V tomhle babičky ale nechodí

Poučila mě Loanka nad mým novým modelem, ve kterém na hradě jistě zazářím.

Čas od času se navracím do svých šestnácti a vytvářím si oblečení jako za těch časů, kdy koupit bavlněné tričko dle mých představ bylo zcela nemožné, stejně jako koupit si cokoli jiného, co bych si na sebe mohla obléknout bez odporu. Tehdy bylo odporné ostatně docela všechno, kromě nás, neideologického umění, starých staveb a přírody.

Abych tehdy vyhověla požadavkům svého vkusu, musela jsem se tedy oblékat pouze do tuzexových džín, džínových sukní, džínových bund, džínového kabátu, toho všeho nošeného denně a celé roky až do totálního rozpadnutí.

Džínové oblečení doplňovala pak trička, vyrobená z bílých spartakiádních trik z kvalitní bavlny. Výroba byla jednoduchá, trika se obarvila do požadované barvy, výstřih se vystřihl do požadovaného tvaru, tedy lehce odhalených ramínek, rukávy se ustřihly a dole vytahaly do lehkého zvonu a délka se ustřihla dle potřeby, tedy lehce nad něžný pupíček.

V zimě se pak toto oblečení doplnilo vlastnoručně pletenou, nesmírně dlouhou vlněnou šálou a někdy i svetrem.

 

Včera jsem se tedy s Loan vydala do Ládví, abych tam zakoupila vínově červenou barvu a obarvila si elegantní šedou mikinu s vystřiženým motýlem na zádech, která na eleganci ztratila nevypratelnými fleky, co se často na mém oblečení objevují díky nekontrolovaně vášnivému stolování.

Barvu jsem tedy zakoupila, k mikině přidala ještě šortky a jedno tričko a vařila a míchala. Pak jsem si šla na zahradu pověsit vyprané kalhoty, jejichž barvu bych nikdy neměnila, ale nějak jsem měla umazané ruce od té vínové červeně a ta se z těch mých rukou nějak dostala na ty kalhoty, vyprat to už nešlo a mě nezbylo, než do té barvící lázně přidat i ty kalhoty. Bylo už ale pozdě, barvu vsákla mikina se šortkami a trikem a tak když jsem kalhoty pak vytáhla, zjistila jsem, že jsou růžové a navíc batikované…

IMG_7819

 

3 comments on “V tomhle babičky ale nechodí

 1. kaschika píše:

  Náhodou to vypadá suprově, hlavně ty kalhoty!!!

  • Mirka píše:

   Pravda je, že mikinka na eleganci dost ztratila. Ale ono je to vlastně jedno. Já už druhým rokem v jednom kuse nosím jedno a totéž tričko a když pro mě v sobotu Oleg přijel na hrad (kolegyně a kamarádka milá moje byla toho svědkem) pravil, když jsem se totálně vyždímaná plahočivě blížila od hradu: „Ta jen kvete!“ a pak obdivně dodal: „Máš nové tričko!“

 2. Sedmi píše:

  To je úžasná barva

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s