V únoru se (doposud ztuhlá) země unoří

Sobotu odpoledne jsem trávila u táboráku na zahradě. Jen tak naboso v pantoflích, županu a šále. Když zašlo sluníčko, přibrala jsem deku z nějakého z těch letadel, co vkreslovaly vysoko nad našimi hlavami do tmavomodré oblohy bílé dlouhé vytrácející se stopy.

Nejen letadla křižovala oblohu. V jednu chvíli se sneslo nad naše hlavy početné hejno havranů. Nízko, tak nízko, až se jejich křídla skoro dotýkala plamenů, jak se mi zazdálo (občas přiložím o trochu víc než chci).

Bylo to zvláštní a nepochopitelné. Snesli se k nám neklidně, váhavě, rozlučkově, halasně. Havrani. Dětičky, bylo jich kolem mě sedum, to krákorání až polekalo. I Elzu, sousedovic bílou labradorku, co k nám prolézá dírou v plotě pod smrky. Už jsem nechtěla žádného psa a zase ho tak trochu mám. Elza bývá víc u nás než doma.

Ze sněhuláka zbyla na zahradě už jen malá hromádka špinavého sněhu a rozbitý květináč, co mu spadl z hlavy.

Žádné z dětiček ani na chvíli nezarazilo moje (ne)oblečení. A právě i to mám na těch nevinných stvořeníčkách tak ráda. Že se diví jen tomu, co opravdu k divení je.

Je mi líto že, tak jak porostou, začne se před nimi odkrývat jiný svět, než ten, který doposud poznaly. Svět se všemi zrůdnostmi, kterým se nepřestanou divit, stejně jako ani já se divit nepřestávám, ačkoli se mi občas zdá, že všechny ty těžko uvěřitelné zprávy, které se ke mně dostávají, pocházejí z nějakého jiného světa, než je ten náš, ten můj, který mě obklopuje.

Reklamy

5 comments on “V únoru se (doposud ztuhlá) země unoří

  1. Mirka píše:

    V té chvíli jsem ještě vůbec netušila, že pár týdnů na to se ocitnu na opravdickém venkově a zůstanu tam.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s