Čím se nejspíš stanu

Déšť desinfikuje zemi, na rozdíl od dezinfekčních prostředků, co ji dezinfikují. Jedné mé sestřence z toho dezinfikování málem slezla kůže z hřbetu ruky.

Nám přivezli hasiči ve velkém hasičském voze dvě dezinfekční lahve přímo na zahradu stodůleckého domu, nejdříve jsem si myslela, že snad přijeli rozpustit náš bezrouškový mejdan s 94 letou prababičkou a jejími pravnuky v době zákazu návštěv, kdy pandemie vrcholila, ale ne, přivezli ty dvě lahve, tedy jenom jednu, ale protože pro ně šla svůdná, svůdně letně oblečená Kati, dali ji rovnou lahve dvě. Zrovna se nám to moc hodilo, nemohli jsme totiž roztopit zahradní gril a tak Matěj, můj synovec, tam do toho trošku kápnul a ihned vyletěly plameny a my mohli pro pramáti rodu, kterou nikdo virem nestrašil, a která byla šťastná z krásného dne uprostřed svých potomků, začít grilovat vepřovou panenku a mladý chřest.

Ačkoli je mi líto Martina, co už týden s Jardelem a Manuelem stanují  přímo u břehy řeky, kde chytají přemnožené sumce, to pršení se mi líbí a líbí se i ptákům, kteří mi zpříjemňují očistnou deštivou hudbu svým, člověčím nervům lahodícím, zpěvem.

Králíci jsou schovaní a tráva roste.

Brzy ráno, to ještě nepršelo, jsem jim hodila šlupku od banánu a ta šlupka už tam není, tak se nejspíš stačili nasytit a teď čekají. I já nasycena trošku tím banánem čekám, až mi bude mužem s jednou funkční rukou nachystána alchymistická káva z japonského skleněného vakuového kávovaru. Máme hned tři, Oleg nikdy nebyl žádný troškař a já se troškařem být taky terpve učím.

Píšu si a píšu si a budu si psát pořád a budu si psát cokoli, už si totiž nechci éterově číst, co se děje kolem nás a s námi a mám tím pádem spoustu času a dobré nálady. Já chci už jen to, co si budu rozjímavě vnímat vlastními smysly svými, ke světu optimisticky citlivými. Kolik lét ještě prožiju?

A tak se ze mě nejspíš stane šťastný ignorantský prosťáček a nic se přitom nestane.

5 comments on “Čím se nejspíš stanu

 1. Alena píše:

  Hned se mi vynoril v pameti film „Králici ve vysoké tráve“.

 2. kaschika píše:

  Kéž by všechno bylo tak jednoduché. Ty blížící se konce mě trochu děsí a často o nich přemýšlím. Nejvíc o tom, že kdybych zůstala sama já, tak má dobrovolná nádherná samota by se možná změnila v samotu nucenou a smutnou; a kdyby tu zůstala sama má drahá polovička, bude nejspíš, se svojí dobrotou a důvěřivostí, v tomhle světě ztracená…
  Co se týká rukou a desinfekce, nerada beru již nastíněné jistoty 🙂 , ale věci se mají tak, že už se jí ty ruce osypaly znovu a znovu a znovu, a pokaždé to bylo… chvilka překvapení: po práci na zahradě, kontaktu (i přes rukavice) se zeminou a hlavně travinami…

  • Mirka píše:

   Nastíněné jistoty, pokud se náhled na situaci mění, je bortit nutné. Já četla jen ty první zprávy. Pravda je, že na hlavní stránku FB, díky výše zmíněným faktům v textu, vstupuji jen náhodně a tak mi nové informace unikají.

  • Mirka píše:

   A co těch blížících se konců se týče? Já nad nimi vlastně ani tak moc nepřemýšlím, i když rozjímám vlastně o všem (je to můj koníček). Já mám totiž v sobě podivuhodný pocit, že mě jaksi ještě „všechno“ čeká. Že mám celý život stále před sebou a změny, kterými neustále procházím, mě v tomto mém úsměvném přesvědčení utvrzují.
   Pokud nastolím otázku, kolik lét mě ještě čeká, je to spíše jen jakási alibistická výmluva, když nechci dělat věci, které bych jinak, ať už z mého vlastního přesvědčení o jejich důležitosti nebo z obecně platných norem toho, co je správné dělat, dělat měla, ale dělat je nechci. Nebo už nechci.
   Jinak mě celkem uklidňuje to, jak jsem si zařídila své spočinutí na věčnosti a přemýšlet o tom, co bude s mými, až tu nebudu, nechci už z toho důvodu, že život si budou žít dál, aniž bych tu nějak vážněji chyběla, což v Tvém případě je o dost jiné a je jasné jak a proč bys chyběla Ty a proto je nutné řídit se Zuzčinými pokyny a bez námitek jíst omelety z bílků…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s