Mha za mnou, mha přede mnou

Noc proletěla krátká, ostře jasná prožitky, zato ráno táhne se mlžné, mlha prostoupila mi do těla a zůstala si tam, ne snad nějaká chladná, ani když jsem kotel, jakoby ještě ve snách, automatickými pohyby roztápěla borovicovými poleny, neprostoupil do mě chlad, přesto že mě kryl jen župánek, lehký jak vánek a holínky naboso a já musela s kolečkem pro dřevo do stodoly, která už není stodolou, protože její střecha se propadla a ze stodoly zbyly jen kamenné trosky. Takhle nějak si i já právě připadám.IMG_3421Chlad do mě vstoupit nemůže, onen zázračný župánek lehký jak vánek, začne tělo zahřívat, jakmile se kůže dotkne, dal mi ho dárkem, jako by sám On mě hřál, ale to se neděje.

Mlha co mě prostoupila je vlažná, skoro až teplá, fyzicky mi nepřekáží, ale zahaluje mě do otupělosti. Ležím znovu v peřinách a zlehka prsty přejíždím po klávesnici, jen jako bych ji hladila, ani se nedívám na napsané, víčka mám přimhouřená tíží a jsem překvapená z té samovolné činnosti, jediné, které jsem v tuto chvíli schopná. Čekám, až se mi rozjasní, ale nerozjasňuje se mi, je to únavou z příliš krátkých nocí. Bdím v nich, jako bych se čas, co se krátí, ztrácet bála, ačkoli sny mívám tak živé.

Ve včerejší noci místo ozdravného spánku prožívala jsem trilogii Zahradnictví, všechny tři filmy najednou, poslední až dlouho po půlnoci. A teď ani hlad nemám a pustím si pokračování té trilogie, Pelíšky, je už to dávno, kdy jsem je viděla, pamatuju si z nich jen nezapomenutelné scény, vryté národu do paměti, a ty si za chvíli spojím v děj.

Možná si ale ještě před tím dám loček té naší úžasné domácí pálenky, co ji přede mnou nikdo neschoval. Třeba ten mě vzpruží.

7 comments on “Mha za mnou, mha přede mnou

  1. vidoulsky píše:

    Župánek, holiny, kolečko…jak lahodné představy pro zvrhlíka.

  2. vidoulsky píše:

    No do Jinonic. Linka S 122

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s