Noční zprávička

Umím něco napsat jen po ránu, toho mi ale dopřáno v těchto dnech není. Ještě dřív než se probudím, vplíží se ke mně Hanuš, odebere mi můj počítač, napojí si ho podle svého…

Tak to vzdávám a teprve když dětičky padnou únavou, mám jistou šanci. Vypojím svůj nebohý kompjútříček ze všech podivuhodných připojení, odnesu si ho do svého lože a…a něco si napíšu.

Dnes jsem navštívila místní knihovnu, čítající počtem asi tak jednu dvacetinu knih knihovny naší a co kvality titulů se týče…

Všechny ty pečlivě přebalené knihy můžu si půjčovat zdarma, stačí jen mé jméno. V rámci osvěty, jak mi bylo vícekrát zdůrazněno. Tyhle tituly ale hned tak nikoho neosvítí. Čehož si knihovnice, matka, její dcera, její snacha a maličká vnučka nejsou nejspíš vědomy.

Ale jsou to A d v e n t i s t k y sedmého dne a snaží se.

Večer jsem si zapálila vatru, seděla u ní a vnímala všechno to přírodní krásno intenzivně.

Včerejší noci vyklubala se další kachňátka, bezbranná, osudu svému odevzdaná, snad je žádná kuna ani lasička a ani kočka nepolapí dřív než já. Je jich patnáct.

Taky jsem navštívila jednoho svého souseda a byla okouzlená vším tím, víc jak za století, nashromážděným harampádím v bývalých chlívech, stodolách…jen na půdu mě nevzal a já bych se tam tak ráda podívala.

Jenže mě právě napadlo, že na té půdě bude nejspíš stejně jen seno nebo sláma, jak už to tak ve starých venkovských staveních bývá a ne roztodivné poklady jako ve starých domech městských. A to bych tam tedy na tu půdu se sousedem radši nelezla.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s