Prokřehlé povídání

Probudilo mě marné bouchnutí dveří, které pořád ještě nejdou zavřít. Nočním zlodějům, co nemají strach z probuzení spáčů s lehkým spaním, jsou u nás dveře dokořán. A takoví po Kobylisích chodí. Jednomu spáči v patře vybílili celé přízemí a jinému zlodějíček sebral přehrávač rovnou od postele.

Předevčírem v noci mě typické vrzání opatrně otevíraných dveří vehnalo do krve vzrušení a já se už s jistým až nadšením chystala, jak neohroženě zaženu zloděje pohrabáčem z krbu. Byl to ale jen kocour. Toho jsem tedy k hysterickému úprku vyděsila.

Na zahradě ale zloděj opravdu byl. Nevzal kola, ani prodlužovací kabel jako jednou, ale kuřata. Tak nám zbyla už jenom dvě.

Vyčítám si to, protože i mě probudilo hysterické kdákání kvočen, jenže než jsem se vzpamatovala a stála krok před tím vejít do deště, křik ustal. Když slepice znovu pak na chvíli spustily na poplach, už jsem zachumlaná ve svých pokrývkách znovu padala do snů a jen si pomyslela:

„Měla bych…“

A tak na noc zavírám kurník a ďáblické lasičky přicházejí o svou delikatesu. Když jdu ráno ve volném nátělníku slepicím otevřít dvířka a taky naservírovat kočkám vařené ryby, které Martin nalovil v Sázavě, trhám si třešně a ledová voda mi padá do vlasů a za výstřih a já stejně dál trhám, protože letos jsou třešně opravdu velké křupavé šťavnaté a tak sladké.

Třešně

Včera zaklepal na okýnko Járy s plnou krásnou karafou, co ji koupil v neděli ve Vídni na bleším trhu, já zrovna dala vařit maličké brambůrky k obědu, ale protože je Járy opravdu Boží, zůstaly brambůrky až na večeři, protože čas přestal.

Povídali jsme si tiše, klidně, jen místy s mírným vzrušením a bavilo nás to. Povídali jsme si, dokud nás prázdná karafa nepřerušila. Je to úžasný mít s kým mluvit a nemluvit při tom o tom, o čem si lidé běžně povídají.

Celou dobu jsem zůstala opřená v polštářích na posteli a Járy v křesle u postele a nehořelo nám v krbu, protože dřevo zmoklo.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s