Štamperlička na lačno

img_3186Probudila jsem se časně, jak to mám ráda, po noci divoce prosněné sny, po jejichž zjevení se v mé mysli už nepátrám a jen je pobaveně vnímám, jakožto součást svého žití na oživlé kouli plující vesmírem, jehož nekonečnost přijímám stejně, jako všechno to, čemu nerozumím a neporozumím a tudíž vlastně úplně všechno to, co mě obklopuje, čehož jsem součástí, včetně sebe samé.

Mám ráda svoje sny stejně jako svoje žití, kterému se, i jemu, už porozumět nesnažím a jen odevzdaně a s jistým euforickým nadšením přijímám všechno co přichází a nemyslím příliš na to, co odešlo.

Spánek nabíjející tělo i mysl energií a s ním vcházející sny, které vládnou během nocí mou odevzdanou bytostí mě vnitřně omlazují emoční energií, která přetrvává i do mých rán a já, ačkoli v těch ránech nebývám docela svobodná, přizpůsobujíc se ze všech sil svému okolí, abych i v něm mohla nějakým způsobem obstát, nepřestávám i za dne snít svůj život, život krátící se stále rychlejším tempem, uprostřed božsky proměňující se přírody, která je rájem, rájem, který ale, i on, se stane nespíš konečným.

Reklamy

3 comments on “Štamperlička na lačno

 1. Mirka píše:

  Na parapetu rýmovník (a aloe vera)…informace pro Vidoulského, kdyby ho skolila rýmička.

  • vidoulsky píše:

   No stále chodím pěšky do práce přes Vidoule a nějak jsem se otužil. Už jsem neměl rýmičku ani nepamatuji.

   • Mirka píše:

    To tedy fakt klobouk dolů! A protože příklady táhnou, zítra půjdu na procházku do lesa. Svatosvatě si to slibuju. Rýmičky sice nemívám, zato ale od příjezdu z Normandie chátrám a chátrám…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s