, posledlí radostí z konce mrazů. Vbíhali do jedné díry, vybíhali druhou, poskakovali.

Celou zimu jsem je vydatně krmila, tak se zřejmě vesele namnožili. Jen doufám, že je nezahlídne nějaký soused a nepovolá na ně deratizační četu.

Kočky by měly o zábavu míň. A já taky.

Jen občas prohraju v boji o vajíčka, jsou líp vytrénovaní na slepičí povyk po snesení vejce než já a tak mě často předeběhnou.

***

One comment on “Rattus norvegicus

  1. alena píše:

    Tak ja krmila jenom mysky,bydlely jsme s maminkou mezi pudami(v jedne stare vile),a na te jedne pude skladovala babicka zrni pro slepice a ja myskam jeste pridavala moji nesnezenou svacinu,nekdy prisly i ke me na stul a jedly z meho chleba,ale to uz je hodne davno….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s