Noc s dávným milencem

mvi_2574_momentVečer jsem na statku osaměla a padla na mě tíseň z událostí dne. Stalo se, čeho jsem se obávala. Po pádu má maminka Libuše zlomeniny a dneska ji budou operovat.

Snažila jsem se zaměstnat nějak svoji mysl, jenže číst mi nešlo a žádný film mě nezaujal natolik, aby mi z hlavy vymazal nechtěné myšlenky. V domě ani jediná lahev vína. Strašně ráda bych si dala skleničku, jenže jsem našla jen rum, zřejmě zakoupený k vánočnímu pečení, naši domácí pálenku a čistý líh. Rum, tedy takový ten český Božkov, jsem od té události Rumová víla aneb Co způsobil Šolochov nikdy nepila, ale tentokrát jsem se rozhodla, že grog zkusím. Citron jsem neměla, tak jsem si do toho nápoje vsypala vitamín C, opřela se na posteli s počítačem v klíně, tupě do něj koukala, upíjela ten rum v horké vodě s vitamínem, když v tom můj počítač zazvonil a promluvil z něho nezměněným hlasem někdo, koho jsem už téměř třicet let neviděla. Bylo to neskutečný.

Na moji otázku, kde je a co dělá, odpověděl, že sedí na posteli a pije rum. Bylo 21.37, když jsme si začali povídat a povídali jsme si tak, jako bychom se rozešli včera a povídali jsme, s přestávkami, ve kterých jsme oba přikládali dřevo do kamen, dokud jsme ty naše rumy nevypili a to už bylo po třetí hodině ranní.

Tohle je zvláštní, fascinující věc. Jak s lidmi, se kterými jsem se někdy v čase sblížila,  lehce navážeme řeč, i když od našeho posledního setkání uplynou celá léta.

Ráno jsem se probudila časně, s docela čistou hlavou, což zřejmě způsobil ten vitamín, který jsem si dávala do každého svého rumového šálku.

7 comments on “Noc s dávným milencem

  1. vidoulsky píše:

    No a bylo něco? Alespoň digitálně? M.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s