Někdy je to pěkný oříšek vymyslet nadpis

Tělem mi ještě projíždí laskavá hřejivost snu, ze kterého mě právě cosi probudilo do posledního dne roku 2017. Nesnažím se tentokrát něhy plné pocity zadržet, nepokouším se o návrat do snu, do spánku, jak to někdy dělávám, když se mi ještě nechce ze snění procitnout.

Nepomyslím ani na snídání, ani na lidi v domě, jen lehce natáhnu ruku, rozzářím stromeček ve světnici, kde přes noc nečekaně vyhasl oheň v krbu a moje z předcházejících dnů a týdnů virtuální realitou zahlcená mysl začne chrlit vášnivé politické statě, které nikdy nenapíšu.

Třeba právě tu o tom, jak se „hradní páni“, kterým jde nejspíš o víc než vůbec můžeme tušit, snaží stůj co stůj udržet na našem Pražském hradě svého zchátralého hradního šaška, starce, předčasně sešlého mstivostí a záští, který by dnes jen těžko ustál i souboj sám se sebou, tak moc se v čase díky zlobě ve své mysli proměnil, že on sám mladý by sebe starého jen těžko, studem zborcen, mohl rozpoznat.

Ten zlobný stařec prý právě „objevil“ internet a předvídavě ukryt v Lánech před svými protikandidáty v kláních, ve kterých by neměl šanci obstát, ten internet donekonečna sjíždí a to je něco docela jiného než jeho ovčáčkem předkládané mu denně noviny.

Třeba se v tom bezedném kotli, v té síti sítí, ztratí…

Ve mně žádná zloba nezůstává, jen pocit bezmoci mě tu a tam přepadá, naštěstí v poslední době oslabený přepečlivým sledováním debat kandidátů prezidentských, které znějí mi jak rajská hudba, po vší té zatuchlé zlobě, kterou nás onen strašidelný stařec poslední roky zahrnoval. Sympatizuju vlastně se všemi, tedy skoro se všemi, těmi kandidáty a čtyřem z nich bych post prezidenta upřimně přála.

Já budu žít v dalším z roků dál stejně, ať už to dopadne jakkoli, dál se svými smutněními i pocity štěstí. Jen prý budu v tom roce 2018 ještě více a více šťastnější, jak mi věštci i FaceBook nadšeně předpovídají.

Tedy budu žít stejně, pokud nenastane nějaké skutečná, skutečně neodvratitelná, katastrofa.

Do Nového roku mám přání a za to se snad i pomodlím. Aby volil celý národ, úplně každý, kdo volit může a aby volil svým nejčistším srdcem a ne pro pomstu a zášť, které se za volbou můžou zrádně ukrývat.

Tohle nám všem přeju.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s