Pro oázu Na statku je horko balzámem

I pro mě. Pro všechny nás, kteří si tu tohle božské léto můžeme užívat. Naprostým rájem je to tu pak pro děti, tolik koutů, sklepení, chlívků, potenciálních bytečků všemožných i nemožných, nekonečné množství nejrozmanitějších podnětů, podnětů zcela přirozených (žádné umělohmotné hračkářství) k rozvíjení dětské fantazie a nejen fantazie. I v největších vedrech se tu najde tak chladivé místo, že si tam dětičky můžou i v kamínkách topit a polívčičky vařit a já jsem pak nucena společně s nimi nadšeně je jíst, protože jsou uvařené ze zeleniny a bylinek z jejich zahrádky a dětičky tuhle svojí polívčičku jedí s takovou chutí až žasnu.

Ve stavení je příjemně pořád, okna i dveře dokořán a ani moucha. Když se první muší atak před dvěma dny objevil (do té doby na ně stačily vlaštovky), stačilo pár větviček ořeší.

A na komáry a noční hmyz rozpůlený citrón posázený hřebíčkem. Na tuhle úžasnou radu jsem narazila na FB.

„Lety, máme hřebíček?“

„Na co?“

„Do citronu proti komárům.“

Jen párkrát zamrkala Lety, která už se nediví ničemu a pohodila hlavou směrem k dílně:

„Je jich tam hodně.“

Našimi stálými, mysl příjemně až euforicky ladícími společníky, jsou nejrozličnější ptáci a ptáčkové, takové množství rozličných hnízd, že bych je mohla nafotit a vytvořit encyklopedii. Těžko uvěřit síle zobáčků křehkých ptáčků. Těžko uvěřit síle jejich křídel.

019 021

Díky spodním vodám je tu tráva stále svěží a zelená i bez dešťů a zalévání a i tenhle pařez si sám divoce obrůstá ořeším, jako by ho Nastěnka zalívala.

No a víno! To zraje. Na grappu možná.

005 027

Prostě všechno tu bují i já tu bujím, jen ovečkám louka vyschla tak, že spásají už hotové seno. Naštěstí díky rafinovanému systému mají dostatek čerstvé vody. Jen vypadají dost komicky s těmi kožichy.

033

Reklamy

7 comments on “Pro oázu Na statku je horko balzámem

 1. kaschika píše:

  Krásná reportáž …
  My, zabedněné v jedné vyhřáté místnosti paneláku, nebo nezabedněné na stavbě, plné prachu, špíny, nervózních lidí a děr, kam by se dalo spadnout, si letošní léto moc neužíváme.
  Tak aspoň někdo …

  • Mirka píše:

   Myslím na Vás, samozřejmě. Už dávno se mně chtělo radit Vám 🙂
   Nejdřív postavím logicky bazén a pak teprv se pustím do domu. Vystrkuju hlavičku z vody a radím řemeslníkům. Do paneláku se samozřejmě nevracím. Spím pod širákem u bazénu. Ev. řemeslník jednoduchou stříšku postaví, kdyby přeci jen zapršelo.

   Tohle léto už zvládnete a čeká Vás spousta (věřím) krásných lét…

   Nic není zadarmo. Abych si já tu mohla užívat, je nucen Aleš, který tenhle „cirkus“ už léta táhne, den co den dvanáct hodin točit zavřen na Slovensku v ateliéru. A to mi trochu kazí prožívané rozkoše.

 2. alena píše:

  Muj Organismus si pomalu zvyká na ta horka,ale kdyz si vzpomenu jak to bylo kdysi u babicky na barácku,tak tam bylo taky príjemne,na venkove je to ve vedru mnohem príjemnejsí nez ve vyhrátém meste. Moc hezky jsi to napsala,pro tvoje vnoucata je to urcite ráj a tím pádem i pro dospelé,protoze kdyz se deti samy zabaví…..tak nezlobí 😉

 3. Sedmi píše:

  Krása 🙂 tak nějak si představuju ten svůj ideální dům 😉

 4. hanna z lázní píše:

  Též jsem takový ráj mívala, bohužel už nemám a jen tiše závidím ty všechny kouty pro děti i dospělé. Tak si všichni ve zdraví užívejte :-)))

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s