Bazén v plamenech

Když jsem včera na zahradě osaměla, udělala jsem si v té jámě, kde jednou budu plavat, ohníček. Nejdřív docela maličký, pak trošku větší.

Oheň. Dívala jsem se v blaženém otupění do plamenů a hřála se.

A právě takhle mě nad tou žhavou jámou našel před setměním Aleš. A k mému radostnému údivu udělal to, co i já od prvního plamínku toužila udělat, ale netroufla jsem si.

Na můj obdivně údivný tazájící se pohled odpověděl cosi ve smyslu, že ve světě, a myslel tím v Indii, Africe, Brazílii, viděl toho v ohni!…a vhodil tam celý ten gauč. A tak nepohodlný gauč neskončil nedůstojně ve sběrném dvoře, ale byl důstojně pochován ohněm v zahradní jámě a tím pádem se naplnilo to, o čem jsem žertovali, když se nás ptali, na co tu jámu kopeme a my odpovídali, že do ní chceme pohřbít gauč.

Tak to byl tedy fajrung! Museli jsme kropit břečťan i smrky okolo bazénu a já byla šťastná že sousedi se rekreují někde na venkově.

Pak Aleš odešel, já zase zůstala osvícena táboráčkem sama a jen to štěstí, že jsem ve tmě neunesla tři tunový pražce, zabránilo neštěstí.

Reklamy

15 comments on “Bazén v plamenech

 1. Vojta píše:

  Dnes to tedy komentuje David Zápal (snad se nezlobíš, Dejvy..)

  Přezdívka Ivety Bartošové (47), které její snoubenec Josef Rychtář (55) světácky říká Džambulka, se už tak proslavila, že zaujala i podnikatele. Jak vyplývá z veřejných databází, tento název si už pro obchodní účely zaregistrovali kšeftmani z Plzně.
  Na úřadu průmyslového vlastnictví leží přihláška dvou podnikavců, kteří chtějí chtějí ochrannou známku Džambulka používat hned v několika oborech. S tímto roztomilým oslovením pro kontroverzní pěnici chtějí uspět v oděvech, obuvi, minerálních vodách, šťávách a sirupech, ale mají plán použít ho i u alkoholických nápojů včetně Ivetou tak oblíbeného vína či destilátů.
  Vzhledem k tomu, že nechtějí používat samotné jméno Ivety, asi nehrozí, že pokud by byli úspěšní, museli by se dělit se samotnou Bartošovou. A je otázka, zda by se domohla nějaké té kačky i u soudu.
  Dřív než Rychtář celému národu prozradil, jak směšně svou družku nazývá, asi si měl oslovení sám patentovat. Teď mu hrozí, že jen tak spláče nad výdělkem! ■
  David Zápal, Super.cz

  • Mirka píše:

   Co taháš na můj čiročirý blog spodinu bulvární společnosti, básníku?

   Nebo se snad školíš, abys v září ve sborovně zazářil?

 2. Vojta píše:

  No právě proto….

  Nech ‚to‘ tam: Podívej: „… její snoubenec jí ‚světácky‘ říká…“

  Tak to nemaž, prosím krásně, čtenářky se třebas i pousmějí…

 3. jozefblsak píše:

  Neskutočne silný článok, ale si krásne zhrnula všetky svoje nadobudnuté pocity.

 4. Desperádo píše:

  Nemám zahradu. Nemám tedy ani jámu na budoucí bazén. Ale mám hodně toho, co bych rád věnoval plamenům. Asi si budu muset udělat za Mirkou výlet do Prahy (až zjistím, kde to je).

 5. Liška Ryška píše:

  Krásný – jak jste do jámy „zahrabali gauč.“

  Jako někde v ghátu ve Váránásí…? -mi to připomnělo; ale nebyla jsem tam.

  – Proč tady mluvit o I.Bartošové, to tedy nevím. Proč vůbec o ní mluvit, to už vůbec nevím.

  • Mirka píše:

   Když jsem se to snažila pro sebe pochopit, Liško, proč zrovna Vojta zrovna tohle, došla jsem k vysvětlení, že ten ryzí hoch šokován (i tedy pobaven – když nejde zrovna o holokaust) náhodně narazil na tuhle šílenou absurditu lidského chování, na tuhle neskutečnou celonárodní tragikomedii, ve které Iveta Bartošová hraje jen nechtěnou zoufalou a vedlejší roli. Svým projeveným zájmem se ovšem i on, Vojta, nechal se do téhle hry duševních zločinců vtáhnout a vtáhl s sebou do ní i nás, nevinné.

   Tyhle nebezpečné hry psychické šikany (byť konané třeba jen pro peníze a ne ze skutečné potřeby sadismu) mají svůj nesporný dopad i na chování generací příštích.

   V každé třídě se pak snadno nějaká ta „Bartošová“, k zvrácenému pobavení se, najde.

 6. Mirka píše:

  Kolega takybůh:

  (Akorát že já jsem pravá…)

 7. Vojta píše:

  Tak dobrej Bůh toho dřeva to je – zasmál jsem se…
  Bartoška (ta! Bartoška) ale zase asi ‚špatně‘ – však co my víme…
  A to se jednou (za mladý holky) na mě tak hezky usmála – opravdu hezky, tak mile…
  ‚A teď mě mínusujte‘. Ano! Budu zde před světem lynčován, a trpět zde budu za tu Bartošku!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s