Života se má využít, dokud je

O čemž má samozřejmě každý svoje představy a k čemuž má samozřejmě každý svoje podmínky.

Slyším, jak po dřevěných schodech nahoru stoupá ztepilý Honza, což je vždycky příjemný pocit, zvlášť, když na statku zůstanu sama. Honza tady pracuje už skoro rok, možná i dýl a Čampa ho zázračně přijala do rodiny, což se cizím mužům hned tak nestává. U žen to bývá trošku jiné.

Já svoji nejdůležitější povinnost dnešní už splnila, kotel poleny mocnými naplnila, ten se rozhořel divoce a to je taky pocit neskonale příjemný.

A teď bych se měla začít věnovat péči o svoje tělo. Mě ale baví víc duše. Tohle pečování o tělo, které se tak podobá péči o domácnost, tedy stále stejné opakující se úkony, mě taky dost otravuje a já tu péči o sebe odbývám stejně jako tu o domácnost, což si posléze vyčítám.

Dneska je bílé ráno, úplně bílé, i obloha je bílá, není povzbudivě modrá, jako tomu bylo včera a to mě magneticky vtahuje zpátky do vyhřátého lůžka, stačí jen nechat ze sebe sklouznout župan a rozevřít Hellerovu knihu „Bůh ví“ na stránce, na které jsem na toaletě skončila větou: „…má řádně a ladně urostlý zadek pro někoho, kdo je tak malý a útlý jako ona.“

Ráda bych si, jak to tak v zimních měsících mívám ráda, dala velký hrnek kafe s mlíkem a k tomu dva krajíce chleba s máslem, pažitkou a třemi vejci do skla nebo na slanině usmaženými a nebo s uheráčkem, jenže kromě vajec, ty jsou tedy extra luxusní, a slaného francouzského másla, jak tu zbylo od minulé Jeho návštěvy, tu nic z toho není, protože na statku se denně snídá vynikající domácí bílý jogurt z farmářského mléka s rozličnými semínky, ořechy, datlemi, hrozinkami, banány a ještě se spoustou jiných přísad, jako je skořice, kvalitní kakao, kolagen, maca, mladý ječmen a atak dále.

Jak to tak píšu, dostala jsem hlad a mít hlad je v našich podmínkách taky dobrý pocit, vyvolá totiž těšení se na jídlo a těšení se, to je pocit ze všech pocitů nejúžasnější.

A tak si jdu nachystat snídání a napustit horkou voňavou lázeň. A pustím si k tomu Billie Holiday.

Reklamy

6 comments on “Života se má využít, dokud je

  1. Mirka píše:

    Sem se trochu vychloubala asi, kotel málem vyhasl a Honza, co chtěl chorobu přelstít, se vrátit domů potit. Zato ale slunce ozářilo horu Říp.

  2. kaschika píše:

    Děláš mi chutě!!!!!!!!! Ještě jsem nesnídala, bude hemenex 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s