Ono se řekne „kohout na víně“!

IMG_4879

Poslední dny postrádala jsem blahodárný noční spánek, bez něhož mozek pozbývá bystrosti, tělo pružnosti a den pak lze i při veškeré přetvářce ne zvesela a bystře prožít, nýbrž pouze přežít, znaveně a jen s nadějnou vyhlídkou na další noc.

Právě takovými se staly moje předešlé dny, ovšem bez té nadějné vyhlídky na klidné noci. V chlívku naproti mému oknu totiž už od druhé hodiny ranní počali soutěživě mocně kokrhat tři statní kohouti, neboť nemůžou být dva kohouti na jednom smetišti, natož čtyři. Mohl tedy jen jeden zůstat obhospodařovat svoje hejno dychtivých slípek, zatímco zbylí, zavřeni v chlívku, čekali. Čekali ale bohužel déle než bylo plánováno a tak se stalo z mých nocí peklo bez čerstvého vánku, který mi jindy svěže po nocích oknem ovívá.

K mé hrůze i přes pečlivě uzavřená okna pronikalo mi zuřivé kokrhání do nervových všech vláken, masa a kostí, které těmi pekelnými skřeky jakoby kameněly. Horečnaté noci beze spánku lepkavě uplývaly a podařilo-li se mi přeci jen na chvíli usnout, propadala jsem do snů, ze kterých bylo záchranné se probudit, tedy bylo by záchranné, kdybych procitla do ticha.

Když jsem pak v dopoledních hodinách po třetí již takto prožité noci, ve snaze předvést svým kolegyním své průvodcovské znalosti, nazvala Budyni Bechyní, bylo rozhodnuto.

Ihned po návratu na statek povolala jsem urgentní pomoc k záchraně své umdlévající mysli i těla. Byla jsem vyslyšena a bylo dokonáno.

4 comments on “Ono se řekne „kohout na víně“!

 1. kaschika píše:

  Téééda, tu fotku jsem rychle přerolovala s přimhouřenýma očima, nesnáším tyhle vraždy. Ale článek skvělý, drsný… hororový…

 2. Mirka píše:

  Taky jsem se trošku lekla, když jsem vlastní svoji fotku popatřila a přesto nebo právě proto, vědoma si všech důsledků, navzdory pokrytectví gurmánů (i mého, i já říkám tu pokryteckou větu, že bych nedokázala zabít) a přecitlivělosti vegetariánů, fotku vložila.

  Jíst maso a nezabíjet, to nejde. To bychom se pak všichni museli stát vegetariány a na světě by vznikl neuvěřitelnej chaos, ve kterém by zabíjela jen nekontrolovaně množící se zvířata, protože ta si pokrucovat rozum všemi směry, jak to člověk zvládá, nedokážou. A velice brzy by i lidstvo o svou vegetariánskou stravu nejspíš přišlo.

  Vůbec nemám nic proti vegetariánům, naopak, je to jistě pro organismus (občas) skvělý, tenhle způsob života, když se to umí. Jen pokud se ohánějí láskou ke zvířatům, je to komický. Co by dávali žrát svému psovi nebo tygrům nebo ptáčkům, když ne zase jiná zvířata? Taková je Země, na které žijeme a jiná nebude, ať už se promění jakkoli.

  Kohouti byli, po té co prožili dobrý kohoutí život, sťati sekem mistrným, jak to uměl i náš budyňský kat (špalek jeho možno u nás v muzeu prohlídnouti).

  Je třeba s kohoutkem ve vzduchu zatočit, pak sám lehce položí hlavu na špalek k rychlému bezbolestnému konci. Kdoví, v jakých bolestech by sám stářím umíral, pokud by tedy nebyl jiným zvířetem v útěku roztrhán.

 3. kaschika píše:

  Miru, vždyť já neprotestuju, neumím si představit vhodnější fotku než tuhle, je skvělá. Jen se toho bojím…

  • Mirka píše:

   Já to dobře vím, Kasch, dokonce jsem chtěla napsat dodatek, že ten komentář není pro Tebe, že jsem jen navázala svým pohledem.
   Naopak ocenila jsem nesmírně Tvoji statečnost, tohle by hned tak nikdo nekomentoval 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s