Maminka přestala kouřit

Po snad více jak sedmdesáti letech. Před tím se nikdy nesnažila s kouřením přestat, kouřila vášnivě, tabakismus byl její životní styl.

Já když ale pár let ve svém životě měla své KUŘÁCKÉ OBDOBÍ musela jsem před ní kouřit tajně, aby neřádila a řádit to ona tedy uměla.

Možná máma jen prostě na ty cigarety, bez kterých nemohla žít, po operacích polámaných kostí zapomněla. Nikdo před ní o cigaretách nemluví a nikdo před ní nekouří. Nad tím, že o nich nemluví ona, jen žasneme.

Včera si to šlapala prosluněnou ulicí Za Lužinami, berlí mávala ve vzduchu a byla křehce krásná, skoro andělsky krásná v bleděmodré noční košilce a červené hřejivé vestičce.

Nešlo vlastně už o to, aby si kouřením neničila zdraví a ani tak nešlo o pár ušetřených tisíc měsíčně, byla to její radost, jen nás tím zbavila strachu, že uhoří.

One comment on “Maminka přestala kouřit

  1. kaschika píše:

    Změnily se jí třeba chutě po narkóze. Naší mutti po operaci (a teda po chemoterapiích) přestalo chutnat sladké, říkala (předtím vášnivá milovnice sladkostí), že se jí zvedá žaludek, sotva na nějakou dobrotu pomyslí. Tak ať to mamce vydrží, Miru, přeju vám to. U nás se to vrátilo do normálu, už se zase mlsá 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s