Co mi v posledních dnech život zkvalitnilo

Člověk se pořád učí, o tom není pochyb. A život je neustálá změna, někdy k lepšímu a někdy zase k horšímu, ale ani nad tím k horšímu netřeba lamentovat, protože „zítra“ bude zase všechno jinak.

 

Někdy stačí málo, třeba jen poznání, že česnek člověk nemusí pracně loupat stroužek po stroužku, ale že stačí dvě kovové misky, do jedné se dá celá česneková palice, tak jak je, druhou miskou se to překlopí a mocně zatřepe. Rachot a – zázrak – česnek je docela obnažený. Stačí jen vyndat stroužky z mističky a slupky vysypat na kompost.

 

Anebo poznání, že z kostí z (okousané) pečené drůbeže a vůbec z veškerých pečení se dá, po vzoru francouzských špičkových kuchařů, vytvořit skvělý vývar. Ještě lepší než z kostí a masa syrového, protože se skvostnou příchutí. Zvlášť pro nás, co připravujeme pečeně hlavně z masa farmářského (proti slovu farmářský nic nemám, naopak se mi tahle převzatina moc líbí) je tohle poznání přímo obohacující.

25 comments on “Co mi v posledních dnech život zkvalitnilo

 1. avespasseri píše:

  Česnek?? A to jako opravdu?

  • Mirka píše:

   Taky jsem k tomu přistupovala s nedůvěrou. Kovové misky jsem neměla a tak jsem použila dvě kočičí. Už jsme jim je zabrali. Loupeme denně. Kvanta.

   • avespasseri píše:

    No to je prostě dokonalé!!!
    My tedy tolik česneku většinou neloupáme… ale já snad začnu!!!! :-)))

   • anina píše:

    Ahoj Mirko, jo vypadá to dobře a vyzkouším. Ale jsem asi divná, loupání česneku mi zrovna nějak nevadí, ani ve větším množství. Ale ušetřit si čas, něco si usnadnit je vždy dobré.
    Potřebovala bych spíš nějakou vychytávku na obalování hub a květáku 🙂

    • Mirka píše:

     Obalování čehokoli? Na to používám zásadně dětičky, když není při ruce PanTerr. Milujou to.
     Pak je ovšem hážu rovnou do vany a čistím kuchyni. V teplém jeru a létě pak obalují na zahradě a čištění kuchyně mi odpadá.

 2. Sedmi píše:

  jé, to musím zkusit. doufám, že stačí malé kovové. díky za tip.

 3. kaschika píše:

  Tyjo, zírám, dokonalé!

 4. Dita píše:

  Už jsem to viděla na jiném webu http://conovehonakopci.cz/, ale přišlo mi to moc fantasmagorické.A teď když v tom jede Mirka, jdu do toho.
  Dnes ale jedu v zelené:-)
  Dita

 5. vidoulsky píše:

  Já takhle běžně loupu kokos.

 6. anina píše:

  Jo, Mirko, vím, ale že i to, že jsi byla předsedkyní místní odbočky společnosti přátel žehu, no..tak třeba..:))
  Nějak mi k tobě nesedí žádná dobrovolná předsedkyně, natož žehu..no třeba jsi měla to nutkání. Pokud jo, tak promiň.

 7. vidoulsky píše:

  No dobrovolná ne, měla z titulu funkce slevu na žeh. Ale má v rodině dlouhověkost, tak tu funkci přepustila sousedce za čtvrtku kvalitního kompostu. Ta ovšem náhle zesnula bez slevy a Mirka nevyužitou jámu na kompost předkládá k věření jako přípravu na basén a vířivku. Franta je z toho celej pryč a ten anténový mužík odnaproti tyčí další antény aby vyšplhav na ně zahlédl kus Mirčina úžasného tělesa. Provizorně se v té jámě ekologicky likviduje odpad, popíjí se u toho Bordeaux 2009, deklamují básně, zpívají písně a je to vůbec hezké.

  • Mirka píše:

   Včera jáma posloužila coby mocné bahniště hrajícím se dětičkám. To bylo radosti! Kam se hrabou všechny hračky světa, které já pokládám jen a pouze za budoucí Zemi zamořující balast.

   P.S. Je tu ještě jeden soused, o které doposud nebyla řeč. Tomu tichému pánovi malé postavy s dýmkou dělá docela jistě pozoruhodná díra v zemi díru do hlavy, když potajmu škvírkou ve střešním okně pozoruje život v basénu budoucnosti.

  • anina píše:

   Tak jo pane, věřím vám už skoro všechno :)). Ale těm posledním větám zcela URČITĚ ,hezky si tam žijete a tak to má být.

   • vidoulsky píše:

    Bohužel to znám jen s Mirčina blogu, ale jinak je to pravda.

    • Mirka píše:

     Pokud je to postesknutí (či výtka) – nasedni na vidoulské metro, seš tu cobydup. Zrovna pořádáme bloody mary orgie u basénku se smutně schnoucím bahnem. Dětičky odjely a my tu ve třech – já, věrný PT a Kati slavíme lásky čas. Přeslušně nevychovaný André cvičí někde v patře (střízliv) na kytaru.

     Mám přestávku. Bosá Kati, vedená PT, odjela pro druhou stoličnaju. Cestou se šťastně staví oba u Součků. Jsou zvrhlejší než já.

     • vidoulsky píše:

      Jak rád bych, ale ty krásné chvilky mají tendenci seskupovat se do shluku štěstí. (A naopak.) Dnes slavím narozeniny, Velká Káťa s babičkou řekli že přijedou ve čtyři, počítám že kolem šesté tu budou. Max (3) tu má samé biopotraviny, ale brutálně vtrhl do Irenčiny spíže „Co tu máte“ a pustil se do nějakých olezlých, hodně pestře zbarvených bonbonů. Volal mi Jenda, že půjdeme oslavit tu smutnou záležitost do hospody. Vařil jsem pro návštěvu, samé ženy, tchýně, švagrová, matka, dcera a pár psů ženského pohlaví. Iren mi držela mi telefon u ucha, po tvářích se mi valili slzy jako hrachy, sdělil jsem mu že nemůžu. Doufám že Max bude jiný, chová se nadějně, když něco chce, flákne sebou na zem a ječí tak příšerně že je mu vyhověno. Takhle jsem to měl dělat. Ale ještě to zkusím.

      • Mirka píše:

       Ovšem to slavíš narození ve stejný den jako Kati. Ta se s PanTerrem zasekla u Součků a my tu s Andrém osaměli s odšťavnělými rajčaty a řapíkatým celerem v marném očekávání vodky, pro kterou jeli zaskočit.

       Všechno krásný tedy Tobě! I když budoucnost není už co bývala….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s