Kolečko navíc dokáže prý v hodinách udělat pěknej bordel

„Cvrček cvrká křídly a nadržená samička ho poslouchá koleny,“ začnu poučovat, obejmu se smyslně pod koleny a dojde mi, že ty lidi nasírám čím dál víc. Sen je čím dál podivnější, nepříjemnější. Cvrček ale začne cvrkat tak intenzivně, že všechny umlčí i mě umlčí a já se z toho snu budím. Jenže cvrček si dál cvrká a přímo u mý hlavy.

„Zas jim utekli,“ uvědomím si napůl probuzená, v těle intenzivní pocity z nespravedlivého snu a odevzdaně si přetáhnu peřinu přes hlavu, aby na mě nemohl. Pod peřinou je ale dusno a já si v tom dusnu připadám jak v akváriu a akvária ty já nesnáším odjakživa, stejně jako klece a upadnu tudíž do snu ještě šílenějšího.

Ráno si pak si chci připravit koupel a cvrček ve vaně. Nejdřív jsem na jeho odchyt chtěla povolat Honzu, ale pak jsem se vzmužila, jako už potolikáte při tolika činnostech, o kterých jsem si myslela, že jich nejsem schopná.

Cvrčka jsem odchytila a s lehkou nevolností ho do akvária, coby potravu agamám, předhodila. Ostatně krmila jsem už kdysi žabáka Buldoka myšími holátky, tak co. Jsem už navyklá plnit i ta nejpodivnější přání svých potomků.

Ve čtvrtek jedu hlídat svoji maminku, co mě na hlídání odmítá, závislá plně na Liborovi. Ví, že se neostříhám a tak podmínkou toho, že ji smím hlídat je, že přijedu ostříhaná, abych „na vsi“ nedělala ostudu.

Vážně uvažuju o tom, že si nechám vytetovat permanentní makeup, abych mamince udělala alespoň trochu radosti, protože barvit se každý den, na to mám už příliš málo času a taky jsem už zapomněla, jak se to dělá. Je tomu 28 let, co jsem si naposledy nalíčila svoje líčka, tedy i víčka a řasy.

Má to jednu výhodu, můžu si klidně poplakávat u seriálů, aniž bych si oči rozmazala.

Já nevím, možná mám opravdu o kolečko navíc, jak se mě maminka snaží přesvědčit. Protože jako já, tak se normální lidi přece nechovaj.

35 comments on “Kolečko navíc dokáže prý v hodinách udělat pěknej bordel

 1. kaschika píše:

  Máme toho podobného více: nesnáším cvrčky, jestli se něčeho hodně štítím, jsou to oni.
  Barvu na vlasy: tu, k níž se já ale marně snažím dopracovat všelijakými utrejchy, máš Ty zadarmo.
  O permanentním make-upu občas sním, zejména o tzv. microbladingu obočí, to by se mi líbilo a nebyla bych jako vyblité lečo.

  Sluší Ti to.

  • Mirka píše:

   Jsem pěkně jetá, ale na ten permanent jsi mě přivedla Ty, Kaschi, odkazem na FB 🙂

  • Mirka píše:

   Já, Kaschi, ale cvrčky ráda mám, na dálku, miluju to jejich cvrkání. Nesměj mi ale lízt do postele.

  • Mirka píše:

   Já se vlastně neštítím vůbec ničeho, co si volně žije ve volný přírodě. Musí to být ale živý a nesmí to lízt po mně. Nesnáším ale bytostně, když je to zavřený v nějaký krabičce s dírkama a tak, což vášnivě činí moje vnoučata lovci. Zvláště jedna lovkyně.
   Taky z představy sbírky přišpendlených motýlů je mi lehce šoufl, stejně jako z vycpaných zvířat.

  • Mirka píše:

   A co toho permanentu se týče, to byl pěknej poprask v rodině. Tea mě prosila, že to nesmím, že takhle jsem jejich hezká babička a že budu pak nějaká cizí ženská. Opakovaně jsem ji vysvětlovala, že si o tom ještě pohovoříme, že to probereme, všechno ji vysvětlím, ukážu a tak, jenže nedala s tím pokoj celý večer, až jsem jí slíbila, že do toho tedy nepůjdu.
   Celý to ještě podbarvil Aleš, který vyhledal fotky všech odstrašujících nejšílenějších nepovedených plastik, které z lidských tváří stvořily tváře zrůd.

   Jenže stejně to už mám v hlavě.

 2. ratka píše:

  časově to mám podobně. od asi svých 32 let se nemaluju, tedy žádné zvýrazňování čehokoliv. Do dnešního dne jsem se domnívala že je to zcela normální 🙂 Tedy že takhle se normální lidi chovaj

  • Mirka píše:

   Ona ta normálnost, Ratko, jak jsem ji výše v článku zmínila s tím líčením ani tak nesouvisí. Ostatně nechápu, co to mámu najednou tak popadlo, protože ona sama se nelíčila nikdy, jen lacinou rtěnkou a tužkou na obočí někdy a když jsem se líčila já, kritizovala mě, že vypadám jako kurtizána. Tedy říkala „kurva“, abych byla přesná.

   Tu nenormálnost ale vidí spíš v mém přístupu k životu.

   • ratka píše:

    Ach ták 🙂 Už jsem se lekla, že se budu muset začít malovat či si nechat vytetovat obličej na oblličej

    • Mirka píše:

     Ale mě to láká docela vážně, to vytetování. Vídám to u spousty žen, často je to děs, ale ten salónek, na který mě Kasch zavedla, ona to umí i pojmenovat, ten mě tedy fakt vábí. A jak už to mám jednou v hlavě…
     Jenže nejdřív se musím nějak vyhladit spánkem a vhodnou životosprávou. Od té doby, co jsem se vrátila z Cabourgu je to zase starý dobrý masakr.

 3. vidoulsky píše:

  Eště že o tom kolečku mluvíš. Už asi dva roky slibuji tchýni že ji nechám opravit kukačky. Tak snad příští týden. Ale jinak dobrý, fakt vypadáš dobře. Stav se, zajdem do vinárny a budeš za hvězdu.

 4. Liška píše:

  Vypadáš parádně, Mirko! Ty vlasy jsou super – umím si představit, že ti je skoro každá žena závidí, ale jen málokterá to přizná nebo by si sama troufla je tak mít.

  • ratka píše:

   já závidím a troufla bych si moc ráda. Víš jak bídné jsou ty moje. Nádherná zdravá hříva

  • Mirka píše:

   S tou závistí si tedy jistá nejsem, Liško. Tyhle vlasy jsou spíš o odvaze a u mně i o lenosti. Ovšem zazářila bych nejspíš v době rokoka, Madame Pompadour by je jistě ocenila 🙂

  • Mirka píše:

   K mámě jedu už ve středu a vezmu tam počítač a tohle jí přečtu. Ona ty moje vlasy skutečně nesnese. Nenazývá je ani vlasama, ale pačesama.

 5. Sedmi píše:

  Moc ti to sluší. Taky bych se ráda dopracovala postupně k takové barvě 🙂 a perma makeup neeee, moje maminka má obočí a vypadá to šíleně, jak to bledne, tak pokaždé si to nechá obnovit a zaberou ještě o kousek víc, už to má asi pětibarevně a nepoměr k očím….

 6. Sedmi píše:

  Já ti snad hodím foto před a po… Problém je, že jakmile jednou začneš, už nemůžeš přestat, protože to vydrží pár let a pak to vypadá blbě, takže musíš na opravu…

 7. Mirka píše:

  mirka.langerova@gmail.com, kdybys chtěla hodit foto 🙂

 8. Dodatečně gratuluju k narozeninám. Moc Ti to sluší a Tvoje vlasy jsou nádherné. A k tomu permanenetu: pokud to někdo umí, vypadá to přirozeně… Jedu v něm už spoustu let (oční linky i obočí), jednou za tři roky oprava… Když ráno vstanu, mám obličej a uměle nevypadá… 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s