Luxatio cubiti

Tak tohle jsem včera večer způsobila Loance, nad kterou jsem se ráno tak dojímala. Naštěstí v krizových situacích nebývám tak slabá.

Loan je skvělá společnice, beru ji s sebou všude. A tak jsme trávily společně celý den, hlavně po úřadech. Na oběd jsme si zašly a večeřet jsme plánovaly už doma.

Po návštěvě, kterou včerejší den vyvrcholil, jsme jely domů metrem. Při výstupu jsem, jako pokaždé, upozornila Loan:

„Pozor, budeme vystupovat!“

Stály jsme na rychle běžících schodech metra, za námi natlačený dav a Loan se zachovala jinak než vždycky před tím. Obrátila se ke mně čelem, k výstupu zády, držely jsme se za ruce.

Neměla jsem v těch setinách vteřiny jinou volbu, než ji vytáhnout za ruku, kterou se mě držela. V případě jiném by nás rozemlel dav za námi, pokud by někdo včas nezastavil jezdící schody.

Tím tahem za paži křehké Loanky jsem jí vykloubila ruku v lokti, její paže nemohoucně visela, tak nepřirozeně. Loan neplakala. Kvílela strašlivou bolestí jak raněné zvíře a volala: „Mami!“ Stejně jako já v dospělosti už, když mi selhaly brzdy na kole.

Naštěstí je doba mobilů a mobilních mužů. Černé BMW přistálo u nás záhy a chvíli po té zkušená lékařka na Bulovce hned věděla co a jak.

13 comments on “Luxatio cubiti

 1. ratka píše:

  to je smutna historka, Loanku to muselo velmi bolet. preji ji brzke uzdraveni… foukam virtualne na jeji nezny loket a preju z celeho srdce at neboli.

 2. Sedmi píše:

  Tohle se mi povedlo u obou holek taky, když byly malé… Naštěstí náprava je snadná a následky žádné, chce to jen dávat pozor na ten kloub, páč příště to jde „snadněji „…

  • Mirka píše:

   Naštěstí náprava byla opravdu snadná a následky žádné.

   Ne tak, jako když se jedné mojí kamarádce v křehkém věku, při jedné vášnivé, velice intimní chvilce, vykloubila z pantů brada. Museli ji s výrazem „zombie“ odvést do nemocnice a navíc se s tím mužem, do kterého byla zamilovaná, už nikdy nechtěla setkat.

   • Sedmi píše:

    LOL 😀 😀

   • vidoulsky píše:

    A setkala?
    Já nevím jestli znáš ten příběh z Jinonic jak se jedna naše společná známá milovala s chlapem co měl na krku řetízek z mincí a když to začalo bejt zajímavý tak jí ta mince na řetízku vklouzla do krku a ona se začala dusit. Kopala, škrábala, chrčela, vzpínala se. Ale kdepak ten chlap, jen se k ní tisknul a myslel si jakej je pašák.

    • Mirka píše:

     Nakonec se s tím mužem setkala, ale stejně to nedopadlo. Možná tušil, jak píše výše Sedmi, že „chce to jen dávat pozor na ten kloub, páč příště to jde snadněji“. A dělej něco v zajetí těchhle obav…

     Tvůj příběh neznám. Leč okamžitě jsem si živě představila v té situaci těch pár našich společných jinonických známých a zároveň zapřemýšlela, který že to asi muž mohl nosit na svém krku řetízek s mincí.

     A taky se mi vybavil jeden příběh z Waltrovky, jak mi ho jeden Jinoničák kdysi líčil.

    • vidoulsky píše:

     Jo a je z toho synek a jmenuje se Dušan.

 3. anina píše:

  Ten malej brouček má teď trochu smůlu..ale babičko Mirko, zachovala ses duchaplně. Znám, co to udělá, když se lidi valí eskalátorem i tu luxaci lokte.
  Jo, to je někdy hned, bolí to, ale jak doktor udělá ten správný hmat, je to zas dobrý.

 4. anina píše:

  Však ty jí to vynahradíš, myslím všem těm tvým 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s