Noční

Marínka, který odpadl při internetové pohádce, jsem uložila do postýlky a se zbytkem se uložila náročně i já. Pohádku o prasátkách jsem povídala s čím dál většími přestávkami mezi větami, mezi slovy, čím dál pomaleji a nesouvisleji, až jsem souvisle vpadla do pohádkového spánku. Nevím kolikátá v pořadí.

 

Ale protože s těma dětičkama nespím ve své větrané ložnici, kde člověka nic neruší (a proto tam bude spát Ori až se vrátí, aby se mohla ráno vyspat dosytosti) ale spíme v salonku za kuchyní, který se nikdy ložnicí neměl stát (jen sezením-ležením u krbu s pár knihami a počítačovým koutkem pro mě), ale pro tohle období se ložnicí nečekaně stal – postel poděděná po Pájovi, postýlka po Honzikovi a Máťovi Brandejsů (vypůjčili jsme si ji před sedmi lety pro první dítě a od té doby nevyšla z provozu, právě v ní spí šestý v pořadí Marko, Loanka, co po africku spala a zřejmě i dál spí na těle maminky, postýlku nikdy nepoznala), byla jsem buzena nočními návraty těch, kteří se rozhodli před spaním pro ještě trochu couscousu a při druhém probuzení jsem spustila svoji zázračnou bedničku.

*

Před „večerníčkem“ jsem trošku polekala Járy Božího s Lenkou, zaklepali na okýnko, aby se cestou na pivo optali (jestli půjdu s nima na pivo se už neptají), jak to bude zítra s tou výstavou Jana  Švankmajera V Domě U Kamenného zvonu, když jsem zoufale zakřičela na Marínka, který už potřetí zhasnul před zraky konečně ztichlých dětiček pohádku stahovanou z té bedničky, u které není nikdy jistota, jestli se ještě rozjede a my museli znovu a znovu sjíždět stejný začátek ošklivého kačátka.

 

A teď jsem se tu nad sebou pozasmála, protože vůbec nevím, proč jsem tenhle šroubovaný text napsala.

Ale vlastně vím proč. Zapůsobil na mě jako na jiného meduňkový čaj.

One comment on “Noční

  1. Mirka píše:

    A na výstavu nedělně nepůjdu, leda by šel Marko se mnou. Vzheldem k tomu, že mu ale ještě nejsou ani dva…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s