Blechy na talíři

Napadlo mě to, hned jak jsem to pohublé koťátko spatřila. Přišlo k nám samo, cestu dvorem přežilo jen proto, že na statku byl cizí člověk a Čampa tudíž na řetězu. Čampa se nejmenuje podle Čampského království, ale podle krávy, které tak říkají v Indii, je to totiž pes jak tele. Díky ní se v rozlehlém statku, i když tu zůstanu sama za strašidelných větrných nocí, ani trochu nebojím. Je to pes pastevecký, stále ve střehu a ochraňuje svoje stádo ostře, což už více lidí a mnoho koček pocítilo na vlastní kůži.

Jakmile dětičky statečné koťátko (všechny kočky ve vsi vědí, co je za naší kamennou zdí čeká) spatřily, hned se do něj zamilovaly, udělaly mu domeček, krmily ho pečeným masem a chtěly si ho nechat. Kotě u nás zůstalo přes noc. Ráno jsme zjistili, že patří sousedům a vrátili jim ho. Jenže mezi tím nám tu roztomilé koťátko zanechalo strašlivý dáreček, v podobě skákajících blech. Tady na vsi kočky honí po dvorech myši a potkany, spí ve stodolách a o jejich blechy se nikdo nestará. To jsou docela jiné kočky, než ty líné kočičky domácí, co mají dětičky u Ori.IMG_2582 A tak jsem podle vzoru Jacka Londona, který v jedné ze svých knih popisuje, jak ve srubu odchytávají blechy pomocí talíře s vodou, uprostřed kterého hoří svíčka, počala i já se svým odchytem a opravdu, funguje to neuvěřitelně. Blešky hlupačky naskákaly do talíře a ve vodě s kapkou jaru bídně zhynuly. Jen optimisticky věřím, že všechny. Jediný koberec v domě jsem srolovala a připravila do odpadního kontejneru.

5 comments on “Blechy na talíři

 1. ratka píše:

  Koberec se ještě bude hodit, ne? 🙂 Třeba na něm může kočička spávat. Blešky časem odskákají jinam. Mě přišel kdysi syn zablešený z nějaké díry. Bylo na něm tolik blech, že vytvářely skákající svatozář ve vaně.

  • Mirka píše:

   Ty jejich skoky jsou neuvěřitelný, Ratko. Přišla jsem na ně tak, že mi jedna skočila na monitor, zřejmě za světlem či teplem, jako u té svíčky, já nejdřív myslela, že je to muška, chtěla jsem ji odehnat a v tom ona zas tím vysokým skokem zmizela.

   Koberec už byl sešlý věkem a vznosné jméno „koberec“ se k němu už prakticky ani nehodilo.

  • Mirka píše:

   Kočička už je zase doma u sousedů, ty na fotce bydlí jinde 🙂 Dokud tu bude žít Čampa, kočička na statku být nemůže.

 2. Vidoulsky píše:

  Já bych ho vzal na blešák.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s