Smrk se skácel na stranu jednu, já na druhou

V kmenu zapraštělo, pila se uvolnila, strom padl ze stráně, já na kraví louku bezostyšně roztažena, pilu jsem v ruce svírat nepřestala a zůstala jsem tak dlouho, posilována vůní čerstvé pryskyřice a rozvášněným dechem hovězího sexu, ačkoli krávy s nebezpečně chovným bejkem přežvykovaly daleko. A tak to šlo strom za stromem.

Nad možnostmi svých sil zastřihávala jsem jeden ze svých živých plotů, co mi přerostl vysoko nad hlavu a vysoko nad tou hlavou já řezala, napnutá stejně jak pilový lis, kmeny, už tak silné.

Shovívavé úsměvy dřevorubců, když jsem nálety sázela v nesprávném snad čase a hle! nejen že se uchytily, ale vzrostly tak mocně, že se teď vzájemně klátit musíme, abych mohla snídat na slunci u kamenné zdi na lavici ze stoletých trámků, na kterých ještě nedávno nebo někdy v pradávnu (ach ten čas) stávaly německy bučící krávy v maštali, ve které já se omámeně koupávám u otevřeného ohniště vedle kamenného koryta.

Ne ale tohle léto, tohle léto mi byla rozkoš lázně odepřena. Studánka vyschla a to se ještě nestalo.

Ze dvou stran chalupy, dole i nahoře, postavil si mysliveček posed. Po třech týdnech, kdy měl nažhavený nešťastník utrum, jsme k obrovské radosti lovce odjeli a tak krásného srnce s jeho ladnou srnou, co se pasou na louce kolem horní studánky, která nikdy nevysychá, skolí a vyvrhne, jak jak nám o tom ten dobrácký venkovan povyprávěl u večerního ohně před chalupou, u piva, protože my mu to pivo nabídli, protože i myslivec je prostě taky člověk a já přece nejsem žádný pokrytec, já přece taky občas chodívala do Kolib hodovat.

Reklamy

4 comments on “Smrk se skácel na stranu jednu, já na druhou

  1. alena píše:

    Uplne to vidím a zive pred sebou.Taky obcas váhám zda k bramborum i to maso? Ale nejsem pokrytec……

  2. alena píše:

    To cloveka prejde chut na cokoliv 😦

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s