Bývala jsem mistr trapasů, něco z toho mi zůstalo

Ve své plátěné brašně přes rameno nosívám, vyjdu-li z domova trošku dál, standardní vybavení, jehož součástí jsou v jedné z kapsiček i dva malé hadříky, oba černé a z téměř identického materiálu. Jen tvarem se liší. První čtvercový hadřík z mikrovlákna slouží k čištění slunečních brýlí a brýlí na čtení a druhý jsou dámské, tedy mé, kalhotky, které zásadně neoblékám na tělo, navyklá na stálé ostro. I v zimě. V brašně kalhotky nosím pro případ náhlé potřeby, kdybych třeba akutně musela s vymknutým kotníkem k ortopedovi (právě zkušenost s ortopedem jsem totiž v úzkých džínách už absolvovala, když  jsem ještě nebyla rafinovaně připravena) anebo kdybych se třeba nečekaně rozhodla ke koupi džín nových. Taky mi už kalhotky neocenitelně posloužily v parku coby utěrák pro dětičky, když došly kapesníčky.

Do front si zásadně nestoupám, není a nebylo nic, kromě nově vyšlých knih každý čtvrtek v době normalizace a taky džín za bony, pro mě tak potřebného, abych oběť stání v řadě podstoupila.

A tak jsem se nepostavila do fronty ani při placení zálohy školky v přírodě na třídní schůzce, ale vyčkávala až všichni zaplatí a pak teprve jsem se zvedla ze židličky, až když zbyl ve frontě poslední člověk. Zatím se postupně všichni rodiče usadili do židliček svých a počali sledovat dění vpředu.

Sáhla jsem ještě pro hadřík, abych na lejstra ostřeji viděla a zatímco pána přede mnou paní učitelky vyřizovaly, leštila jsem pečlivě sklíčka brýlí, když v tom…leknutím jsem kalhotky upustila na zem, jak jsem si je kvapně začala strkat do kapsy džín, jenže ne do opravdové kapsy, ale do takové té miniaturní kapsičky nad tou opravdovou, která tam slouží netuším k čemu. Asi na palec.

Reakce přihlížejících mi zůstala utajena, ani očkem jsem na nikoho nepohlédla, jen to zašumění jsem zaregistrovala.

5 comments on “Bývala jsem mistr trapasů, něco z toho mi zůstalo

  1. vidoulsky píše:

    Nevím jak přihlížející, ale mně z toho teda brnklo v holi. No, možná to vymaž.

  2. Desperádo píše:

    Krásná představa, jak Mirka svými sexy kalhotkami čistí brýle a pak je cpe do té minikapsičky, o které ani já nevím, na co je. Palec nahoru (a nejen ten palec).

  3. jolana88 píše:

    🙂 se podívali/y/, co doma nemají (třeba k jejich škodě?) .. je přece přirozené, že kalhotkama si čistí brýle kdekdo – takže ten šum bylo, samo, listování v zápisníčku – kolonka „pořídit si“ 😀

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s