Život je krásnej. Ne že by byl, ale já ho tak vidím

A viděla jsem ho tak i v dnešním ránu, cestou do školy.  Stejně jako bohumilý Hrabal, stejně jako Hrabalův strýc Pepin. Stejně.

Není ani v mém životě zdaleka všechno tak, jak bych si myslela, že by být i mohlo. Přesto. Svět se všemi žitými lidskými komediemi, které mě nepřestávají poutat, bavit, dojímat je tak…skvostný.

Dýchám a jdu.

Vstřebávám celou tu krásu jarního rána, holubí vrkání, hrdliččin k lásce zvoucí hlas…to všechno – divoké kobyliské kočky číhající  jak na tu láskyplnou hrdličku tak i na nadrženého holoubka, hrdlička a holoubek k sobě ale nepatří. Nádherné kočky, díky kterým Praha 8 a vůbec celá Praha přichází o geometrickou řadou (desítky, stovky, tisíce) množících se krys.

Na stejném místě u křoví, ve stejný čas, odkládá každé ráno muž berle a krmí kočky všech barev, které ho každé to ráno čekají. Starý muž k nim poklekává a jednoho dne některá z těch koček nebude čekat a jednoho dne nepřijde ten muž.

Paní ve svém čase vyhasínání pohlavního cyklu usnula v tramvaji cestou do práce a řidič tramvaje ji dál na konečné nechává spát, pokuřuje si, spokojeně….nechal ji spát, tu uhlazenou paní, z lásky k bližnímu nebo ze škodolibosti snad?

Soused Franta, čím dál křehčí, vláčen svými čoklíky: „Kdes vzala tak dlouhý vlasy?“  a už se mě letmo dotýká:  „Máš tady smítko.“

Nejspíš hrdliččino peříčko, pomyslím si posmutněle, ale pořád šťastně, protože jinak to už nechci umět.

2 comments on “Život je krásnej. Ne že by byl, ale já ho tak vidím

  1. kaschika píše:

    Miruško, Ty umíš tak krásně vyprávět …

  2. Měla byste napsat knihu, moc ráda bych si ji přečetla. Vaše vidění světa je skvostné.:) (FF)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s